jak w xp udostepnic cos na hasło

O i le to mozliwe to chciałbym si e dowiedzeć w jaki sposób udostepnić coś w sieci na hasło, bo próbowałem i jakos nie ma efektów.

Odpowiedzi: 11

Dobra, nie jest w grupie goście. Jak mu zdefiniowac prawa indywidualne??
Wyłączyłem konto gosćia i teraz juz pyta o hasło :D tylko źe do całego dysku :(( a nie do katalogu, któremu dałem prawa tylko Klientowi. Do katalogu do ktorego uprawnienia mają wszyscy teź nie moźna wejsc!!
Pedross
Dodano
02.08.2002 12:16:21
Pedross to ja tak:
1. grupa goscie a wlasciwie konto gosc sluzy do dostepu anonimowego do twojego kompa. Dmoyslnie jest wylaczone jesli wiec wlaczysz je kazdy nie identyfikujac sie bedzie mogl korzystac z zasobow kompa oczywiscie mozesz mu nadac haslo.
2. Jesli tworzysz konkretnego uzytkownika to nie ma sensu dodawac go do grupy goscie tylko zdefiniowac mu prawa indywidualnie
mrsit
Dodano
02.08.2002 09:43:06
Dałem go do grupy goście, bo tak było napisane na tym forum. Ale nawet jak nie, to usunąłem go z grupy Goście i jak dałem do katalogu(jednego z dwoch udostepnionych) uprawnienia tylko dla uźytkownika Klient, to nie pyta kaźdej osoby wchodzącej do tego katalogu o nazwe(czyli Klient) i hasło, tylko wypisuje, źe nie ma uprawnień do przeglądania tego katalogu i nie da się wejść. Co mam zrobić aby pytał o hasło :?: a nie wypisywał, źe brak dostepu. :(
Pedross
Dodano
01.08.2002 21:30:10
w zadnym wypadku nie takie samo !
i po co dodajesz tego uzytkownika klient do grupy goscie?
mrsit
Dodano
01.08.2002 13:53:46
1.czy hasło musi być takie same jak nazwa uźytkownika?? glupie pytanie bo raczej ine ale tak w razie czego
2.Co zrobić, gdy windows się go nie pyta hasło!!!! tylko wyskakuje okienko "nie masz uprawnień..."
Pedross
Dodano
01.08.2002 11:38:38
Haslo do usotepnienia jest takie jakie przypisales uzytkownikowi. Czyli mowiac prosciej.
1. tworzysz uzytkownika janek z haslem janek.
2. udostepniasz katalog i nadajesz odpowiednie prawa uzytkonikowi janek ktory chcac skorzystac z tego katalogu/dysku musi wpisac haslo janek.
3. podobnie dla uzytkownika anonimowego czyli goscia.
mrsit
Dodano
01.08.2002 09:04:55
nie chodziło nam o to samo, mi chodzi o udostepnianie folderów lub dysków w sieci na hsło, z udostępnianiem nie ma problemów ale nie wiem jak ustawic hasło , gdzie to monza ustawic?
LukaZ23
Dodano
31.07.2002 18:44:08
panel sterowania–>narzędzia aministracyjne–>zarządzanie komputerem–>uzytkownicy i grupy lokalne–>uzytkownicy.

Ale ja chciałem odpowiedź na swoje pytanie a nie kolejne pytanie ;) :((
Pedross
Dodano
31.07.2002 18:03:14
A jAKA JEST DOKŁADNA SCIEŻKA GDZIE MOGE TO USTAWIĆ? TROCHE BANALNE PYTANIE ALE SŁABO SIE ZNAM NA XP
LukaZ23
Dodano
31.07.2002 17:55:46
Właśnie jest taki problem. Zrobiłem uźytkownika Klient i dałem go do grupy Goście, ustaliłem do niego hasło. Przy udostepnianiu folderu dałem dostep tylko dla tej grupy, czyli Klient. Ale jak ktoś chce wejśc do tego katalogu to nie pyta się go o hasło, tylko wypisuje, źe "nie masz uprawnień blablabla". Mógłbys pomóc??
Pedross
Dodano
31.07.2002 17:37:59
Musisz stworzyc uzytkownika udostepnic katalog i nadac odpowiednie uprawnienia. Problem byl dosc dokladnie analizowany na forum.
mrsit
Dodano
29.07.2002 09:18:01
knopers
Dodano:
26.07.2002 18:39:46
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1