Jak utworzyć osobną partycję SWAP na najszybszej części dysku?

Jak utworzyć osobną partycję SWAP ~15GB na najszybszej części dysku, tak aby była niewidoczna z poziomu Exploratora Win7? Na wzór taki jaki posiada Linux.

Odpowiedzi: 2

Może się źle wyraziłem. Chodzi mi o to żeby utworzyć taką partycję ale żeby w spisie dysków nie było jej widać. System musi widzieć wiadomo, ale użytkownik nie koniecznie. Przykładowo załóżmy 3 partycje: 1. System standardowo jako C:. 2. Archiwum jako D:. 3. SWAP No i SWAP na najszybszej części dysku. Chyba idealnym rozwiązaniem był by osobny dysk SSD tylko koszty za duże.
irondick
Dodano
01.04.2010 01:08:23
  • Veers 01.04.2010 10:29:42

    [quote=irondick]Może się źle wyraziłem. Chodzi mi o to żeby utworzyć taką partycję ale żeby w spisie dysków nie było jej widać. System musi widzieć wiadomo, ale użytkownik nie koniecznie. ... [/quote] No - ja rozumiem że chcielibyśmy skrzyżować Linuksa z Windowsem - ale partycja niewidoczna dla systemu (tj. taka która zawiera atrybut "ukryta") - będzie również niewidoczna z poziomu konsoli zarządzania. Prościej: nie wskażesz systemowi że ma tam trzymać plik wymiany. Jeśli już - to należałoby ukryć przed explorerem konkretną literkę przypisaną napędowi / partycji. W necie jest z milion opisów jak to zrobić z poziomu rejestru. Ale to nie jest ukrycie partycji. Użytkownik nadal będzie miał do niej dostęp. Nie rozumiem za to kompletnie jednej rzeczy: po co to wszystko ?

Może ja o czymś nie wiem - więc proszę wytłumacz mi jakim sposobem umieścisz plik wymiany na partycji niewidocznej dla systemu ?
Veers
Dodano
30.03.2010 22:45:58
irondick
Dodano:
30.03.2010 21:43:11
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1