Jak usunąć błędną konfigurację sieci bezprzewodowej?

Witam. Sąsiad udostępnia mi swoją neostradę przez router WiFi D-Link. Do pewnego momentu wszystko działało ok, teraz nie działa. System widzi sieć bezprzewodową, siła sygnału znakomita ale nie można nawiązać połączenia. Sprawdziłem wszystko co byłem w stanie sprawdzić: dostępne ustawienia i hasła (które się zresztą w międzyczasie przecież nie zmieniły), odinstlowałem kartę (D-Link), zmieniłem slot PCI. Inne sprzęty (notebook, komórka) nawiązują połączenie tak jak zawsze, bez problemów. Wygląda to tak, jak by powstał jakiś błąd konfiguracyjny (w międzyczasie łączyłem się z drugim komputerem skrosowanym kablem i korzystałem z jego i-plusa) i błędna konfiguracja dla tej sieci była ładowana za każdym razem. Być może usunięcie pliku konfiguracyjnego sieci (pewnie jest coś takiego) spowoduje, że moja Vista Premium 64 przestanie traktować tą sieć jak starą znajomą i pozwoli skonfigurować ją od nowa? Jak można to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc. Nie chciałbym reinstalować systemu, więc także z góry dziękuję za tego typu rady.

Odpowiedzi: 4

Router zrestartowany, nowa nazwa - bez zmian. Przygotowuję się (fizycznie i psychicznie) do reinstalacji :-(
Kakol
Dodano
18.10.2008 23:56:27
W takim razie problem leży po stronie routera. Zresetuj go, i poustawiaj wszystko od nowa. może daj też nowe SSID dla odmiany.
misiek8881
Dodano
17.10.2008 09:44:32
No więc w zarządzaniu jest widoczna sieć bezprzewodowa (bez połączenia). Gdy na nią kliknę, pojawia się okno z wyborem sieci - jest widoczna sieć (siła sygnału 4-5 kresek). Teraz mam tylko możliwość połączenia, co się po krótkiej chwili nie udaje. Pojawia się okno z możliwością połączenia się z inną siecią (której nie ma) albo diagnozowanie problemu. Diagnozowanie proponuje rozwiązywanie problemów z niską jakością sygnału (co jest bez sensu, bo sygnał jest ok) albo połączenie z innymi sieciami. I tak "w koło Macieju". Z kolei w "Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi" nie mam żadnej sieci. Swego czasu była, ale ją usunąłem podczas kombinowania z kartą, slotami itd. Gdy klikam "Dodaj" mam do wyboru połączenie z siecią w zasięgu komputera, czyli tą siecią o której mowa i znowu w kółko to samo. Mogę też ręcznie utworzyć profil sieciowy ale jak go stworzę, to i tak wszystko kończy się na oknie z wyborem sieci, w którym jest ciągle tylko ta moja sieć, z którą nie można się połaczyć. I tak dalej, itp. Tragedia jakaś.
Kakol
Dodano
16.10.2008 22:18:02
Próbowałeś już przez Centrum sieci i udostępniania - Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi?
Bobi
Dodano
16.10.2008 08:42:52
Kakol
Dodano:
16.10.2008 01:38:56
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1