Jak ustawić abym słyszał dźwięki z komputera i siebie z mikrofonu?

Jak ustawić abym słyszał dźwięki z komputera i siebie z mic? [b]Dzień dobry. Chciałbym otrzymać od Was poradę.[/b] Kiedyś mając mikrofon z biedronki mogłem nagrywać rozmowy np. ze Skype'a. Było słychać i mnie i rozmówcę. jednak po inwestycji w lepszy mikrofon (pojemnościowy na USB) ta możliwość mi przepadła. I teraz mam wybór tylko taki, że słyszę: 1. Albo tylko siebie (to co wpadnie przez mikrofon) 2. Albo tylko to co mówi rozmówca (i wszystkie dźwięki z komputera) Jak to połączyć? Może szkopuł tkwi w ustawieniach systemu Windows XP? No ale też kiedyś na starym mikrofonie było tak jak chciałem. Prosze o pomoc. Sam ustawiałem wszystko na zmianę przez godziny i żadnego efektu. Albo uzyskałem [b]swój głos[/b] albo [b]dźwięki z komputera/głos mojego rozmówcy[/b] Może dla pewności wkleję też screena "z tym czym dysponuję do zmiany". Poradźcie mi coś proszę. Ja grzebałem w tych ustawieniach ale żadnego efektu nie było. Wciąż "albo, albo". Poniżej screeny: [img]http://img43.imageshack.us/img43/7508/screefo.jpg[/img] Ten sam link co wyżej, ale podany bez tagów IMG (na wszelki wypadek, jakby nie działał): http://img43.imageshack.us/img43/7508/screefo.jpg Przypominam, że sprawdzałem już każdą kombinację w menu dźwiękowym GŁOS i AUDIO. Ale wciąż bez efektu. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedzi: 7

Sam napisałeś, że: [quote]posłużyć się programem przechwytującym dźwięk z mikrofonu typu AudaCity czy Goldwave.[/quote] Pytam, upewniam się bo ja wiem jak i czym sobie mogę zgrać dźwięk z mikrofonu. Chodzi tylko o narzędzie, które zgrałoby mi RÓWNOCZEŚNIE dźwięk z komptuera (input) jak i z mikrofonu USB. I się upewniam czy może ten Goldwave jest taki magiczny, że potrafi zgrywać równocześnie z kilku źródeł audio. O to się pytałem i pytam.
BUNCH
Dodano
08.08.2011 07:28:32
Skoro piszę "No, to goldwave" to co? piszę dla samego klepania? Jakkolwiek, przy twoich problemach z obsługą programów - to może być problem. Więc pójdź na łatwiznę. Zgraj mikrofonem osobno, to co mówisz, podgląd obrazu i dźwięku z gry - zgraj np. Frapsem a potem zbierz to do kupy razem w VirtualDubMod. To najprostsze (chyba ze znanych mi) rozwiązań.
XanTyp
Dodano
30.07.2011 12:09:59
Nie rozumiem. A Golwave zbierze mi z obu źródeł?
BUNCH
Dodano
30.07.2011 01:40:57
No, to Goldwave.
XanTyp
Dodano
29.07.2011 10:51:39
Mówisz więc że się nie da? [quote] Aby porządnie nagrać rozmowę ze skype nalezy posłużyć się programem przechwytującym dźwięk z mikrofonu typu AudaCity czy Goldwave.[/quote] [-x Przecież Audacity też mi zbierze [b]albo[/b] dźwięk z mikrofonu [b]albo[/b] dźwięk z komputera. Nie nagram sobie rozmowy w Audacity.
BUNCH
Dodano
29.07.2011 01:46:51
[b]Słuchajcie, to wygląda tak.[/b] W okienku które poprzedza pokazanie się suwaków od głośności, można wybrać do czego te suwaki (do jakiego elementu) się pokażą. Mam tam obydwa zaznaczone w nagrywaniu, [b]I MIKROFON i STEREO MIX[/b] Tak, obydwa: [img]http://img819.imageshack.us/img819/2980/fefey.jpg[/img] I co jeszcze ważne, to czy mogę nagrywać dźwięki z komputera czy mój głos zmieniam za sprawą tylko tego jednego pola: [img]http://img714.imageshack.us/img714/2078/tutajt.jpg[/img] Inaczej mówiąc, w zakładce GŁOS może być wybrane cokolwiek w "Nagrywaniu głosu" a i tak kompletnie nie ma to znaczenia. Próbowałem w tym właśnie polu wybrać swój mikrofon (no bo przecież "głos") a w polu DŹWIĘKI wybrać "Input" i po tym wyborze było słychać tylko dźwięki z komputera. Także to co się wybierze w drugiej zakładce kompletnie na nic nie wpływa. Osobiście uważam więc, że nie da się tego zrobić. Poprzednim razem to działało ponieważ miałem mikrofon na wejście typu jack, wpinane do karty dźwiękowej, do której też wpina się kabel od słuchawek i że to wszystko "odbywało się na karcie". Teraz kiedy mam mikrofon na USB, nie będę tego mógł zrobić. Tak to sobie tłumaczę. To jakieś KOLEJNE JUŻ menu dźwiękowe nie widzi mikrofonu wpiętego do karty muzycznej. Tylko że to nie tłumaczy faktu dlaczego suwaki w zgrywaniu dźwięków wewnątrz komputera są niedostępne do użycia? [img]http://img836.imageshack.us/img836/6629/niemai.jpg[/img] NIC Z TEGO NIE ROZUMIEM Bardzo bym chciał aby jakiś ekspert też rzucił na to okiem, bo wszędzie to tylko próby i domysły, a ktoś kto jest zaznajomiony w tym temacie od razu będzie wiedział czy da się to zrobić, czy może jest to walka z wiatrakami. Są tu tacy? Oczywiście to co chcę osiągnąć, osiagam w inny sposób, ale jest mi to potrzebne do tego by np. program Fraps zgrywał mi wszystko jeśli chodzi o dźwięk w jednym materiale (głos z gry, mój głos i głos kolegi z którym gadam na Skypie). Abym to miał wszystko w jednym video a nie potem łączył osobno nagranie dźwięku z gry, z nagraniem pogaduszek na Skypie w czasie jej trwania. Niestety trzeba użyć pluginu do Skype'a by nagrać rozmowę. Systemowo nic nie da się zrobić. Ale to taka ciekawostka - zapomnijcie o niej.
BUNCH
Dodano
28.07.2011 21:20:15
  • XanTyp 28.07.2011 23:58:27

    [quote=BUNCH]Poprzednim razem to działało ponieważ miałem mikrofon na wejście typu jack, wpinane [size=6][b]do karty[/b][/size] dźwiękowej, do której też wpina się kabel od słuchawek i że to wszystko "odbywało się na karcie".[/quote][quote=BUNCH] Teraz kiedy mam [b][size=6][size=5]mikrofon na USB[/size][/size][/b], nie będę tego mógł zrobić. (...) To jakieś KOLEJNE JUŻ menu dźwiękowe nie widzi mikrofonu wpiętego do karty muzycznej.[/quote]Sam sobie przeczysz. Skoro mikrofon [b]NIE JEST[/b] wpięty do karty dźwiękowej, to jak ma być widoczny jako [b]WPIĘTY[/b] do niej?[quote=BUNCH]Osobiście uważam więc, że nie da się tego zrobić.[/quote]Słusznie uważasz.[quote=BUNCH]Niestety trzeba użyć pluginu do Skype'a by nagrać rozmowę. Systemowo nic nie da się zrobić. Ale to taka ciekawostka - zapomnijcie o niej.[/quote]Wtyczka do Skypa dobra jest dla poczatkujących i niezainteresowanych bardziej tym zagadnieniem. Aby porządnie nagrać rozmowę ze skype nalezy posłużyć się programem przechwytującym dźwięk z mikrofonu typu AudaCity czy Goldwave. Osobiście używałem tego drugiego, składałem w nim kilka ścieżek w jedną wspólną - pięknie to idzie, włącznie z miksowaniem mptrójek oraz wstępną synchronizacją pod video.. A złożenie audio i video to już chyba wiesz jak wykonać.

Problem moim zdaniem tkwi w sterownikach mikrofonu USB. Rozmowy w Skype ja nagrywam w ten sposób, że obojętnie czy podłącze mikrofon przez wejście liniowe czy mikrofon w kompie, to w ustawieniach karty dźwiękowej (po kliknięciu na ikonkę głośniczka), z menu wybieram właściwości -> nagrywanie i zaznaczam "miks stereo". Następnie uruchamiam dowolny program do nagrywania i po kliknięciu REC nagrywam. Oczywiście nagrywa się zarówno mój głos jak i rozmówcy Skype'a. Ty masz mikrofon na USB, więc wymaga osobnych sterowników aby było to kompatybilne z obsługą dźwięku w XP. Ale spróbuj w nagrywaniu zaznaczyć "miks stereo" - tak dla pewności. Może zadziała.
marek-zarzycki
Dodano
28.07.2011 18:28:24
BUNCH
Dodano:
28.07.2011 04:59:06
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1