Jak uruchomić system na wirtualnej maszynie z obrazu dysku (IMA, IMG)

Witam, zrobiłem obraz dysku systemowego starego kompa programem DMDE. Teraz chciałbym uruchomić system na wirtualnej maszynie (VirtualBox, VirtualPC, itp.) Szukałem trochę i niestety nic konkretnego nie znalazłem. Obraz dysku ma rozszerzenie IMA. Jak ktoś ma jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 7

[quote]Witam. Odświeżam temat bo nie chce pisać nowego. Siedzę właśnie w sali informatycznej i mam taki problem. Musze odpalić na maszynie wirtualnej obraz programu ghost. Obraz już mam zrobiony, ale jak teraz zrobić, żeby nie ładował się system, tylko żeby startował ghost? Proszę pilnie o szybką odpowiedź.[/quote] Wszystkie potrzebne informacje na temat bootowania Wirtualnej Maszyny są np. na [quote]http://technet.microsoft.com/[/quote] [quote]http://support.microsoft.com/kb/912826[/quote] do Virtual PC trochę wystarczy po-googlować [u][b]pulkownik[/b][/u] Plik który skonwertowałeś do formatu VHD spróbuj odpalić na wszystkich wersjach Virtual PC pamiętaj że może to trwać długo wiec jak będzie się odpalał zrób sobie kawę lub coś zjedź ,podobnie miałem że obraz wirtualnej maszyny nie chciał mi wystartować ponieważ był zrobiony pod virtual pc 2003 a używałem 2007 nie wiem na jakiej zasadzie to działa iż czasami program lub coś nie jest tak ale czasami może być i tak
Szymonq
Dodano
05.01.2011 10:57:44
Witam. Odświeżam temat bo nie chce pisać nowego. Siedzę właśnie w sali informatycznej i mam taki problem. Musze odpalić na maszynie wirtualnej obraz programu ghost. Obraz już mam zrobiony, ale jak teraz zrobić, żeby nie ładował się system, tylko żeby startował ghost? Proszę pilnie o szybką odpowiedź.
Dyzio1414
Dodano
04.01.2011 09:22:58
  • XanTyp 04.01.2011 18:18:10

    [quote=pulkownik]i nie widzę opcji zamontowania obrazu dysku w formacie ISO[/quote]Znalazłem to ISO, które mnie wtedy ubodło w oko. Chodziło o zamontowanie obrazu... systemu, i wtedy właśnie ISO jest obsługiwanym rozszerzeniem. I tylko wtedy. :-k [quote=Dyzio1414]Siedzę właśnie w sali informatycznej[/quote]Wybacz, ale nikt tu nie prowadzi dyżurów. [quote=Dyzio1414]Musze odpalić na maszynie wirtualnej obraz programu ghost. Obraz już mam zrobiony,[/quote]W postaci bootowalnego obrazu ISO... Ale tego już nie napisałeś, więc pewnie nie i dlatego nie uruchamia się w wirtualnej maszynie.

Spróbuj jeszcze tego: http://www.vmware.com/products/converter/
XanTyp
Dodano
15.12.2010 01:59:37
Zrobiłem dzisiaj tak: Znalazłem program WinImage, którym skonwertowałem plik IMA do formatu VHD - program jest w wersji trialowej - i próbowałem uruchomić ten system w VirtualBox-ie. Niestety, system nie chce wystartować, próbowałem [i]tryb awaryjny[/i] - zawiesza się przy ładowaniu pliku [i]crcdisk.sys[/i]. Później spróbowałem naprawić system przy użyciu płyty instalacyjnej - bez skutku - po godzinie dostałem komunikat, że nie udało się naprawić systemu. Chyba nie da się tego tak łatwo zrobić. Będę jednak musiał szukać wszystkich danych szukając ich w plikach. W każdym bądź razie dziękuję [b]XanTyp[/b] za zainteresowanie. Pozdrawiam
pulkownik
Dodano
15.12.2010 01:44:38
Słusznie twierdzisz, że nie widzisz. Zaglądałem do VM wczoraj i widziałem... nie wiem, co widziałem, ale musiałem zobaczyć coś, czego dzisiaj nijak zobaczyć nie mogę :D
XanTyp
Dodano
14.12.2010 22:19:56
Przeglądałem informacje o VirtualBox'ie i nie widzę opcji zamontowania obrazu dysku w formacie ISO. Można dodać jedynie wirtualne dyski o rozszerzeniach HDD, VHD, VDI, VMDK. Chyba nie napisałem zbyt jasno. Chciałbym uruchomić system z obrazu dysku. To znaczy żebym miał starego kompa jako wirtualną maszynę.
pulkownik
Dodano
14.12.2010 18:01:09
Z tego co widzę, VirtualBox obsługuje obrazy tylko z rozszerzeniem ISO. Może spróbuj przekonwertować swój obraz do tego formatu w PowerISO i spróbować odpalić w wirtualu? Gdybyś potrzebował, to mam pełną wersję PowerISO z któregoś wydania Komputer Świata.
XanTyp
Dodano
14.12.2010 01:58:07
pulkownik
Dodano:
14.12.2010 01:38:33
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1