Jak to zrobić w Excelu ?

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. W arkuszu wpisywane są pary liczb (np. 45,3) w komórkach tabeli T1 C1,C2; D1,D2; itd.Chciałbym aby te pary liczb w momencie wpisania były zapisywane jednocześnie w komórkach tabeli T2 A5,B5; A6,B6; itd. przy czym powinny być sortowane tak, źe wpisanie pary liczb w dowolnym miejscu tabeli T1 powoduje zapisanie tej pary liczb w kolejnych komórkach tabeli T2.

Odpowiedzi: 5

Według mnie tak się nie da. A nawet jak jest to moźliwe, to wykonanie tego jest skomplikowane.
Pawek
Dodano
16.10.2003 16:44:12
niestety nie znam tak dobrze excela :(
Benus
Dodano
16.10.2003 15:14:39
Bardzo dobre obydwa pomysły i za to serdecznie dziękuję ale... Pozostaje drugi problem. Jak automatycznie sortować wpisy tabeli T2 ?
Powtórzę jeszcze raz : wpisanie pary liczb w dowolnej parze komórek tabeli T1 (np. Z2,Z3;)(podkreślam –dowolnej) powoduje ich zapisanie w kolejnej (podkreślam – kolejnej) parze komórek tabeli T2.Proces powinien przebiegać tak, źe jeśli wszyskie komórki T1 będą puste i wpiszemy parę Z2,Z3;to zostanie ona umieszczona na pierwszym miejscu w tabeli T2.W tabeli T2 powinien automatycznie zachodzić proces sortowania np. wg. kolumny A. Wiem, źe przynudzam ale jest to bardzo waźna dla mnie sprawa. Dzieki za pomoc
Juzio
Dodano
16.10.2003 11:31:47
jezeli chcesz aby po wpisaniu w dana komorke jakiejs wartosci pokazala sie ona w innej to wpisz w polu do wpisywania funkcj =nazwa komorki
Benus
Dodano
15.10.2003 23:41:59
Witam!

O ile dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi, to wiem jak to powinieneś zrobić. Moźe to nie jest optytmalny sposób, ale funkcji przepisywania wartości nie znalazłem, ale przecieź moźna dokonać sumy (np. w komórce A5 będzie wykonywane działanie sumy komórki C1 i liczby 0, itd.). Na przykład całe kolumny A i B moźna wypełnic taką funkją i wtedy powinieneś otrzymać to na czym Ci zaleźy.
Pawek
Dodano
15.10.2003 17:14:01
Juzio
Dodano:
15.10.2003 14:47:52
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1