Jak Sprawdzić Dane Agresora

Wpisując nr.IP uzyskamy niektóre dane dot.agresora > atakującego nasz komputer – na legalnej stronie Ripe NCC

www.ripe.net/db/whois/whois.html

Jest to pomocne przy ewentualnym zgłaszaniu włamania dla admina,podanego z nazwy w tekście.
Mam nadzieję,źe będziecie bezpieczniejsi,czego źyczę wszystkim.

Odpowiedzi: 20

Stary kawał z brodą.
Pozostałe uwagi uległy zmianie.
:wink:
tire
Dodano
26.07.2003 13:27:09
loju:
kylson:

Qrde i mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie tire(ale cię męcze :lol: , mam nadzieje źe sie nie denerwujesz )


tire w sprawach bezpieczeństwa jest naszą wyrocznią :D

no i w wycinaniu postow :? bo sygnatury sie wystraszyl
wins
Dodano
26.07.2003 03:27:13
loju:
kylson:

Qrde i mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie tire(ale cię męcze :lol: , mam nadzieje źe sie nie denerwujesz )


tire w sprawach bezpieczeństwa jest naszą wyrocznią :D

no i w wycinaniu postow :? bo sygnatury sie wystraszyl
wins
Dodano
26.07.2003 03:27:13
loju:
kylson:

Qrde i mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie tire(ale cię męcze :lol: , mam nadzieje źe sie nie denerwujesz )


tire w sprawach bezpieczeństwa jest naszą wyrocznią :D

no i w wycinaniu postow :? bo sygnatury sie wystraszyl
wins
Dodano
26.07.2003 03:27:13
Niesty od jutra nie będzie mnie caaaaaałe 2 tygodnie :D :D
kirdian
Dodano
26.07.2003 00:20:10
Hi , loju.
Zastąp mnie,idę spać. :wink:
tire
Dodano
26.07.2003 00:11:23
kylson:

Qrde i mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie tire(ale cię męcze :lol: , mam nadzieje źe sie nie denerwujesz )


tire w sprawach bezpieczeństwa jest naszą wyrocznią :D
kirdian
Dodano
26.07.2003 00:04:24
kylson:

Qrde i mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie tire(ale cię męcze :lol: , mam nadzieje źe sie nie denerwujesz )


tire w sprawach bezpieczeństwa jest naszą wyrocznią :D
kirdian
Dodano
26.07.2003 00:04:24
kylson:

Qrde i mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie tire(ale cię męcze :lol: , mam nadzieje źe sie nie denerwujesz )


tire w sprawach bezpieczeństwa jest naszą wyrocznią :D
kirdian
Dodano
26.07.2003 00:04:24
Tak.Odznacz blokadę reklam.Bo anty pop–up rozpoznaje forum,jako reklamę.Śmieszne ale prawdziwe.
Jak chcesz,to po forum,moźesz spowrotem anty pop–up zaznaczyć.
tire
Dodano
25.07.2003 23:59:23
Tak.Odznacz blokadę reklam.Bo anty pop–up rozpoznaje forum,jako reklamę.Śmieszne ale prawdziwe.
Jak chcesz,to po forum,moźesz spowrotem anty pop–up zaznaczyć.
tire
Dodano
25.07.2003 23:59:23
aha

W sumie to miałem zamiar w jakis sposób go odstraszyć go od mojego komputerka a nie bawic się sądownie itd............

Qrde i mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie tire(ale cię męcze :lol: , mam nadzieje źe sie nie denerwujesz )

Pamiętasz ten Outpost Firewall który mi polecałeś :?:
Otóz program jest spoczko .
Blokuje agresorów , reklamy itd.......
Necik chodzi jak naleźy........... tylko teraz z forum coś nie tak bo mi strasznie długo ładuje strone.Wydaje mi się ze to przez blokade reklam z korba........ coś tam

Co o tym myślisz :?:
kylson
Dodano
25.07.2003 23:53:11
No nie,on musi być na serverku :D
tire
Dodano
25.07.2003 23:29:08
tire:
–chroni sieć lokalną przed zewnętrznymi atakami,


Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, tzn źe jak ja go mam (nie jestem adminem tj. serverem) to on będzie 'ochraniał' wszystkie komputery w sieci lokalnej :?:
kirdian
Dodano
25.07.2003 23:25:47
tire:
–chroni sieć lokalną przed zewnętrznymi atakami,


Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, tzn źe jak ja go mam (nie jestem adminem tj. serverem) to on będzie 'ochraniał' wszystkie komputery w sieci lokalnej :?:
kirdian
Dodano
25.07.2003 23:25:47
Hi , kylson
"Kablowanie" ma tylko sens,jeźeli w wyniku ataku uległ uszkodzeniu twój system operacyjny,np.WinXP lub utraciłeś waźne lub cenne dane zapisane na dysku.To uzna admin i musisz później to udowodnić,bo sprawa moźe nawet trafić do prokuratora.
Admin na podstawie twojego zgłoszenia bada dokładnie np.: ilość,jakość,cel i charakter połączeń z IP agresora.Dochodzi do wniosku,źe połączenie z twoim pecetem nastąpiło wtedy i o tej godz.Jest to zbiezne z twoim zawiadomieniem.Reszta procedury jest skomplikowana i omawiać jej nie będę.
Cel>ukrócenie ataków>wykrycie>ukaranie

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania w celu wyjaśnienia sprawy,przemyśl,czy wogóle warto.Zwykły ping czy teź scaning portów jest często spotykane i nie oznacza od razu ataku lub próby włamania.Popadanie od razu w panikę jest szkodliwe.
Nie ma podstaw prawnych do uznania pingu za przestępstwo...
tire
Dodano
25.07.2003 23:05:01
tire:

Podobny efekt,lecz dokładniejszy wraz moźliwością wysłania "automatem" gotowego listu do admina sieci agresora posiada



tire a mozesz mi wytłumaczyc co i jak z tym kablowaniem agresora.

please

Ps . wiem źe staje się męczacy ale mam nadzieje źe rozejdzie się userom po kosciach
kylson
Dodano
25.07.2003 22:57:41
Hi , loju.
Jeźeli jest WinRoute Pro,to zgadzam się.Za inne nie odpowiadam.
Pobierz wersję testową 30 dniową i zobacz jak jest bardzo OK.
–chroni sieć lokalną przed zewnętrznymi atakami,
–pozwala dzielić Internet userom nawzajem,
–filtr URL uniemoźliwia userom wzajemne podglądanie,
–ma wbudowany mailserver,
–przyspiesza dostęp do Internetu.

www.kerio.com
tire
Dodano
25.07.2003 22:43:26
Mam do ciebie takie pytanie:
Na serverku w sieci Lan mam firewalla, czy jeśli jest on na serverze to chorni całą lokalną sieć :?:
kirdian
Dodano
25.07.2003 22:27:04
Mam do ciebie takie pytanie:
Na serverku w sieci Lan mam firewalla, czy jeśli jest on na serverze to chorni całą lokalną sieć :?:
kirdian
Dodano
25.07.2003 22:27:04
tire
Dodano:
25.07.2003 19:56:06
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2