Jak sprawdzić, czy jestem podglądany prze admina

Witajcie, Może wiecie jak sprawdzić, czy w sieci firmowej mój admin mnie podgląda. Na pewno są jakieś logi z których mógłbym się tego dowiedzieć. Oczywiście kabelek sieciowy wtedy odłączę jak będę przeglądał logi. Dodam, że nie mam uprawnień administracyjnych na kompie. Po co zapytacie ano po to czy mi jakiś informacji nie wykrada. Ok, może patrzeć co robie, ale na hasła dostępu, klucze aktywacyjne nie pozwolę. Rozumiem - chociaż nie do końca inwigilowanie pracownika, ale gdzieś granica powinna być a mam prawo przypuszczać, że takiej nie ma. Generalnie jak chce mi admin coś zainstalować, to w prawym dolnym pasku pojawia się komputerek i wiem, że admin jest ale słyszałem, że może mnie podglądać i bez tego. Dlatego jeszcze raz się zapytam, czy wiecie jak to sprawdzić? Pozdrawiam Tomek

Odpowiedzi: 3

Inspekcja pracy chyba odpowie na twoje pytanie,a poza tym sprzęt i oprogramowanie należy do pracodawcy więc bez jego zgody nie możesz uprawiac" prywaty" Ciekawe czy ty byś był zadowolony gdyby w godzinach pracy ktos klepał na twoim kompie np.na GG lub zasysał torrenty?
detektor
Dodano
07.09.2007 11:45:56
Pracodawca zgadza się,ze moze poprosić aministratorów o takie dane, ale jestem przekonany ze jakies siurki za komputerami, którzy nazywaja sie aministratorami nie mogli sobie poradzic z tym, ze ich powiedzmy na to przechytrzylem i korzystalem z oprogramowania portable, ktore nie wymaga uprawnien admina i sobie korzystalem a ich krew zalala dlatego wiem, ze mnie podgladaja i donosza gdzie nie trzeba. No szkoda, ze nikt nie wie jak mozna by bylo to sprawdzic nawet pod jakims LiveCD linuxem
antyfone209
Dodano
06.09.2007 21:14:59
Przy braku uprawnień administracyjnych niewiele możesz - nawet inspekcji zdaje się, że nie jestes w stanie włączyć. Z drugiej strony - komputer firmowy, dane firmowe - pracodawca może przez "wtyczkę" o nazwie "administrator" ma prawo podglądać co robisz z firmowym sprzętem/łączem/czasem przeznaczonym na pracę. Na temat moralności nie będe się rozwodzil. Temat zabrałem z działu Windows XP bo bezpośrednio z nim nie jest związany.
Żółty
Dodano
06.09.2007 00:33:10
  • Żółty 06.09.2007 00:38:15

    [quote=Żółty]Przy braku uprawnień administracyjnych niewiele możesz - nawet inspekcji zdaje się, że nie jestes w stanie włączyć. Z drugiej strony - komputer firmowy, dane firmowe - pracodawca poprzez "wtyczkę" o nazwie "administrator" ma prawo podglądać co robisz z firmowym sprzętem/łączem/czasem przeznaczonym na pracę. Na temat moralności nie będe się rozwodzil. Temat zabrałem z działu Windows XP bo bezpośrednio z nim nie jest związany.[/quote]

  • spartakus 06.09.2007 21:09:21

    [quote=Żółty]Z drugiej strony - komputer firmowy, dane firmowe - pracodawca może przez "wtyczkę" o nazwie "administrator" ma prawo podglądać co robisz z firmowym sprzętem/łączem/czasem przeznaczonym na pracę.[/quote] Zdaje się że zgodnie z prawem musi pracownika uprzednio poinformować o takim monitoringu.

  • antyfone209 06.09.2007 21:18:14

    Czy znasz moze jakiś przepis na który mógłbym się powołać, czy tylko tak domniemasz? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, bo najwyraźniej doszło tutaj do naruszenia mojej prywatności. Bo niby co w pracy pracownik nie jest człowiekiem, tylko robotem wykonującym polecenia i mający klapki na oczy a co z komfortem psychicznym? Ja bym to nawet pod mobbing podciągnął i ograniczenie praw człowieka [quote=spartakus] Zdaje się że zgodnie z prawem musi pracownika uprzednio poinformować o takim monitoringu.[/quote]

antyfone209
Dodano:
06.09.2007 00:24:46
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1