Jak skutecznie "odkazić" nośniki HDD, pendrive ?

Witam Czy istnieje możliwośc "odkażenia" twardych dysków, pendriva z danymi (zdjęcia, dokumenty itp) przed przeniesieniem ich na inny komputer? Stary mam z lekka "zababrany" i po przegraniu danych na dyski boje się to podłączyć do nowego komputera. Przeskanowałem Avastem i Kasperskym - nic nie wykazują ale mam obawy przed przenoszeniem danych. Czy jest jakaś metoda/program (nawet płatny) na sprawdzenie i gruntowne wyczyszczenie nośników z innego poziomu niż WindowsXP (ewentualnie jak to [u]dobrze[/u] zrobić z poziomu XP) ? Tak aby ewentualne świństwo znajdujące się na dyskach nie przeskoczyło na nowy system w momencie gdy tylko je podłączę. Z góry dziękuję za wskazówki Pozdrawiam Trout55

Odpowiedzi: 3

Aby odkazić kartę pamięci formatuję ją za pomocą aparatu cyfrowego.
Naruto09
Dodano
04.01.2009 15:41:50
Piszesz o dyskach "czystych" czy z danymi? Bo jeżeli z danymi to najlepiej by było jeszcze NODa sprawdzić. Jednakże najlepiej byś miał przenieść dane na płyty DVD a dyski oczyścić metodą: format, narobić z 10 partycji a później je z powrotem scalić w jedno-na pewno nic nie przeżyje...Do formatu użyj dyskietki startowej Partition Magica albo coś w tym stylu. Co do Pendrive są aplikacje które je "oczyszczają". Nawet dostępne freeware. Dawno temu używałem "cleanusb" ale się nie zagłębiałem w działąnie tego programu.
Razorek
Dodano
11.09.2008 21:10:40
Jeżeli przeskanowałeś z aktualnymi bazami wirusów to powinno być okej. Gdy będziesz przenosił dane ze starego dysku na nowy miej włączoną ochronę antywirusową w czasie rzeczywistym. Jeżeli coś będzie nie tak to system wyłapie śmieci w locie.
WaGonik
Dodano
02.07.2008 21:06:09
trout55
Dodano:
30.06.2008 12:18:01
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1