Jak sformatować HDD w Windows XP????

Hej pomocy, cholera chcę sformatować dysk(podzielony na dwie partycje 'c' i 'd')
formatuje ''d'' Spoko, chcę sformatować ''c''(tam mam zainstalowane Windows XP)
ok, komp się włańcza ....F8... wybieram ''tryb awaryjny z wiersz.poleceń'', wpisuje format
c:, potwierdzam i..... to –> ''Nie moźna uruchomić formatowania, poniewaź wolumin jest
uzywany przez inny proces. Być moźe formatowanie zostanie uruchomione po uprzedniej
dezinstalacji woluminu. Wszystkie otwarte dojścia do tego woluminu przestaną być
prawidłowe.
Czy chcesz wymuśić dezinstalację tego wolumniu (T/N)'' daje T ....Enter... zonk –>
Nie mozna zablokowac dysku.Wolumin jest nadal uźywany. I jak do cholery mam sformatować
Windę XP????????Pomocy!!!

Odpowiedzi: 3

wszyscy nie macie racji w XP są od tego konsole start/ustawienia/panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzenie komputerem/ po lewej na dole pojawi się coś takiego jak zarządzanie dyskami klikasz to i jush po prawej masz wszystkie dyski i partycje tam mozesz formatować zmieniać litery napedów itd.. powodzenia:)~!
xsuchyx
Dodano
03.06.2002 21:34:52
Dość uniwersalnym narzędziem moźe okazać się program PartitionMagic. Teź miałem kłopoty z formatowaniem, poradziłem sobie fdiskiem i startową win98 ale to trochę czsu mnie kosztowało. Na przykład gdy na C: miałem 2 partycje FAT i NTFS, fdisk nie radził sobie z usunięciem partycji NTFS (sciemniał coś o dysku logicznym którego nie było). Dopiero uruchamiany install z CD–ROM windows XP potrafił usunąć wszystkie partycje i utworzyć nową(jedną!). Gdy dorwałem PartitionMagic wszystko stało się łatwe. Zdwóch utworzonych przez program dyskietek startowych na poziomie DOS (metodą okienkową) łatwo utworzyłem 3 partycje (dysk 60GB). Polecam.
Schmit
Dodano
18.05.2002 17:50:44
no właśnie
zulus
Dodano
06.01.2002 01:41:12
Anonymous
Dodano:
05.01.2002 15:08:14
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1