Jak ręcznie skonfigurować sieć i udostępnione połączenie z internetem

Witajcie :mryellow: To jest mój pierwszy post na tym forum. Jestem laikiem jeżeli chodzi o Windowsa XP, a chciałbym, jak w temacie - skonfigurować sieć. Pewnie takie posty już były. Jeżeli tak, to będę wdzięczny za wskazanie... bo nie udało mi się nic znaleźć. Oto szczegóły: Mam dwa komputery. Pierwszy to staruszek Pentium 133Mhz. Jest na nim zainstalowany Debian Linux. Jest on skonfigurowany jako bramka internetowa o adresie 192.168.1.1, maska sieci: 255.255.255.0. Bramka podłączona jest do internetu przez Neostradę (ale to chyba nie ma znaczenia). Drugi komp jest nowszy (Celeron 2GHz). Mam na nim Windowsa XP Home Edition - oryginalnego :-" Obydwa komputery połączone są skrosowanym kablem sieciowym. Moje pytanie brzmi: co zrobić, żeby Windows zobaczyć że jest podłączony do internetu i mógł z tego połączenia korzystać. Dodam jeszcze, że obok Windowsa mam na tym kompie z celeronem zainstalowanego Linuxa i tam internet jest. [-o< Pomóżcie mądrzejsi

Odpowiedzi: 1

Jak można było się spodziewać, prosta sprawa - już znalazłem: Mój komputer/Moje miejsca sieciowe/Wyświetl połączenia sieciowe/Zmień ustawienia tego połączenia/Protokół internetowy (TCP/IP)/Właściwości/Użyj następującego adresu IP... i tam wpisać :mryellow: Pozdrawiam
grzegox
Dodano
10.07.2007 00:24:57
grzegox
Dodano:
09.07.2007 23:10:48
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1