Jak połączyć się z Internetem drogą radiową?

Mam komputer osobisty (PC). W nim kartę sieciową. Jak jednak odbywa się proces i czy jest w ogóle możliwy, by połączyć się tam gdzie jest np. WiFi? W knajpie, kawiarni itp? Na Laptopach jakoś się da (wbudowana, specjalna aplikacja). Jak natomiast to zrobić na stacjonarnym?

Odpowiedzi: 4

Ok, antenka nie musi wystawać ale być musi.
XanTyp
Dodano
27.11.2010 01:55:44
U mnie za stacjonarki taka wystaje, że hej.... :-). [b]BUNCH[/b], jakie to ma znaczenie, czy to laptok, czy stacjonarka ? A domowe sieci WiFi ? Ja mam w stacjonarkach karty na PCI, standard od wielu lat, a czy antenka przykręcona na stałe i jej nie widać bo jest z tyłu kompa, czy to na kablu i stoi na biurku, co to za różnica ? I nie istnieje jakaś tam "specjalna aplikacja" do laptopów !! Każda sieciówka WiFi ma po prostu swój program obsługi. Kupuj sieciówkę WiFi, zainstaluj, bierz stacjonarkę pod pachę, kumpel monitor i inne graty i wal do kafejki na browara i ....neta :mryellow:
Ucho
Dodano
26.11.2010 22:53:50
To jeszcze mało najwyraźniej widziałeś. Są takie ustrojstwa, jak karty sieciowe zewnętrzne - z antenkami, zatem widać, że można. Przykład: Edimax EW-7318USg Innymi słowy: nie ma antenki - nie ma wifi.
XanTyp
Dodano
26.11.2010 22:22:54
A z karty wystaje antenka? Bo to pewnie dzięki niej laptop łączy się ze światem poprzez wifi.
XanTyp
Dodano
26.11.2010 15:48:30
  • BUNCH 26.11.2010 21:39:08

    [quote=XanTyp]A z karty wystaje antenka? Bo to pewnie dzięki niej laptop łączy się ze światem poprzez wifi.[/quote] Nie no jak? Nie widziałem jeszcze aby z karty od komputera antena wystawała. To jak, PC może iść na bezprzewodowym, jak?

  • Ucho 27.11.2010 10:09:13

    Ano, musi. [quote=BUNCH]Nie no jak? Nie widziałem jeszcze aby z karty od komputera antena wystawała.[/quote] Bo patrzyłeś na zwykłe karty sieciowe na kabel, a nie na karty WiFi. W laptokach antenka jest wbudowana i dlatego niewidoczna.

  • BUNCH 30.11.2010 08:27:06

    [quote=Ucho]Ano, musi. [quote=BUNCH]Nie no jak? Nie widziałem jeszcze aby z karty od komputera antena wystawała.[/quote] Bo patrzyłeś na zwykłe karty sieciowe na kabel, a nie na karty WiFi. W laptokach antenka jest wbudowana i dlatego niewidoczna.[/quote] O, to dziękuję. Tylko zatem trzeba "wtyknąć".

BUNCH
Dodano:
26.11.2010 08:22:47
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1