Jak ominąć wpisywanie CD-Keya w Win98SE - instrukcja

Witam wszystkich. Ponieważ miałem słaby komputer posiadałem Windows 98 Second Edition. Ale CD to była stara kopia oryginału który mi się połamał. Ale zapomniałem przepisać CD Key... Zacząłem szukać sposobu ominięcia wpisywania i coś znalazłem. Poniżej jest poradnik (bez screenów). Uruchamiamy komputer. Jeżeli system pokazuje okienko że mamy wpisać swoje dane i kod produktu, klikamy Anuluj i potwierdzamy OK w okienku. Komputer się wyłączy. Włączamy go i jak pokaże się PIERWSZY ekran z napisem "Microsoft Windows 98" i w tle z chmurami to klikamy i trzymamy Lewy Shift. Powinien pokazać się czarny ekran i napis że system pomija pliki startowe. Jeżeli tak się nie stanie, to resetujemy komp i trzymamy shift od samego początku. Jeżeli system się uruchomi w trybie awaryjnym to zamykamy wszystkie nowe okienka. Otwieramy menu start i klikamy na opcję "Uruchom". Wpisujemy "regedit". W edytorze rejestru otwieramy menu "Edycja" i tam na pozycję "Znajdź". Zaznaczamy wszystkie kwadraciki a w pole wpisujemy najlepiej "organization". Klikamy na przycisk Znajdź. Powinien się otworzyć folder w edytorze rejestru. Szukamy wartości "RegDone". Klikamy na nią podwójnie i wpisujemy 1. Klikamy OK. Dalej szukamy klucza "ProductID" i wpisujemy np. "XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX". Dalej szukamy klucza "RegisteredOwner" i tam wpisujemy np. swoje nazwisko. Zamykamy edytor rejestru i resetujemy komputer. Uruchamiamy go w normalnym trybie. Powinien pokazać się instalator ale jeżeli zrobiliśmy wszystko OK to nie powinien prosić o klucz tylko będzie budował własną bazę sterowników i wykrywał urządzenia.

Odpowiedzi: 2

No niektórym to się może przydać... Jestem informatykiem i wiele osób mnie prosiło abym ominął CD-Key. Niestety, tego tricku chyba się nie da użyć w WinXP, ale będę próbował.
aso
Dodano
26.12.2008 14:56:25
Nie wiem czy znalazłeś dobre miejsce na opisanie swoich doświadczeń...
Razorek
Dodano
24.12.2008 15:03:51
aso
Dodano:
23.12.2008 12:46:57
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1