Jak odkotwiczyć?

Ten system ma taki "ficzer" jak zakotwiczanie. Mam tak zakotkiwczone kilkaset plików. W ogóle nie wiedziałam że one się tam zakotwiczają. Jak mogę je hurtowo usunąć? I na czym tak w ogóle polega to zakotwiczanie, bo zauważyłam, że tylko tycyz się ono jakby konkretnego programu. Włączymy np. worda i do niego zakotwiczymy np. zdjęcia. Ale jak otworzymy np. Photoshopa to tam nie będzie nic zkaotwiczone. Czyli jakby "trzymanie, przypisanie do konkretnego" występuje. Mam racje?

Odpowiedzi: 10

Zarzucasz mi, że nie sprawdziłem podanego rozwiązania - pewnie że nie sprawdzałem, wystarczy mi że wiem co to są listy szybkiego dostępu i jak z nich korzystać. Jakbym miał grzebać w swoim systemie tylko po to by sprawdzać czy u mnie wystąpi podobny problem do zgłoszonego przez użyszkodnika, życia by mi nie starczyło, więc ograniczam się jedynie do naprawdę ciekawych przypadków. Wracając zaś do tematu: jeśli podane rozwiązanie z jakiegoś powodu u ciebie nie działa - to spróbuj po prostu usunąć historię list szybkiego dostępu. Znajdziesz ją w %APPDATA%\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations . Jeśli zaś chcesz wylać jedynie swój żal, że w systemie nie ma polecenia w stylu "usuń z tej listy wszystkie" - to wybacz - ale to zły adres.
Veers
Dodano
03.09.2011 02:30:22
Nie no, jesteś totalnie beznadziejny. Wstawiłam nawet obrazek by lepiej zilustrować problem. Napisałam wyraźnie i czytelnie o co chodzi. Natomiast znów pada rozwiązanie problemu, którego ja nie mam. Najwyraźniej odpowiadasz "z marszu", tak jak Ci się wydaje. Nawet nie sprawdziłeś, nie wiesz co możesz zrobić a co nie. Zalecam sprawdzić, popróbować, następnie wypowiadać się, tym razem na temat. Taki, mogłoby się zdawać doświadczony użytkownik, a takich odpowiedzi udziela. Nigdy bym się tego nie spodziewała. Piszę, tłumaczę, wstawiam nawet obrazek na którym widać co gdzie leży i czym jest. A wy piszecie o jakichś listach szybkiego dostępu ](*,)
Niewiedza
Dodano
02.09.2011 23:10:26
  • XanTyp 03.09.2011 12:16:37

    [quote=Niewiedza]Wstawiłam nawet obrazek by lepiej zilustrować problem (...) A wy piszecie o jakichś listach szybkiego dostępu[/quote]Czy, jeśli zapytasz w obcym mieście o jakiś tam zabytek, dajmy na to kościół, a przechodzień wyśle cię do kiosku, gdzie znajdujesz przewodnik z obiektami sakralnymi, to też będziesz miała żale do tamtego, że nie zaprowadził cię za rączkę? :-" Dostajesz rozwiązanie - zastosuj je i podziękuj, po drodze wspomagając się www.google.pl, wklepując tam frazy "Windows 7 skróty, listy skrótów, listy na menu start, czym jest menu start, opcje menu start, nowe możliwości menu start" itp itd... Użyj wyobraźni. Na prawdę to takie trudne? Tylko mi nie pisz, że jestem beznadziejny, bo nie wytłumaczyłem ci słów z cudzysłowu. Mówią, że niewiedza to błogosławieństwo... a nie kompletna klęska czasem?

XanTyp - Niewiedzy chodzi prawdopodobnie o listy szybkiego dostępu. Jesli tak, to ponieważ nie chce mi się opisywać krok po kroku, proponuje obejrzeć [url=http://www.youtube.com/watch?v=HHe0ldheiMI]filmik[/url].
Veers
Dodano
02.09.2011 10:19:34
Ja też nie czytam w myślach. Proszę napisać tego posta jeszcze raz, bo nie rozumiem odpowiedzi. Przecież o kotwiczeniu właśnie mówimy, prawda? No to ten wpis nie wiesz czy odpowiada za odkotwiczanie (czyli w tym wypadku usunięcie ich z rejestru)? Tak czy nie?
Niewiedza
Dodano
02.09.2011 02:01:59
Xanie Drogi, dziękuję za znalezienie przykładu i przekazanie mi nawet linku. Niemniej jednak spójrz na to co chcę usunąć: [img]http://img819.imageshack.us/img819/3636/xantypek2.jpg[/img] Nie chcę wywalać czegoś co było pokazane w tym linku, tylko chce usunąć takie rzeczy stamtąd (patrz, mój screen). I coś mi się wydaje że będzie to (może to być) inna gałąź niż ta napisana w tutorialu. Spójrz: [img]http://img690.imageshack.us/img690/3115/xantyp.jpg[/img]
Niewiedza
Dodano
01.09.2011 17:52:45
  • XanTyp 02.09.2011 01:59:34

    [quote=Niewiedza](...)chce usunąć takie rzeczy stamtąd (patrz, mój screen).[/quote]Nie no, przepraszam, ale tytuł tematu mówi wyraźnie o kotwiczeniu i znalazłem rozwiązanie spełniające zadanie. Zerknij w moją sygnaturkę - ostatnia linijka. A potem zajrzyj we właściwości paska zadań, przejdź do zakładki Menu Start i odznacz ptaszki. Jeden czy drugi, albo oba.

Zawalczyłem jeszcze i znalazło się lekarstwo. Przetestowałem u siebie i działa bezbłędnie, usuwając wszystkie pinezki z Menu Start :) http://www.sevenforums.com/tutorials/899-start-menu-reset-pin-area.html
XanTyp
Dodano
01.09.2011 01:49:53
O rany, nie. Cóż, dzieki wielkie za odpowiedzi.
Niewiedza
Dodano
31.08.2011 16:16:24
*^&*_)_(**^&^%.. innymi słowy nie ma to jak się pospieszyć, a nie przetestować samemu :/ Nie da się! ](*,) Każda pinezkę trzeba klikać osobno. To jest bez sensu. Sądziłem, że da się gładko to machnąć z shiftem czy controlem #-o
XanTyp
Dodano
31.08.2011 03:08:28
XanTypie, a to jak odpiąć grupę plików od tego jednego programu? Bo to chyba jest to co mnie interesuje właśnie.
Niewiedza
Dodano
31.08.2011 02:05:50
[quote=Niewiedza]Czyli jakby "trzymanie, przypisanie do konkretnego" występuje. Mam racje?[/quote]Na to wychodzi. Można przypiąć/zakotwiczyć konkretny plik do konkretnego programu. Znalazłem trochę opisów tego mechanizmu, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: pokazują, jak zakotwiczyć jeden czy kilka nawet plików do jednego programu, ale nie ma ani słowa o odpinaniu wszystkich na raz. Pozostaje tylko ręczne odznaczanie pinezek. Jedyna grupowa możliwość to odpinanie grupy plików od jednego programu, ale nie od wszystkich programów na raz. Może mętnie to trochę rozpisałem, ale w sumie idzie pojąć o co biega :]
XanTyp
Dodano
31.08.2011 00:51:13
Niewiedza
Dodano:
30.08.2011 17:40:37
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1