Jak naprawić sieć co zrobić???

Witam.
Mam dziwny problem więc tak: mam w domu internet(poprzez lan) i dwa komputery. Z mojego komputera rozdzielam sygnał na drugi komputer poprzez drugą kartę sieciową wszystko działa jeźeli chodzi o internet. Problem tkwi w tym źe jak nie udostępniam internetu na drugi komputer to sieć lan działa. Jak juź zrobię udostępnianie internetu na drugi komputer sieć lan przestaje działać widać duźo komputerów ale do źadnego nie mogę się podłonczyć źeby np coś ściągnąć. Jednak sieć między tymi dwoma komputerami w domu działa. Czy da się coś zrobić z tym????

Odpowiedzi: 10

Juź nie wiem co zrobić aź ręce opadają moźe kabel jest źle skrosowany słyszałem źe są róźne rodzaje krosowania moźe trzeba jakieś inne zastosować. POZDRAWIAM
D'DEVILS
Dodano
23.01.2005 20:49:52
Jeszcze dodam sccrena mojej konfiguracji Ip z komputera numer 1 moźe to wyjaśnie sprawę. POZDRAWIAM
D'DEVILS
Dodano
21.01.2005 23:54:06
Witam! Na początek ustalmy źe komputer z którego udostępniam internet to numer 1 a ten który odbiera to numer 2 :). Więc zrobiłem jak mówiłeś wszystko ustawiłem ręcznie odrazu dodam źe moja sieć lan nie działe nawet jak komputer 2 jest wyłonczony!. A co do tych ustawień to jest taka sprawa pisałeś źebym wpisał na ko nr 2 DNS 192.168.0.1 ja zawsze wpisywałem tam DNS z pierwszego kompa wpisując uruchom "winipcfg" i tam był podany dns (na kom nr 1). Mniejsza z tym zrobiłem tak jak pisałeś i ustawiłem na kom nr 2 dns 192.168.0.1 i teź działa internet i sieć ale tylko domowa czyli nic się nie zmieniło. Podam dokładnie jak ustawiłem protokoły na kom nr 1 więc –tcp realtek jest wszystko na auto ale tak mi powiedzial moj uslugodawca internetowy. – na tcp Via Rhaine mam podany IP 192.168.0.1 i maske255.255.255.0 I to wszystko. A jeśli chodzi o grupe roboczą to próbowałem i takje same i róźne i teź bez skutku. I na koniec mam pytanie mówiłeś źeby na komp nr 1 wejść do ustswień sieci lan i włonczyć automatycznie. Zobacz jak to u mnie wyglada i jak moźesz to podpowiedz mi co mam tam powpisywać bo szczerze powiem źe w tym miejscu nigdy nie grzebałem dołanczam screena. POZDRAWIAM
D'DEVILS
Dodano
21.01.2005 23:46:34
Zadnych dodatkowych protokolow. TCP musi starczyc.
Skoro przez kreator nie idzie, probuj recznie. Ustawienia ktore masz, sa chyba dobre, poniewaz na TCP Realteku masz automat a na TCP Rhine adres rowniez poprawny. Ustaw teraz recznie drugi komputer – wylacz automat i przypisz mu:
IP – 192.168.0.2
maska – 255.255.255.0
brama i DNS – 192.168.0.1
Host – nazwe pierwszego komputera

Nastepnie otwierasz na drugim Opcje internetowe, zakladka Polaczenia, Ustawienia sieci LAN i probujesz z dwoma ustawieniami:
1. bez zaznaczonego "automatycznie wykryj ustawienia"
2. z zalaczonym "automatycznie ..."

Jeszcze jedno – piszesz o glownej sieci LAN i ze masz w niej kilka grup roboczych. Probowales na tym pierwszym i na drugim komputerze ustawic nazwe grupy identyczna z ktoras z istniejacych ?
EL NINO
Dodano
21.01.2005 22:56:01
Czytałem i oglądałem i nic mi to nie pomogło bo ja rozumiem tą zasade jak połonczyć dwa komputery wiem jak to działa tylko nie wiem jak zrobić źe sieć lan działała na moim główny kompie. Bo działa tylko ta jedna sieć domowa na jednym i na drugim komputerze. Na tym drugim co odbiera internet to wogule nic nie ma z tej sieć Lan nawet źadnego kopa ale tak chyba ma być. A na moim skolej widać drugi komp i normalnie ściągam pliki wszystko ok widzę równieź duźo kopmuterów z tej sieć LAN tylko do źadnego nie mogę wejść błąd wyskakuje źe Np "wasilkowska jest niedostępny" i tak jest i było zawsze po udostępnieniu internetu na drugi komputer. Na wszelki wypadek zrobiłem fotke protokołó tam są wszystki pokazane z wyjątkiem Udostępnienie plików w sieciach microsoft ale on jest. Moźe trzeba jakiś jeszcze protokół zrobić?. Nie mam pojęcia. POZDRAWIAM
D'DEVILS
Dodano
21.01.2005 06:41:43
Zerknij do tematu – http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=24435
Znajdziesz tam obrazki z konfiguracji recznej. Co prawda 98 SE, ale nie powinno sie to roznic.
EL NINO
Dodano
21.01.2005 01:43:10
Tak. Własnie ja uźywałem tego kreatora za kaźdym razem. Hehe dzieki za pomoc nikt nie wiedział jak to zrobić z moich znajomych pomyślałem źe warto na forum spróbować:). Jak byś miał jakiś pomysł pisz. POZDRAWIAM
D'DEVILS
Dodano
20.01.2005 02:45:06
Probowales zrobic to udostepnianie za pomoca kreatora dostepnego w Moich miejscach sieciowych ?
Z ME nie mialem nigdy do czynienia, wiec nie poprowadze Cie za reke.
EL NINO
Dodano
20.01.2005 00:54:05
Na jednym i drugi są zainstalowane Windowsy ME. Probowałem nawet z dwoma XP i teź ten sam problem. A co do ustawień to na moim komputerze z ktorego udostępniam: są dwie sieciówki Karta Realtek(do tej karty podłonczony mam internet) i Via Rhine(zintegrowana), są 6 protokoły TCP/IP. 1 Protokół TCP/IP–> Udostępnianie połonczenia internetowego i w tym protokole ip jest na auto wogule nic w nim nie ustawiałem. 2 TCP/IP(Macierzysty)–> Via Rhaine w tym protokole IP 192.168.0.1 i maska 255.255.255.0 i nic więcej nie wpisywałem. 3 TCP/IP(Udostepniany)–> Karta Realtek w tym teź nic nie wpisywałem, IP na auto. 4–5–6 to są całkowicie puste protokoły windows zawsze sam je tworzył pisze tak: Udostępnianie połonczenia internetowego(protokół)–>Karta Realtek,
Udostępnianie połonczenia internetowego(protokół)–>Udostępnianie połonczenia internetowego, Udostępnianie połonczenia internetowego(protokół)–>Via Rhaine. Te protokoły są puste jest w nich tylko jedna zakładka "powiązania" nic w nich nie moźna zmienić ani wpisać. Teraz napisze jak w drugim kompie mam ustawione tam siedzi jedna sieciówka i jeden protokół TCP/IP w nim jest podany IP: 192.168.0.2 Maska:255.255.255.0 Brama: 192.168.0.1 I konfiguracja DNS 10.2.16.1 i drugi DNS 10.128.1.254. NIe wiem czy wszystko i czy dokładnie opisałem czekam na odpowiedź. POZDRAWIAM
D'DEVILS
Dodano
19.01.2005 21:50:47
Jakie systemy na tych komputerach ? Ustawienia kart sieciowych ? Itd...
EL NINO
Dodano
19.01.2005 21:28:16
D'DEVILS
Dodano:
19.01.2005 03:30:33
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1