Jak mogę umieścić tam ikonki na pasku?

[b] A korzystając z okazji mam jeszcze dwa pytania:[/b] 1. Czy przycisk POKAŻ PULPIT można zmienić, ukłądając go po lewej stronie a nie prawej? W poprzednich Windowsach był po lewej i teraz mi się myli jak zmieniam komputery. 2. Czy można ikonki dać jakby POD PASEK MENU? To znaczy, chcę by niżej były ikonki programów (skróty) a dopiero nad nimi pojawiały się zakłądki otwartych okienek. Tak się dało zrobić w starszych wersjach a tutaj ikonki mieszają się z zakładkami!

Odpowiedzi: 12

Do wybrania - oczywiście że nie miałeś. Dlaczego? Już ci to pisałem: zapytaj MS. Jeśli zaś chcesz znać moje zdanie - po prostu ktoś stwierdził, że nie ma sensu dublować funkcjonalności "Przypnij do Paska Zadań". Skąd wziąłem ścieżkę dostępu ? Z Internet Explorera. Wystarczy choć odrobinę poznać system którego się używa... Skoro byłeś tak do tego paska przywiązany w poprzednim systemie, to powinieneś wiedzieć gdzie można znaleźć folder przechowujący skróty do umieszczonych na nim programów.... To samo dotyczy bibliotek - już w Windows XP (jak nie wcześniej nieco) system wykorzystywał funkcjonalności linków symbolicznych na poziomie NTFS ....
Veers
Dodano
12.07.2011 03:36:43
Ale skądś trzeba ją mieć, nieprawdaż? A niestety nikt nie zna powodu dlaczego nie miałęm do wybrania paska "QUick Launch" od początku.
BUNCH
Dodano
11.07.2011 20:02:46
Dzięki Veers, teraz działa. Teraz pomogło.[b] Swoją drogą dlaczego nie miałem od razu tego skrótu do aktywacji?[/b] Po wklejeniu tego kodu, który nie wiem skąd zdobyłeś, już wszystko jest okej. A i nawet pojawiły się ikonki POKAZANIA PULPITU (po lewej stronie sobie ją ustawię). Czego potrzebowałem.
BUNCH
Dodano
10.07.2011 20:46:48
Veers, nie widziałem Twojego postu. Odpowiadałem na ten wcześniejszy. Więc coś wynikło złego. Sprawdzę to niebawem, tę twoją metodę i napiszę czy wszystko jest okej. Dziękując przy tym. Dzięki Veers, teraz działa. Teraz pomogło. Swoją drogą dlaczego nie miałem od razu tego skrótu do aktywacji? Po wklejeniu tego kodu, który nie wiem skąd zdobyłeś, już wszystko jest okej. A i nawet pojawiły się ikonki POKAZANIA PULPITU (po lewej stronie sobie ją ustawię). Czego potrzebowałem.
BUNCH
Dodano
08.07.2011 18:44:21
  • Veers 11.07.2011 03:56:49

    [quote=BUNCH].... Po wklejeniu tego kodu, który nie wiem skąd zdobyłeś, już wszystko jest okej. A i nawet pojawiły się ikonki POKAZANIA PULPITU (po lewej stronie sobie ją ustawię). Czego potrzebowałem.[/quote] [quote=Veers]... trzeba trochę poznać system którego się używa ...[/quote] To nie jest żaden kod, tylko ścieżka dostępu.

Chłopie - weź choć z raz PRZECZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM co ci napisałem .... ](*,)
Veers
Dodano
08.07.2011 02:59:59
Jest, mogę sobie zrobić. Ale jak piałem... Musiałbym zrobić sobie folder skrótów do którego wrzuciłbym skróty i ów folder podpiąć jako "nowy pasek narzędzi" i tym sposobem to zrobić...
BUNCH
Dodano
08.07.2011 02:58:20
BUNCH - Napis to sobie możesz włączyć i wyłączyć wedle uznania. Ja w ogóle z tego paska narządzi nie korzystam, więc dodałem go tylko po to żeby ci pokazać że to się da zrobić. Tylko trzeba trochę poznać system którego się używa ... A teraz uwaga - 10 sekundowa metoda na "dodanie" rzeczonego paska narzędzi: 1) KPP na pasku zadań i wybierasz -> Paski Narzędzi -> Nowy Pasek Narzędzi 2) W polu adresu okna nowo otwartego okna eksploratora wklejasz poniższą ścieżkę: [code]%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch[/code] i naciskasz OK 3) Potwierdzasz klikając OK i oto nowy pasek QuickLaunch Potem to już tylko zabawa z opcjami pasków narzędzi dostępnymi z menu kontekstowego.... Zaś o co ci chodzi z tym "bałaganem" to zapewne wie tylko jakiś zagubiony neuron ...
Veers
Dodano
08.07.2011 02:19:50
Tak Veers, dążę do tego właśnie efektu. Zaraz go sprawdzę... A przed przeczytaniem tego postu zrobiłem screena nawet. I jeszcze jedno... [img]http://img827.imageshack.us/img827/2263/84424179.jpg[/img] Zobaczę czy umieszczenie ich w Quick Launchu rozwiąże problem. [b]Ej, ale ja nie mam QUICKLAUNCH do wybrania. Mam tylko ADRESY, PULPIT, TABLET, ŁĄCZA i tyle. Nie mam nic więcej...[/b] [b][color=red]Veers, ja NIE MAM do wybrania "QuickLaunch" z paska zadań![/color][/b] Musiałbym zrobić sobie folder skrótów do którego wrzuciłbym skróty i ów folder podpiąć jako "nowy pasek narzędzi" i tym sposobem to zrobić... :rolleyes: A na dodatek jeszcze się do czegoś odniosę. Widzę, że sam napis Quick Launch zajmuje miejsce jakichś 5 ikonek skrótów. To kolejne "ulepszenie"? Przecież w jego miejsce zmieści się kilka dobrych ikonek. Musi ten napis tam wystepować? Pytam przyszłościowo.
BUNCH
Dodano
07.07.2011 17:07:04
  • sergiusz_ra 07.07.2011 21:21:13

    [quote=BUNCH] [b]Ej, ale ja nie mam QUICKLAUNCH do wybrania. Mam tylko ADRESY, PULPIT, TABLET, ŁĄCZA i tyle. Nie mam nic więcej...[/b] [b][color=red]Veers, ja NIE MAM do wybrania "QuickLaunch" z paska zadań![/color][/b] [/quote] A coś takiego pod spodem jak "nowy pasek narzędzi" jest? Może tego trzeba spróbować?

BUNCH da się. Skoro już wiesz jak włączyć odpowiedni pasek narzędzi, to powinieneś też znać działanie funkcji "Zablokuj pasek zadań". Reszty domyśl się sam. Poniżej przedstawiam efekt do którego jak mniemam zdążasz. [img]www.veers.neostrada.pl/quicklaunch.jpg[/img]
Veers
Dodano
07.07.2011 11:43:59
Nie znałem tego skrótu. Ale bardzo lubię klikać myszką na ikonkę w TYM wypadku. Więc skrót odpada. Pasek QuickLaunch? Nie słyszałem o nim. Ale już na screenach zobaczyłem gdzie się znajduje. Poszukam o tym informacji. I sprawdzę niebawem. No ale to znaczy, że się nie da wstawić ikonek pod spód?! Jeśli się nie da, jest to bardzo złe rozwiązanie a nawet śmieszne. Veers, chce mieć takie ikonki: [img]http://www.sevenforums.com/attachments/general-discussion/132307d1295138440-lock-windows-7-quick-launch-icons-taskbar.jpg[/img] [b]POD SPODEM [/b] na podwojonym pasku, a nie żeby mi cały pasek otwartych folderów wydłużały.
BUNCH
Dodano
07.07.2011 05:35:34
Ad. 2 Zawsze możesz włączyć sobie dodatkowy pasek (np. quick launch) i umieścić na nim skróty. Ad. 1 patrz punkt. 2 z dodatkową adnotacją: może zamiast uczyć się klikania raz z lewej raz z prawej - pora zapamiętać Win+D ??
Veers
Dodano
06.07.2011 22:02:19
Zakładki otwartych okien są teraz zmieszczone w jednej - po to właśnie, aby dać miejsca na skróty programów. Mechanizm ten pojawiał się w XP, gdy miałeś dużo otwartych okien, i gdy brakowało miejsca na ich realne rozmieszczenie były grupowane w jedną zakładkę. Teraz masz tak od razu i rozgrupowanie ich raczej nie było celem autorów systemu.
XanTyp
Dodano
06.07.2011 18:27:45
BUNCH
Dodano:
06.07.2011 16:51:17
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1