Jak moge sie "zemścić" na włamywaczu ???

Namierzam raz na jakiś czas osoby które poróbują mi sie włamac do komputera. Chciałem zapytać czy moge jakoś ich ukarać :)
mam wszystkie dane ataku

Odpowiedzi: 9

Jaką :shock: :?:
tire
Dodano
25.09.2003 17:55:55
Liczyłem na odpowiedź.
aruś
Dodano
25.09.2003 00:40:10
aruś:

chodzi mi o to czy moge zrobić coś więcej niź donos do administratora
bo to właściwie źadna kara.



A na co liczyłeś.Że ktoś ci powie,jak kopnąć w dupę,bezpośrednio przez sieć,tego który ciebie atakuje – albo oddać mu czynnie włam i pochrzanić mu system :?: :lol: :lol: :lol:
tire
Dodano
24.09.2003 18:34:25
tire:
EL NINO:
wirus:
Jakimi narzędziami ich namierzyłeś ?
Narzedziami ? Od dawien dawna wystarczy odwiedzic strone ripe.net aby wiedziec wszystko co jest dostepne na temat jakiegos adresu. Po jaki drut instalowac niepotrzebne badziewie. "Fachura" powie, ze wiedzial :P .



Podałem powyźej userowi link do topicu "Sprawdzamy adres agresora" > liczyłem ,źe przeczyta jeden z postów tylko z tym adresem – podany na samym poczatku przeze mnie "ripe.net".

wirus jest uczynnym facetem i mógł się pomylić.Jest od niedawna na forum i źal go wyśmiewać :? Widać,źe lubi pomagać innym i oby tak zostało......


Myślę, źe nie ma tu mowy o wyśmiewaniu. Sądziłem, źe naprawdę ktoś próbuje się WŁAMAĆ do komputera "arusia" i pytałem o narzędzia. Tymczasem aruś sam wyjaśnił swoim ostatnim postem sytuację :wink:
Ale thx za wzięcie w obronę:)
A link do ripe.net jest rzeczywiście dobry :wink:
wirus
Dodano
24.09.2003 18:09:31
EL NINO:
wirus:
Jakimi narzędziami ich namierzyłeś ?
Narzedziami ? Od dawien dawna wystarczy odwiedzic strone ripe.net aby wiedziec wszystko co jest dostepne na temat jakiegos adresu. Po jaki drut instalowac niepotrzebne badziewie. "Fachura" powie, ze wiedzial :P .



Podałem powyźej userowi link do topicu "Sprawdzamy adres agresora" > liczyłem ,źe przeczyta jeden z postów tylko z tym adresem – podany na samym poczatku przeze mnie "ripe.net".

wirus jest uczynnym facetem i mógł się pomylić.Jest od niedawna na forum i źal go wyśmiewać :? Widać,źe lubi pomagać innym i oby tak zostało......
tire
Dodano
24.09.2003 17:31:48
A co oznacza taka sytuacja źe na jeden adres IP wyrzuca mi kilka nazwisk i adresów?

Ip zdobywam przy pomocy firewalla a reszta robi sie sama :)
aruś
Dodano
24.09.2003 01:18:58
wirus:
Jakimi narzędziami ich namierzyłeś ?
Narzedziami ? Od dawien dawna wystarczy odwiedzic strone ripe.net aby wiedziec wszystko co jest dostepne na temat jakiegos adresu. Po jaki drut instalowac niepotrzebne badziewie. "Fachura" powie, ze wiedzial :P .
EL NINO
Dodano
24.09.2003 00:19:13
aruś:
pisząc namierzam miałem na myśli to źe poznaje dane personalne adres telefon i sieć.

chodzi mi o to czy moge zrobić coś więcej niź donos do administratora
bo to właściwie źadna kara.

A swoją drogą to jaką wartość "prawną" (faktyczną) ma takie odczytanie danych na podstawie IP agresora?

czy moźna takie namierzenie traktować jak przyłapanie złodzieja na gorącym uczynku?


Jakimi narzędziami ich namierzyłeś ?
wirus
Dodano
24.09.2003 00:03:19
pisząc namierzam miałem na myśli to źe poznaje dane personalne adres telefon i sieć.

chodzi mi o to czy moge zrobić coś więcej niź donos do administratora
bo to właściwie źadna kara.

A swoją drogą to jaką wartość "prawną" (faktyczną) ma takie odczytanie danych na podstawie IP agresora?

czy moźna takie namierzenie traktować jak przyłapanie złodzieja na gorącym uczynku?
aruś
Dodano
23.09.2003 23:41:18
aruś
Dodano:
23.09.2003 21:24:34
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1