Jak korzystać z poczty w CentrumXP ?

[b]Witam wszystkich uprzejmie i proszę o pomoc - podpowiedzi w dość nietypowej sprawie - jak korzystać z poczty centrumxp.pl[/b] [b]Na stronie: http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=postmessage&f=40[/b] jest zamieszczona reklama " E-mail w domenie@CentrumXP.pl". Zarejestrowałem się i założyłem konto standard, niestety nie wiem jak "wchodzi się w tę pocztę" aby pisać,wysyłać i odbierać maile. Ponieważ nigdzie nie widzę "odsyłacza" czy ikony poczty proszę o podpowiedź jak mam otworzyć stronę z pocztą w domenie Centrum XP . #-o Za poważne podpowiedzi z góry dziękuję.

Odpowiedzi: 15

Przecież pytałeś o współpracę Thunderbirda z pocztą w CXP więc skąd ten wywód o wielogodzinnym zgrywaniu tegoż - z pozostałym "mnóstwem" skrzynek? [b]edit//[/b] [quote=Ad@$][quote=XanTyp]Ad@$, przyznam, że przeszukałem tę skrzynkę pod kątem przekierowań na inne adresy e-mail, bo to by mogło rozwiązać kwestię ściągania poczty do Outlooka z innych serwerów, ale nic takiego nie znalazłem. Czyżbym gdzieś to przegapił, czy faktycznie nic tam takiego nie ma?[/quote] Przegapiłeś, jest :).[/quote] Faktycznie, znalazło się :D ale... [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02d6c15e163f00e7.html][IMG]http://images44.fotosik.pl/61/02d6c15e163f00e7m.jpg[/IMG][/URL] ... coś nie bardzo chce zadziałać przy próbie przekierowania na Gmail.
XanTyp
Dodano
11.02.2009 00:41:05
Masz rację,to całkiem proste, tylko potrzeba na to kilku godzin na pobranie i konfigurację thunderbird'a do wszystkich kont pocztowych ,których używam.Jesli po zrobieniu tego będzie OK to nie żal czasu.Jeśli jednak okaże się,że np. nie mże wspołpracować z którymś z kont ,choćby poczta.centrumxp.pl, to wszystko zada się psu na budę! Dlatego pytałem, mając nadzieję,że odpowie mi jakiś doświadczony ( i uprzejmy) użytkownik,który zetknął się z tym problemem. Ale za radę dziękuję.
terazmat
Dodano
10.02.2009 14:32:29
Sprawdź i przekonaj się sam. To chyba najprostsze rozwiązanie, prawda?
XanTyp
Dodano
10.02.2009 10:38:47
Dziękuję za poprzednie odpowiedzi, ale proszę jeszcze o informację czy poczta centrumxp.pl może współpracować z klientem poczty Thunderbird ? Takiego klienta ma moja rodzina w Australii z którą utrzymuję kontakt mailowy w zw. z czym wolałbym używać Thunderbird niż klienta Windows Live Mail, jeśli możliwe jest za jego pośrednictwem korzystanie z poczty.centrumxp.pl .#-o Pozdrawiam.
terazmat
Dodano
10.02.2009 00:44:10
Nie ma tam nic na temat, czy poza Centrumxp i Gmail "chodzą tam również o2 WP i Onet ale dziękuję za podpowiedzi i linka.
terazmat
Dodano
03.02.2009 13:38:11
  • Ad@$ 04.02.2009 13:42:28

    [quote=terazmat]Nie ma tam nic na temat, czy poza Centrumxp i Gmail "chodzą tam również o2 WP i Onet ale dziękuję za podpowiedzi i linka.[/quote] Jak to nie? [quote]Używaj wielu kont poczty e-mail — na przykład usługi Hotmail, Gmail, Yahoo!* i wielu innych — korzystając z jednego programu. [/quote] A zatem Windows Live Mail to klient pocztowy i bez problemu obsłuży różne konta, w tym z CXP, o2, WP, Onet itd.

Odpowiedziałeś mi tak: [b] Już pisałem - przesiąść się na Windows Live Mail.[/b] Jestem "zielony jak szczypiorek na wiosnę".Czy zechcesz mi łopatologicznie podpowiedzieć jak to mam zrobić i czy tam ( za free) będę mógł odbierać i wysyłać maile z: centrumxp.pl ; Gmail; o2; Onet czy WP? Czy formatowanie Windows Live Mail nie przekroczy umiejętności początkującego użytkownika?#-o Co do pisania pogrubioną czcionką to mnie jest tak wygodniej ze względu na mój wzrok.
terazmat
Dodano
01.02.2009 20:13:15
  • XanTyp 02.02.2009 06:54:30

    [quote=terazmat]formatowanie Windows Live Mail[/quote]Jakie formatowanie? o.O[quote=terazmat]Co do pisania pogrubioną czcionką to mnie jest tak wygodniej ze względu na mój wzrok. [/quote]Ale z ostatnim postem sobie poradziłeś, prawda? Nie wiem, z jakiej przeglądarki korzystasz, ale zarówno w Firefoxie, jak i Internet Explorer skrót klawiaturowy [u]control[/u] i [u]+[/u] (ten nad znakiem równości) pozwolą Ci oszczędzić oczy i powiększyć wyświetlanie czcionki. Analogicznie control i [u]-[/u] odpowiednio je pomniejszą.

  • Ad@$ 02.02.2009 17:02:48

    [quote=terazmat]Jestem "zielony jak szczypiorek na wiosnę".Czy zechcesz mi łopatologicznie podpowiedzieć jak to mam zrobić i czy tam ( za free) będę mógł odbierać i wysyłać maile z: centrumxp.pl ; Gmail; o2; Onet czy WP? Czy formatowanie Windows Live Mail nie przekroczy umiejętności początkującego użytkownika?#-o [/quote] Zdecydowanie nie przekroczy :). Tak, program ten jest darmowy; korzystanie z niego również nic nie kosztuje. Tu masz instalator. Pobierz ten program i zainstaluj, a potem skonfiguruj zgodnie z instrukcjami, do których linki wcześniej padały. http://download.live.com/wlmail

  • XanTyp 03.02.2009 13:48:29

    [quote=Ad@$]http://download.live.com/wlmail[/quote]Czemu, kiedy chciałem tam zajrzeć, ciągle wyskakuje mi okienko, że jest to połączenie szyfrowane i nic się nie ładuje?

Ad@$, przyznam, że przeszukałem tę skrzynkę pod kątem przekierowań na inne adresy e-mail, bo to by mogło rozwiązać kwestię ściągania poczty do Outlooka z innych serwerów, ale nic takiego nie znalazłem. Czyżbym gdzieś to przegapił, czy faktycznie nic tam takiego nie ma? [b]terazmat[/b], nie stosuj pogrubienia tekstu bez potrzeby. Bez tego też dobrze widzimy, co piszesz.
XanTyp
Dodano
01.02.2009 18:45:07
[b]Proóbowałem ustawić HTTP ale też nie chciało"chodzić". Co w związku z tym powinienem zrobić?,czy np. POP Tray może rozwiązać problem?[/b]
terazmat
Dodano
01.02.2009 18:27:44
  • Ad@$ 01.02.2009 19:01:18

    [quote=terazmat]Co w związku z tym powinienem zrobić?[/quote] Już pisałem - przesiąść się na Windows Live Mail. [quote=terazmat]czy np. POP Tray może rozwiązać problem?[/quote] Nie mam pojęcia. [quote=XanTyp]Ad@$, przyznam, że przeszukałem tę skrzynkę pod kątem przekierowań na inne adresy e-mail, bo to by mogło rozwiązać kwestię ściągania poczty do Outlooka z innych serwerów, ale nic takiego nie znalazłem. Czyżbym gdzieś to przegapił, czy faktycznie nic tam takiego nie ma?[/quote] Przegapiłeś, jest :).

[b]Do Ad@$'a i XanTyp'a Sposób podany przez Ad@$'a działa i problemów z logowaniem się przez przeglądarkę Firefox do poczty centrum nie mam.(Przez Operę się nie da-pokazuje się strona z paskiem ale wybrane opcje natychmiast znikają). Natomiast próbowałem dodać tę pocztę do poczt ściąganych i odbieranych przez Outlook Express, niestety nic mi z tym nie wychodzi.Próbowałem ustawić wpisując :Konta internetowe>Poczta>Właściwości>Serwery>Poczta przychodząca(POP3)pop.centrumxp.pl>Poczta wychodząca(SMTP)smtp.centrumxp.pl >Zaawansowane:poczta wychodząca(SMTP)465;poczta przychodząca(POP3)995. Gdzie tu tkwi błąd i jak mam to ustawić, aby była możliwość ściągania poczty centrumxp.pl na Outlook Express. Czy nie jest to możliwe?#-o Pozdrawiam mądrzejszych i zaawansowanych. Początkujący [/b]8-[
terazmat
Dodano
01.02.2009 11:59:01
  • Ad@$ 01.02.2009 15:08:08

    [quote=terazmat]Gdzie tu tkwi błąd i jak mam to ustawić, aby była możliwość ściągania poczty centrumxp.pl na Outlook Express. Czy nie jest to możliwe?[/quote] Outlook Express ma już 12 lat i Microsoft nie wspiera tego rozwiązania, a z niego rezygnuja na rzecz Windows Live Maila i do niego rekomenduje upgrade. Nie daję sobie głowy uciąć, ale raczej nie da się w Outlook Express tego ustawić, szczególnie, że to nie idzie przez protokoły POP3 czy SMTP, bo Hotmail jest Webowy (HTTP), a dwa że pół roku temu Microsoft oficjalnie odciął możliwość korzystania z Outlook Expressa dla Hotmaila.

Przetestowałem. "Wyrejestrowałem się" tak dwa razy i nie miałem żadnego kłopotu z zalogowaniem się ponownie na pocztę :)
XanTyp
Dodano
01.02.2009 07:15:16
Wyrejestruj dla usług Windows Live jest tożsame z Wyloguj na forum. Niestety obawiam się, że nie mamy wpływu na to nazewnictwo Microsoftu. W tym wypadku należy to uznać jako tymczasowe wyrejestrowanie się z usług Windows Live, co nie znaczy, że całkowicie rezygnujemy z usług, a jedynie z nich się wylogowujemy czy też wyrejestrowujemy.
Ad@$
Dodano
31.01.2009 20:26:07
[b]Ad@$[/b]=d> [b]Dziękuję za radę (poczta.centrumxp.pl) To działa, choć dostęp jest trochę trudniejszy niż do kont a innych pocztach.Podpowiedz mi jeszcze proszę, jak się można wylogować z poczty centrumxp.pl, czy kliknięcie ikonki u góry z prawej strony, z napisem [i]Wyrejestruj[/i] jest równoznaczne z [i]wyloguj[/i], czy kliknięcie na tę ikonkę i napis [u]wyrejestruj[/u] spowoduje całkowite wyrejestrowanie z poczty Centrumxp i dla późniejszego korzystania z niej będzie wymagało powtórnej procedury rejestracyjnej?/b] . Jest to jakieś mało jasne, bo nie chciałbym pozostawać zalogowany po zamknięciu poczty. Na pasku Forum jest opcja wyloguj, myślę,że taka sama powinna być i na stronie POCZTY! Pozdrawiam.
terazmat
Dodano
31.01.2009 18:55:50
Wpisz w przegladarke: [b]poczta.centrumxp.pl[/b] I jestes przekierowywany na Hotmail Windows Live. Sprawdzałem przed chwilą, działa bez problemu dla kilku kont (prywatnych i testowych). To jest jednak alternatywne rozwiązanie wobec konfiguracji klienta pocztowego.
Ad@$
Dodano
31.01.2009 00:43:58
[b]Do Ad@ś[/b]. Na stronie na którą mnie skierowałeś jest podpowiedź:www.poczta.centrumxp.pl, jednak po otwarciu tej strony jest ona pusta.W dalszym ciągu nie wiem jak normalnie napisać i wysłać maila z poczty centrumxp.pl ani jak i gdzie szukać ewentualnych maili wysłanych na ten mój adres! Jak przeczytałem również wielu innych może bardziej zaawansowanych użytkowników ma ten sam problem.Jeśli już jest coś w Centrum XP reklamowane i zachwalane to korzystanie z tego nie powinno być trudniejsze niż korzystanie z poczty w Gmail, OE czy Onet. Czy naprawdę nikt nie potrafi udzielić mi i innym mającym z tym trudność ludzkiej, łopatologicznej instrukcji, czy jest to po prostu niemożliwe?](*,)
terazmat
Dodano
30.01.2009 23:02:44
http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=161405
Ad@$
Dodano
30.01.2009 17:39:07
andrzej.awm
Dodano:
30.01.2009 16:53:27
Komentarzy:
15
Strona 1 / 1