Jak dziala Ready Boost?

Chcialbym kupic sobie pendrive i wykorzystac go do przyspieszenia kompa. Mam Viste HOME Premium x86 dlatego chcialem sie dowiedziec czy uzycie pendrive'a  do przyspieszenia Visty przynosi jakas istotna zmiane. Bo nie wiem czy warto wogóle kupowac pendrive (mam 1GB RAM)

Odpowiedzi: 2

Dzieki ale to wszystko co chcialem wiedziec

pc_master
Dodano
13.02.2007 20:19:53

Bardzo krótko to opisując, jest to nowy mechanizm wbudowany w Vista, który ma nacelu poprawę wydajności systemu poprzez użycie dodatkowych nośników pamięci (innych niż RAM oczywiście). Możesz do niej wykorzystać pendrive'a, lub inne nośniki wymienne (karta flash itp.). Warunkiem jest posiadanie portu USB 2.0 oraz nośnika zdolnego do zapisu 1,75 MB/s oraz odczytu 2,5MB/s. Po podłączeniu Vista testuje urządzenie, jeśli osiągi są gorsze, to je odrzuci (wtedy pozostaje ewentualna zabawa z rejestrem Wink). Gdy podłączysz pendrive'a, to wybierz użyj tego urządzenia aby przyśpieszyć system. Przydziel miejsce na dysku wymiennym dla tej funkcji (nie mniej niż ilość pamięci RAM zainstalowanej w komputerze). I to wszystko. Na pendrive zostanie utworzony dodatkowy plik swap. Jeśli masz dodatkowe pytania, to pisz, a chętnie Ci odpowiem.

P.S. Przy jednym gigabajcie RAM odczujesz różnicę, choć szczególnie jest ona widoczna przy mniejszej ilości pamięci Wink

Anathema
Dodano
13.02.2007 09:55:20
pc_master
Dodano:
12.02.2007 21:50:13
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1