Jak działa CD-KEY?

Witam, mam pytanie w jaki sposób jest sprawdzany cd-key programu? Chodzi o to że chciałbym w odległej przyszłości wprowadzić w swoich programach coś takiego i pojęcia nie mam na jakiej zasadzie to działa, nie wydaję mi się żeby np. Windows miał listę kilkuset milionów kluczy i sprawdzał czy klucz jest na liście, więc musi być jakiś sposób który sprawdza czy jeden klucz jest zgodny z jakimśtam algortymem a drugi nie. W googlach jedyne co udało mi się znaleźć to to że klucze są zapisywane w base36.

Odpowiedzi: 3

To zapoznaj się z programem [url=http://serialkeymaker.com/]Serial Key Maker[/url] (albo innym tego typu - jest tego trochę ...)
Veers
Dodano
25.10.2009 21:57:56
Wiem że to zależy od programisty, w zasadzie jak wszytsko, tylko szukam najoptymalniejszego rozwiązania.
emil0076
Dodano
25.10.2009 21:40:52
Jeżeli jesteś programistą to dziwi mnie to pytanie... Nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ to zależy od programu. Jak ktoś zechce to może sobie nawet zrobić listę z prawidłowymi kluczami i porównywać. Oczywiście w większych programach tak to nie działa bo zupełnie nie miałoby to sensu. Może być to rozwiązane na wiele sposobów np. poprzez odpowiedni algorytm ale jaki to będzie algorytm to już zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórczej producenta.
lukasz_z
Dodano
24.10.2009 23:33:39
emil0076
Dodano:
24.10.2009 15:23:00
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1