Jak aktywować i konfigurować boot-managera Visty?

Witam, Jest sobie komputer, ma 1 dysk twardy, a na nim Vista. Po włączeniu kompa po prostu odpala się Vista, bez żadnego boot-managera. Dokładam drugi (fizyczny) dysk, na którym już jest XP. Podkreślam - już tam jest od dawna, nie będzie instalowany ponownie. Vista nadal wstaje normalnie, nie zwracając (podczas startu) uwagi na drugi dysk. Wyboru systemu, który chcę włączyć, dokonuję stosując Boot-Menu, które jest częścią BIOS-u. Czyli zaraz po włączeniu kompa naciskam F12 i pojawia się odpowiedni wybór. I jest OK, ale chciałbym lepiej, bo ponoć można, tylko nie wiem jak... Czy i jak można coś tak w tej Viście ustawić, aby przy jej starcie pojawiała się lista wyboru dostępnych na dyskach systemów? Dzięki, latet

Odpowiedzi: 1

Z rodzimego podwórka, druga strona - http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/1197,2,Instalacja_Windows_Vista_obok_innych.aspx Na forum również by się coś znalazło, ale to wymaga chwili szukania.
Bobi
Dodano
08.11.2008 17:11:40
  • latet 08.11.2008 17:28:58

    [quote=Bobi]Z rodzimego podwórka, druga strona - http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/1197,2,Instalacja_Windows_Vista_obok_innych.aspx Na forum również by się coś znalazło, ale to wymaga chwili szukania.[/quote] Robiłem tak, jak tam zalecają, ale bezskutecznie. Na grupie pl.comp.os.ms-windows.winnt ktoś mi właśnie wyjaśnił dlaczego się tego nie da zrobić: [quote] IMHO windzianymi bootmanagerami się nie da. Bo o ile te wpisy w boot.ini można pozmieniać, to niemożliwe będzie zmuszenie viścianego bootmanagera, aby zachował literkę C: dla dysku z XP. Dlatego co najwyżej możesz skorzystać z jakiegoś zewenętrznego bootmanagera, który - tak jak BIOS - przenumeruje dyski tak, aby ten z wybranym systemem został wystawiony jako HDD-0 (80h), co pozwoli zachować mu literkę C: Podkreślam - IMHO, bo może te wymienione narzędzia [tj. np. EasyBCD] to potrafią, ale czarno to widzę... [/quote] Pozdrawiam, latet

latet
Dodano:
08.11.2008 11:57:38
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1