Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci.

No więc tak. Komunikat wyświetla się od paru dni. Oczywiście, gdy się pojawi net przestaje działać. Wiem, podobnych tematów w necie jest od groma, ale.. Mam w domu tylko 1 kompa. Nie mam routera, ani nic z tych rzeczy. Kabel od neta biegnie wprost do skrzynki na klatce schodowej. Jaka może być przyczyna występowania tego problemu, jak go naprawić.?

Odpowiedzi: 5

Możemy sobie tak długo gdybać. Każdy użytkownik/klient dostawcy internetu ma przypisany adres (stałe IP) lub jest podpinany do konkretnej puli adresów (dynamiczne IP) co w teorii nie powinno w żaden sposób kolidować. I myślę, że poczekamy na dalsze w nioski, kiedy już porozmawiasz przez telefon.
XanTyp
Dodano
20.08.2010 01:26:50
A to ciekawe, mam kolejne pytanie. Otóż, dowiedziałem się, że mój kuzyn też nie ma neta, a mieszka w innym mieście (Mamy tego samego dostawce) Więc, może to oni robią "bałagan" jednak, jeśli tak, to skąd komunikat "Istnieje konflikt adresów ip z innym systemem sieci" Czy to możliwe, aby ten komunikat był spowodowany działaniem Z.. "centrali"..? Jak widać, jestem w tym kompletnie zielony. ; x
Anarchy202
Dodano
19.08.2010 23:52:26
Tak właśnie zrobię. Dziękuje za odpowiedź, jednak.. Komunikat jakby na chwilę teraźniejszą nie wyskakuje, a net włącza się i wyłącza. Tzn. Gdy wchodzę w "Stan:połączenie lokalne" Widzę, iż pod "odebrano" Wartość gwałtownie wzrasta górę przez minute - dwie (net chodzi normalnie) , czasem parę sekund, po czym przestaję rosnąć w ogóle, lub wzrasta co sekundę o 1, 2. (net pada) Postanowiłem to napisać jednak.. po prostu zadzwonię. ^^ A to ciekawe, mam kolejne pytanie. Otóż, dowiedziałem się, że mój kuzyn też nie ma neta, a mieszka w innym mieście (Mamy tego samego dostawce) Więc, może to oni robią "bałagan" jednak, jeśli tak, to skąd komunikat "Istnieje konflikt adresów ip z innym systemem sieci" Czy to możliwe, aby ten komunikat był spowodowany działaniem Z.. "centrali"..? Jak widać, jestem w tym kompletnie zielony. ; x [color=darkred]Sugeruję korzystać z opcji edycji postów. Kolejny flood nagrodzę usunięciem postu bez przeklejeń, tak jak teraz. Xan[/color] @Edit. No więc, zadzwoniłem. I wyszło na to, że to oni mają awarię. Jednak bardzo dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam. ; )
Anarchy202
Dodano
19.08.2010 23:41:14
No i właściwie, to my pewnie niczego ci nie poradzimy, bo pewnie ktoś z obsługi poprzestawiał coś w tej skrzynce - lub ktoś inny ją "zhackował" i poprzestawiał druciki na swoją modłę. Dzwoń do dostawcy. To będzie jego działka.
XanTyp
Dodano
19.08.2010 23:33:32
[quote=Anarchy202]Kabel od neta biegnie wprost do skrzynki na klatce schodowej. [/quote] OK, ale gdzie biegnie dalej ? Jakie to łącze ? Skąd bierzesz neta ?
Ucho
Dodano
19.08.2010 22:48:13
Anarchy202
Dodano:
19.08.2010 19:50:16
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1