Internet przez router

Panowie od internetu podłączyli mi go bezpośrenio do pojedyńczego komputera (przez modem). Gdy podłączam internet przez router (powiedzieli, że jest taka możliwość) między komputerami tworzy się sieć LAN, mogą sobie nawzajem udostępniać pliki, ale w żadnym niema internetu. (IP jest przydzielane przez router metodą DHCP. ) Gdy dzwoniłem do panów od internetu powiedzieli mi, że po podłączeniu rotera na którymkolwiek komputerze po wpisaniu dowolnej strony powinna mi wyskoczyć ich strona (z folmularzem do wypełnienia) mówiąca, iż komputer nie jest u nich zarejstrowany (po wypełnieniu formularza mieliby zmienić MAC adres na adres routera).Gdy wytłumaczyłem im, że dzieje się tak jak napisane jest powyżej, powiedzieli że mam źle skonfigurowany router. Próbowałem go konfigurować wchodząc na jego adres IP, ale nia dało to porządanych efektów. Ktoś podpowiedział mi, że mogę zmienić adres MAC routera na adres komputera, lecz jego adres jest stały. [b]Co mam zrobić???[/b]

Odpowiedzi: 2

MAC możesz sklonować do routera, bodajże zakładka WAN. Pozostaje jeszcze kwestia ip. BTW każdy router zarządzalny ma wizardy( skorzystaj z nich).
kulczykowski
Dodano
27.05.2007 14:07:12
1. Przeczytać instrukcję 2. Nie próbować zrobić, a postepować zgodnie z informacjami z pkt 1. A tak nie wpadłeś na to , że podstawowe informacje takie jak m.in model routera mogą być konieczne? To samo dotyczy dostawcy - skoro on twierdzi, że musi dokonać "przeadresowania"( co dość dziwną praktyką się wydaje jeżlei nie jest to jakaś sieć mocno lokalna ). Na przykładzie pewnego napisze tak - IP routera - hasło logowania - wizard i już po wszystkim . O przepraszam - zapomniałem - najpierw trzeba połaczyć modem z routerem, a ten z komputerem.
Rebe
Dodano
26.05.2007 20:05:44
Hahi
Dodano:
26.05.2007 19:31:23
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1