Internet bezprzewodowy - co wybrac?

witam! jak wszycy wiedza jest paru dostawcow na naszym rynku ...era,orange,plus....przejrzalem internet w celu poznania opini i powiem ze lekko jestem w szoku! generalnie jedna wielka krytyka! era za blukonekta zmieszana z blotem,plus za iplus to samo ...orange odpuscilem bo pewnie tez nic mielego na orange free bym nie znalazl. przeczytalem ze PLAY wprowadza tez internet za okoloo 50 zl miesiecznie,oranieczenie 5GB predkosc 1mb/s! co koledzy mi byscie doradzili ...potrzebuje miec internet bezprzewodowy w laptopie najczesciej uzywany bylby w warszawie i okolicach.

Odpowiedzi: 3

Bierz iPlusa. Tam limity są tylko asekuracyjne, a w praktyce to się nie spotkałem, żeby drastycznie zmniejszyli transfer po przekroczeniu go, chyba że naprawdę bardzo go przekroczysz, bo w moim przypadku maksymalnie 300% limitu osiągałem i było ok. Sprawdź sobie też mapkę Plusa, aczkolwiek może to być nieco stara już wersja. http://www.iplus.pl/indywidualni-zasieg.html
Ad@$
Dodano
10.07.2008 10:12:38
Weź też poprawkę na to, że laptopy ze względu na swą specyfikę - z założenia są traktowane jako narzędzie mobilne do kontaktu z internetem w celach stricte połączeniowych - nie zaś jako stacjonarne urządzenia, dla których dedykuje się PieCe. W efekcie limity rzędu pięciu giga - w połączeniach ze stronami www, bankami, pocztą itp... to wystarczająca ilość bajtów, aby spokojnie się wyrobić w ich granicach. I w tym momencie, tak naprawdę, to Twój wybór zaczyna polegać na warunkach cenowych a nie na różnicach w detalach ofert poszczególnych operatorów.
XanTyp
Dodano
10.07.2008 08:39:50
Żadna oferta nie jest idealna. Ale zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję polecam sprawdzić jedną rzecz. Nie wiem jak to jest w Warszawie, ale w Krakowie są w okolicach Rynku, Galerii handlowych dostępne darmowe, publiczne hotspoty. Może w miejscach, w których zamierzasz korzystać z laptopa jest ich zasięg? Jeśli nie... Trudno mi cokolwiek doradzić. Powiem, że odrzuciłbym na początek Orange. Od samego początku nie podobała mi się ta marka, ich nastawienie do klienta, oferta i kampanie marketingowe. Bez wyrazu i długofalowego pomysłu. Jeżeli miałbym wybierać - wybrałbym iPlusa. Od wielu lat korzystam z usług telekomunikacyjnych tej firmy i nazwijmy to przywiązaniem. Zresztą - może warto byłoby skorzystać z możliwości wypróbowania tej usługi przez 7 dni? Z tym internetem bezprzewodowym jest tak, że na ogół dla wielu ludzi nie stanowi on dobrej oferty głównie przez ograniczenia. 5GB danych w obecnych czasach to w sumie niewiele. Dlatego wypadałoby mieć jeszcze tradycyjny internet i tu koszty wzrastają dwukrotnie. Wiem, że w laptopach liczy się mobilność. Ale jeśli korzystasz z internetu w domu czy pracy - nie lepiej byłoby przemyśleć stworzenie własnego punktu dostępowego? Jak widzisz - wszystko zależy od potrzeb i wymagań.
ChrisGud
Dodano
09.07.2008 11:22:10
Doktor X
Dodano:
07.07.2008 22:06:07
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1