instalacja XP z USB pendrive na starym laptopku

Witam!!! chciałbym zainstalować XP z USB pendrive który to jest już zmodyfikowany i ma taką konfigurację plików: - $OEM$ - boot.images - I386 - BOOTFONT.BIN - SETUP.ICO - WIN51 - WIN51IP.SP3 lub też w innej modyfikacji zamiast setup.ico jest checksums.md5 no iii właśnie o te pliki chodzi... - czy można coś zrobić by był plik .exe??? bo właśnie w wyżej podanej konfiguracji plików laptop nie bootuje z USB natomiast gdy mam windowsa gdzie w instalce znajduje się plik exe mogę go przerobić specjalnym tutorialem "walendowski -instalacja xp z pendriwe" http://walendowski.com/2009/02/19/instalacja-windows-xp-z-usb-pendrive-a-karty-pamieci-flash/ po takiej modyfikacji udaje mi się wystartować z USB a i oto ta konfiguracja plików: - $WIN_NT$.~BT - $WIN_NT$.~LS - BackupBS.ori - BOOTFONT.BIN - NTDETECT.COM - NTLDR - SETUPLDR.BIN - SETUPLDR.bs - txtsetup.sif a więc co mógłbym zrobić by z wyżej wymienionej konfiguracji plików powstało coś takiego jak niżej a co za tym idzie a bym mógł zainstalować windowsa xp z USB bo mój laptopik niestety nie ma czytnika płyt :( aaale kupiłem przejściówkę SATA <=> USB iii mogę podłączyć czytnik ze stacjonarnego PC i wówczas słyszę jedynie kliknięcie aaa czytnika DVD nie widzi... nie da się wystartować z płyty instalacyjnej, mogę również swój dysk podłączyć do PC przez USB. lecz po takiej instalacji windowsa xp nie startuje... czyli wiem już że BIOS laptopka ma duży wpływ na instalację xp. więc reasumując... czy ktoś może wie jak zainstalować wyżej wymienionego xp z USB pendriwe (pendriwe mam sformatowane na FAT bo też już tak wyczytałem że tylko ten system partycji pójdzie.. i niestety nie poszedł) więc cóż jeszcze mógłbym uczynić? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!!!!

Odpowiedzi: 5

[quote=vipek82]chciałbym zainstalować XP z USB pendrive który to jest już zmodyfikowany[/quote]Wiesz, tutaj piractwo nie jest mile widziane, ale czasem lubię popatrzeć, jak się ludzie męczą Zamykam.
XanTyp
Dodano
23.10.2011 11:16:26
yyy hmm... czy ten konkretny.. odpowiem tak... że próbowałem na kilku => 8, 4 gb iii nic aaa 1gb kinkstona z systemem FAT poszło => zbootowała się... aale dopiero gdy odpowiednio przerobiłem instalkę xp taką w której znajdował się plik setup.exe aaa teraz chcę przerobić bootowalną instalkę xp w której nie ma pliku setup.exe hmmm aale to brzmi jak masło maślane botowalną instalkę na botowalną instalkę - ale inną :) dodam jeszcze że laptopik to IBM x31 z 2006roku z dyskiem ATA aaa instaluję tylko XPeka tylko w celach testowych by zobaczyć jak lepsi ode mnie go zmodyfikowali mym następnie mógł swojego oryginalnego XPeka podobnie zmodyfikować :) z góry dziękuję za wszystkie dotychczasowe podpowiedzi
vipek82
Dodano
22.10.2011 23:56:18
A czy ten konkretny pendrive może być urządzeniem bootowalnym?
XanTyp
Dodano
22.10.2011 11:01:40
taaak mam ustawione!!!! na wszelkie sposoby próbowałem.... też wciskając przycisk f12 z opcją bootowania.. ii nic niestety :( mam też możliwość ustawienia że z sieci = po lanie będzie pierwszy start.. czy istnieje właśnie taka opcja instalacji xp?
vipek82
Dodano
22.10.2011 02:40:04
A w biosie masz ustawione USB jako pierwsze urządzenie bootujące?
XanTyp
Dodano
21.10.2011 15:44:08
vipek82
Dodano:
21.10.2011 10:44:00
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1