Instalacja Xp po zainstalowaniu preinstalowanej Visty? Pomocy

Witam Szanownych forumowiczów. Szukałem i nie znalazłem, więc zdecydowałem się zapytać. Znalazłem jeden temat, w którym użytkownik Citka pisze, że instalacja Xp po Viscie jest możliwa. Ja natomiast zainstalowałem Vistę, która znajduje się na dysku twardym(Laptop Acer) i po uruchomieniu instalatora XP z dysku CD nie widzi on (instalator) żadnej partycji i karze mi zakończyć pracę inst. Może znacie jakiś sposób aby instalator XP zobaczył partycje. Moje partycje: C - Vista D- ukryte pliki recovery Vista w katalogu na tym dysku (tak mi się wydaję) Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Odpowiedzi: 3

Witam Mam problem podczas zamiany XP na Vistę. Ściągnąłem nLite (v 1.4.9) i przekopiowałem XP z płyty na dysk (XP Home Edition SP2, oryginalna płytka, wersja OEM). Otworzyłem nLite, podałem ścieżkę do katalogu z XP i odświeżyłem. Co prawda wykryło XP z SP2, ale wyskoczył błąd. "(...) Could not load file or assembly 'CabLib, Version=9.7.0.0,Culture=neutral,PublicKeyToken=5c790c52ffa26522' or one of its dependencies. Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji. (...)" I po tym program łapie zawiasa i nie chce dalej iść. Nie wiem co robię nie tak. Googlowałem ale nigdzie się na taki problem nie natknąłem. Sprawdzałem na Viście i XP, ten sam błąd wyskakuje. Czy może ja muszę jakimś specjalnym programem przegrać XP z płyty na dysk? Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Paweł P.S. Już nieaktualne. Głupi ze mnie człowiek.:redface: Po prostu ten nLite był skopany. Ściągnąłem inną wersję i już jest ok. Przepraszam za zaśmiecanie forum. Post do kasacji.
ConAnuS
Dodano
03.10.2008 14:57:40
Uzupełnię kolegę iż specjalnie modyfikowaną płytkę z WinXP utworzysz za pomocą [url=http://www.nliteos.com/]nLite [/url]. W skrócie... 1. Ściągasz ze strony producenta odpowiednie sterowniki SATA do dysku twardego w Twoim laptopie. 2. Kopiujesz zawartość płyty WinXp na HDD 3. Instalujesz nLite 4. Za pomocą nLite tworzysz nową płytę instalacyjną dodając sterowniki SATA wcześniej ściągnięte. ...szczegółowych opisów powyższej operacji jest jak węgla. pzdr.
AdasB
Dodano
18.09.2008 09:51:36
U podłoża tego problemu nie leży kolejność wgrywanego systemu, a okoliczność, że Windows Vista posiadał odpowiednie sterowniki do dysku twardego (SATA), a Windows XP już nie. Dla Windows XP będziesz zmuszony wyłączyć w BIOS-ie AHCI lub ręcznie przygotować płytę instalacyjną z dogranym sterownikiem dla dysku twardego.
Ad@$
Dodano
15.09.2008 19:11:01
pietter
Dodano:
15.09.2008 17:39:50
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1