Instalacja Windows XP po Linuksie.

Cześć. Na moim laptopie (ASUS x50gl) zainstalowałem sobie Mandrive po 2 dniach jednak postanowiłem zainstalować XPka. I w tym momencie pojawił się problem, mianowicie podczas zbotowania z płytki (winxp) wszystko idzie dobrze do momentu ładowania bibliotek po czym ukazuje się blue srean z napisem " Jeśli widzisz ten obraz po raz pierwszy uruchom komputer ponownie sratatata" Nie mogę sformatować dysku z poziomu wiersza poleceń win98 nie wiem czemu... Może mi ktoś pomóc ? Czy mogę jakoś to naprawić z poziomu płyty instalacyjnej linuxa albo jakimś programem ? [u](Chcę usunąć Linuksa całkowicie i wgrać tylko Windowsa)[/u]

Odpowiedzi: 2

Ok dzięki za informację. Musze przyznać, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim błędem... Możliwe, że moja płyta z WINDOWSem jest dlatego nie botuje poprawnie.
Viano
Dodano
11.02.2009 15:28:38
Co do Linuksa, to polecam OpenSuSe, Mandriva się trochę zepsuła... A co do problemu. Z tego co zrozumiałem, to chcesz w środowisku dosowym sformatować partycje linuksowe, czyli ext2/ext3 najpewniej...tak się niestety nie da za bardzo. Nowe programy do zarządzania partycjami dyskowymi, czyli od XP-ka i Visty mają już wbudowaną obsługę tych systemów plików, jednak jeśli chodzi o '98 to jeszcze takiej funkcji nie miały zaimplementowanej. W instalatorze Linuksa poradzisz sobie z tym problemem, wtedy sformatuj wszystkie partycje jako partycje Windowsa, jak to zrobisz, to po prostu wyłącz instalator. Lepszym rozwiązaniem będzie ściągnięcie programu GParted, który także poradzi sobie bez problemów z tym. Jest to program na bazie Linuksa rozpowszechniany jako Live-CD. Będziesz miał go na płycie i zawsze będziesz mógł go użyć w przyszłości. A co do samego tematu, to chyba nie jest w tym miejscu co trzeba....To jest dział dla Visty, a Ty chcesz instalować XP-ka....
ry5i3kszczur
Dodano
11.02.2009 12:53:41
Viano
Dodano:
11.02.2009 08:39:26
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1