instalacja windows niespotkany problem

Witam Zacznę od tego, że wziąlem sie za naprawę starego komputera. Zaniosłem go do seriwsu po czym dostałem nowa karte graficzną i dysk twardy(podobno stare byly zepsute). W domu włożyłem płytkę i zacząłem instalowac windowsa. Problem pojawił sie zaraz na początku podczas ładowania plików wyskoczył mi komunikat "Nie mozna odnalezc pliku ql1280.sys. Nacisnij dowolny klawisz, aby kontynuowac" po nacisnieciu (dowolnego) klawisza pokazuje sie nastepny komunikat, że jak nacisne jeszcze raz jakiś dowolny klawisz to system zostanie zamknięty. No i tu właśnie pytanie do Was, w czym problem? Dodam że jak podłączałem stary dysk twardy z zainstalowanym windowsem to też sie nie uruchamiał. Próbowałem z wieloma płytkami i innymi systemami i nigdy nie udaje sie dokończyć instalacji. W razie potrzeby dopisze więcej szczegółów. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 6

[quote=kedut] (...) o jakie sterowniki Ci chodzi gdyż jedyne jakie znam (...)[/quote]Przecież napisałem Ci to wyraźnie wcześniej[quote=XanTyp]A czy ten komunikat o brakującym pliku ql1280.sys nie wiąże się przypadkiem [b]ze sterownikami do dysku[/b] (...) ?[/quote]Pierwszym krokiem w instalacji XP jest przeniesienie do pamięci RAM podstawowych składników instalatora, aby mógł poprawnie działać. Gdybyś czytał dokładnie to, co wyświetla się wtedy na dole ekranu, wiedział byś, że na prawie samym początku, masz tam opcję F6 do wciśnięcia, jeśli powinieneś podać inne sterowniki RAID. I o tych sterownikach pisałem wyżej. Na tym etapie ilość podpiętych dysków nie ma znaczenia, bo zanim do nich dojdzie, musi zakończyć się powyższy proces. A skoro chcesz mieć system na 40-tce, to musisz dojść do ładu z obsłużeniem jej przez kompa. Nie twierdzę, że jest to rozwiązaniem problemu, ale może nim być.
XanTyp
Dodano
24.07.2010 11:57:21
Według mnie chodzi o stery do dysku twardego. Udaj się do tego samego serwisu i poproś o pomoc w tej sprawie. Jeśli masz oryginalny system na oryginalnej płytce instalacyjnej to niech ci zrobią kopię systemu ze sterownikami do dysku.
Aguarius
Dodano
24.07.2010 09:08:19
Tego to ja nie wiem. Komputer tez nie chce wystartowac na starym dysku. Też nie bardzo wiem o jakie sterowniki Ci chodzi gdyż jedyne jakie znam to trzeba zainstalowac na dysku a skoro dysk jest pusty... Prosze o głebsze wyjaśnienia. Czyli ew. sprobować podpiąć 3 dysk... a jeszcze jakies inne możliwości?
kedut
Dodano
24.07.2010 02:59:42
A czy ten komunikat o brakującym pliku ql1280.sys nie wiąże się przypadkiem ze sterownikami do dysku, które nie zgadzają się z tą 40-tką, którą w tym kompie podpiąłeś?
XanTyp
Dodano
24.07.2010 02:08:14
No więc nie wiem dokładnie jakie szczegóły będą tu potrzebne, ale to athlon 2400+, mam dwie kosci pamięci po 512mb. good raam`u i jakiegos no name. Jeśli chodzi o płyte głowna to jest ona stara i nie wiem jakiej firmy, swoje czasu przelutowywałem w niej kondensatory(chociaz nie sadze zeby to było przyczyną gdyż po tym zabiegu komputerek chulał jak należy). Nowe części dokupione to stara karta graficzna geforce 2 mx 400 i dysk 40gb western digital. Zamieszcze jeszcze zdjęcie przedstawiające ten komunikat, jest ono dostępne tutaj http://img831.imageshack.us/img831/6131/windowsb.jpg Pozdrawiam Dzieki za zainteresowanie jednakze nie wiem jeszcze jakie szegóły dokladniejsze mogą Wam być potrzebne
kedut
Dodano
24.07.2010 01:48:04
Więc potrzeba jest już. Dopisz tyle szczegółów ile dasz rady, bo na teraz to możemy tylko z fusów powróżyć.
XanTyp
Dodano
24.07.2010 01:29:07
kedut
Dodano:
23.07.2010 21:40:01
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1