Instalacja Windows 8 na laptopie

Z ciekawości chciałem się zorientować czy mój sprzęt pójdzie na ósemce i uruchomiłem asystenta aktualizacji, oto co mam: [b]1.Instalowanie aplikacji w celu odtwarzania dysków DVD Aby odtwarzać dyski DVD w systemie Windows 8, może być konieczne zainstalowanie aplikacji. Więcej informacji 2.Funkcja bezpiecznego rozruchu nie jest zgodna z tym komputerem Oprogramowanie układowe tego komputera nie obsługuje bezpiecznego rozruchu, więc nie można korzystać z tej funkcji w systemie Windows 8. Więcej informacji 3.Microsoft Security Essentials Microsoft Corporation Przejdź do witryny sieci Web aplikacji, aby uzyskać pomoc 4.Sprzęt instalacyjny TOSHIBA TOSHIBA CORPORATION Zainstaluj ponownie w systemie Windows 8 5.TOSHIBA Disc Creator TOSHIBA Corporation Zainstaluj ponownie w systemie Windows 8[/b] Może mi ktoś powiedzieć punkt po punkcie co z tym zrobić. Co do Essentials to wiem, ale co z resztą? Druga sprawa: czy instalując 8 przez asystenta uaktualnienia, muszę mieć podpiętego lapka po kablu do neta, czy wi-fi wystarczy?

Odpowiedzi: 8

Oj nie nie, Windows 7 starter bo badziewie, które należy omijać szerokim łukiem :) Tylko do trzech aplikacji uruchomionych jednocześnie...to nie dla mnie. Mam zwykłego Win7 a upgrade chcę zrobić z dwóch powodów - raz że cena (69zł) dwa że podobno jest szybszy, ale ilu forumowiczów tyle opinii, więc lepiej przekonać się samemu :)
sirwhite
Dodano
06.11.2012 17:44:34
A czy na tym netbooku nie masz przypadkiem wersji Starter W7, której nie można upgrade'ować do W8?
Ad@$
Dodano
06.11.2012 04:02:10
- tak dokładnie - hmmm tego nie wiem trzeba spróbować choć na zdrowy rozsądek tak powinno być
synjutrzenki
Dodano
05.11.2012 21:40:49
Dzięki za odpowiedź. Zbierając wszystko to kupy, jak dobrze zrozumiałem: - przy aktualizacji do WIN8 otrzymuję nowy klucz (dostałem na maila) i on zostaje przypisany do tej instalacji (dostaję nowy, pełny system operacyjny) - klucz z poprzedniego systemu (WIN 7), mogę wykorzystać do instalacji na laptopie z Vistą, tak żeby klucz nie odszedł w nicość.. Damian
sirwhite
Dodano
04.11.2012 12:17:39
Generalnie wszystko o co pytasz brzmi tak, poczytaj moje posty nie jest ich dużo tam jest rozwiązanie.
synjutrzenki
Dodano
04.11.2012 09:12:16
Witam, Chciałbym się podpiąć pod temat i zadać swoje pytanie: zakupiłem w sierpniu br netbooka z preinstalowanym Win7 ale mogę skorzystać z opcji upgrade'u za 69 zł (żal nie skorzystać) i teraz pojawia się mała zagwostka - mianowicie: - jeżeli upgrade'uje Win7 do Win8 to dostane nowy cd-key? - jeżeli tak to czy mogę zainstalować na innym swoim lapku (również z legalnym Windowsem, ale tu niestety badziewiastym Vistą) Windowsa 7, używając klucza z netbooka? Wiem, że to trochę naiwne ale w końcu oba systemy kupiłem legalnie, fakt że oba są preinstalowane, niemniej jednak bardzo ubolewam nad faktem posiadania Visty na Vaio... Damian
sirwhite
Dodano
03.11.2012 01:54:02
Dzięki za szybką odpowiedź. Mam do końca stycznia jeszcze trochę czasu, żeby uaktualnić system za 129 zł więc poczekam, może toshiba dostosuje swoje oprogramowanie pod 8.
sergiusz_ra
Dodano
29.10.2012 09:45:48
Witam Co do pkt 1.Chodzi o to że jeżeli chcesz odtważać filmy z dysków DVD to musisz zainstalować odpowiednią aplikację. pkt 2 Funkca bezpiecznego rozruchu jest związana z UEFI która zastąpiła leciwy BIOS w nowych płytach. U Ciebie oznacza to że twoja płyta jest wyposażona w BIOS i Win 8 tej funkcji nie będzie obsługiwał ale spokojnie możesz zainstalować. Okienka z nr 8 spokojnie u Ciebie pujdą. pkt 4 Po zainstalowaniu Okiene nr 8 jest konieczne ponowne zainstalowanie oprogramowania firmy Toshiba,to samo się tyczy puntu nr 5. CO do podłączenia do neta to ja bym radził mieć lapka podłączonego po kablu ponieważ z wi-fi nie wiadomo jak zachowa się podczas inst Okieneknr 8 tzn czypodczas ściągania nie stracisz połączenia. Pozdrawiam
zachs
Dodano
29.10.2012 05:37:50
sergiusz_ra
Dodano:
28.10.2012 15:25:22
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1