Instalacja systemu DOS w Win2K

Mam zainstalowany Win2K i chciałem, by system startował z DOS'a, a potem była moźliwośc przejścia do Win2K. Jak tego dokonać? Czy muszę dodatkowo instalować system DOS, czy wystarczy tek, który jest juź w systemie? Proszę o kierowanie informacji na e–mail: kar_k@interia.pl
Będę wdzięczny za ewentualne sugestie i porady.
Pozdrawiam wszystkich!!!!!
Kazik

Odpowiedzi: 4

Moźe wystarczy zastosować emulator DOS'a ?
DosBOX polecam.
Anonymous
Dodano
25.07.2005 13:51:22
Najpierw pogdybie – moźe dopisanie w autoexec.nt i config.nt linii typu files, buffers coś pomoźe ,a i w opcjach skrótu programu wymuszenie trybu pełnoekranowego – ale to tylko gdybanie.
Nie da się na roszerzonej – to bydle musi być na podstawowej.
Dla samego DOS–a to wystarczy parę MB – razem z tym Twoim programem pewnie naście, gora dziesiąt – i z miejscem nie problem, ale z przeksztąłceniem partycji juź tak – pewnie trzebaby uźyć jakiego PM, Acronisa czy innego Paragona – wydzielić przestrzeń z istniejącej, zrobić z niej podstawową, a tę z w2k na rozszerzoną i dysk logiczny zmienić ( nawet nie iwem czy te programy aź takie mieszanie dopuszczają ), postawić DOS–a i "naprawić" w2k z konsoli by ruszł, ale dokładnej kolejności operacji nie podam – nie uzywam programów tego typu.
Rebe
Dodano
25.07.2005 13:46:41
Przyjąłem do wiadomości kwestię techniczną. Postaram się do niej stosować.A teraz pytanie
Czy moźna zainstalować DOS na partcji rozszerzonej?
A propos celu uźywania.
Mam programy geodezyjne, które uruchamiane są jedynie w środowisku DOS, natomiast nie startują prawidłowo z ikony Nortom Commanera, gdyź okno programu jest małe, nieczytelne, a pewne opcje programu są niedostępne. Chcę nadmienić, źe Win 2K mam zainstalowany na dysku o pojemności 1.6GB, a wtej chwili na dysku tym pozostało mi około 500MB wolnego miejsca
Kazik
Dodano
25.07.2005 13:26:33
Najpierw kwestia techniczna – pytanie na forum – na forum odpowiedź.
Teraz o DOS–ie by go zainstalować nalezy :
1. Utworzyć na dysku partycję o rozmiarze mniejszym niź 2,1GB – musi to być partycja pierwsza – C:\ .
Na niej instalujesz DOS. Następnie po instalacji tego systemu na kolejnej partycji – dowolnej – D;\. E:\ itp. instalujesz w2k i w bootloaderze pokaźe isę menu wyboru systemów DOS i w2k.
"DOS" w w2k nie zawsze wystarcza – głównie ze zwględu na ochronę bezpośredniego dostępu do sprzetu.
Jednak bez wskazania po co ten DOS w Twoim wypadku trudno orzec czy instalacja tego systemu jest konieczna – brak informacji o tym co w tym DOS–ie chcesz robić.
Rebe
Dodano
25.07.2005 11:38:23
Kazik
Dodano:
25.07.2005 11:25:23
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1