instalacja POMOCY

Witam chciałbym się dowiedzieć jak zainstalować Windowsa XP obok Windowsa Vista ?? A właśnie Visty nie mogę formatować bo jest gwarancja na laptopa a chce jeszcze do Visty zainstalować Windowsa XP. Z góry dziękuje za pomoc. [-o<

Odpowiedzi: 2

Jeżeli chcesz aby Vista i XP były na jednej partycji to konieczna jest kolejność instalacji systemu. Najpierw musi być XP a później Vista. Chciałem cię uświadomić że reinstalka systemu nie wypływa na unieważnienie gwarancji. Jednakże jak się zdecydujesz na takie rozwiązanie to dobrze by było zapisać sobie klucze licencyjne. Wtedy nie będziesz musiał się kontaktować z Microsoftem w celu potwierdzenie legalności systemu i nabycia nowych. Podrzucasz tylko odpowiednie wpisy w rejestrze i wszystko gra. Kolega z poprzedniego posta ma dobry pomysł. Jednakże utworzenie dwóch bootujących partycji może się okazać nie takie łatwe.
Razorek
Dodano
06.12.2008 16:13:14
Witaj, Wydaje mi się, że musisz utworzyć nową, osobną partycję (do tego polecam program Paragon Partition Manager koniecznie w wersji 9) i to właśnie na niej zainstalować XP. Jeśli wszystko pójdzie gładko, po włączeniu komputera powinno Ci się pokazać okno z wyborem systemu do bootowania. Pozdrawiam.
kmiozga
Dodano
06.12.2008 15:44:59
tomixps
Dodano:
06.12.2008 14:45:30
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1