instalacja na jednej partycji

chcialem przyszlosciowo zobaczyc czy vista pracuje na moim laptopie. co sie stanie z wszystkimi rzeczami na dysku (mam tylko jedna partycje) kiedy uzywajac xp zainstaluje viste? czy to bedzie tak, ze wszystkie stare pliki znikna? gdzies czytalem, ze katalogi windows i inne dostana rozszerzenie .old, czy beda niedostepne?

m82

Odpowiedzi: 1

Vista Vistą, ale istotna jest kompilacja. Przypuszczam, że masz zamiar migrować do bety 2 (build 5384). Opcja upgrade'u co prawda jest (dla 32-bitowego Windowsa XP, nie 64-bit), ale zastanawiam się czy warto, bowiem z relacji wielu użytkowników mogę stwierdzić, że nie zawsze Ci, co się tym parają, są zadowoleni z efektów końcowych. Czemu? Kwestia wydajnościowa, która niestety traci w przypadku upgrade'u, aniżeli w przypadku "clean installation". Eksport danych dla profilu przypisanych oraz ustawień i preferencji usera można "lepiej" wykonać niż poprzez automat wbudowany w upgrade - zainteresuj się "Windows Easy Transfer" i USMT.
Ad@$
Dodano
03.08.2006 22:29:24
  • michal82 04.08.2006 00:21:46

    nie do konca o to mi chodzi. nie chce robic upgradu tylko uruchomic sobie instalacje z xp ale poprzez custom install (chyba nie myle tego) chcialbym wybrac postawienie nowego, czystego systemu. chodzi mi tylko o odpowiedz co instalator zrobi ze wszystkim co jest na dysku?

  • gajowy 04.08.2006 02:28:19

    <P>Instalacja systemu na czysto,oznacza instalacje na partycji nie zawierającej zadnych danych.Natomiast jeśli chcesz zainstalować Viste na XPka,będzie to upgrade.W tym drugim przypadku,Vista automatycznie przeniesie wszystkie dane z XPka,do pliku który będzie nosil nazwę windows.old,czy coś takiego,i będziesz miał pełny dostęp do tych danych,z tym że nie licz na to,ze będziesz mógł odpalać programy instalowane wcześniej na XP.Pomimo iż folder Program Files z XPka,będzie w całości przeniesiony do Folderu windows.old,to Vista założy własny nowy folder Program Files,w którym zainstaluje jedynie programy standardowe,automatycznie instalowane wraz z systemem Vista.Osobiści polecam instalacje na czysto...I generalnie posiadanie minimum dwoch partycji...Bardzo to ułaTwia życie,gdyż w przypadku posypki systemu,można bezstresowo robić formatkę,nie tracąc przy tym istotnych danych...Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem.</P> <P>POZDRAWIAM...</P>

michal82
Dodano:
03.08.2006 21:47:08
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1