Instalacja ATI SB450 - High Definition Audio Controller

Witam po 29h probowania zainstalowanie tej karty juz mam dosc. Bardzo prosze was o pomoc poniewaz jest to karta zintegrowana z plyta glowna laptopa Acer Aspire 3100 i tylko ona obsluzy wbudowane glosniki. Przeprowadzam instalacje w ten sposob. 1. Najpierw latka KB888111 xp2pl (probowalem tez instalacji recznej z menandrzera zadan po wypakowaniu latki) Latka pokazuje nowy sprzet i pozwala zainstalowac [b]Sterownik magistrali Microsoft UAA dla High Definition Audio[/b] 2. Instalacja [b]Sterownik magistrali Microsoft UAA dla High Definition Audio[/b] z plikow *.inf latki KB888111 3. Instalacja sterownikow [b]Realtek High Definition Audio[/b] 4. reset systemu No i brak dzwieku: Sterownik jest wlaczony, ale nie zostal uruchomiony. w dzwieki i urzadzenia audio jest [b]Brak urzadzen audio[/b] Powod instalacji od nowa dzwieku to usuniecie za duzo wpisow z rejestru. W polowie usuwania wpisow wykonana kopia celego rejestru .reg Aby system uruchomil sie przywrocilem galaz SYSTEM z REPAIR a pozniej dodalem wpisy z pliku *.reg tylko do SYSTEM. Ewentualnie powodem braku dzwieku moga byc wylaczone jakies uslugi ale Windows Audio jest wlaczone. Wklejam raport z Everest Home Edition i prosze bradzo o pomoc. [url=http://wklej.org/id/48667/]Moj raport z Everest[/url]

Odpowiedzi: 12

Odinstalowalem wszystkie aktaulzacje KB******. Zainstalowalem od nowa sterowniki i nadal to samo. Podpialem do sieci i zainstalowalem wszystkie KB****** od nowa okolo ~170. Dzwieku nadal brak. Czyli mam teraz znow odinstalowac wszystkie KB****** i zainstalowac na nowo SP2 ? Czy odinstalowac wszystkie KB****** i zainstalowac na nowo SP2 i SP3 ? Czy odinstalowac wszystkie KB****** i zainstalowac SP3 ?
Lucasp
Dodano
08.02.2009 15:57:00
Wydaje mi się że jeżeli to jest kwestia sterowników to możesz sobie robić reinstalki tyle razy, ile tylko będziesz miał wolnego czasu. Nie oczekuj jakiegoś pozytywnego efektu. Trzeba usiąść i dojść do najbardziej optymalnego (czyli nie koniecznie najnowszego) zestawu sterowników. Jak będziesz miał "goły" system spróbuj jeszcze ściągnąć SP2 i przeinstalować go pomimo faktu iż jest aktualnie zainstalowany. Miałem do czynienia że stery realteka nie chodziły bo coś z SP2 było nie tak a na SP1 w ogóle nie chodziły. Następnie bez instalacji żadnych poprawek uuaktualnień zainstaluj sterowniki i dopiero później podłącz komputer do sieci. Jak będziesz miał jakieś problemy z instalacją to oczywiście pisz. Wydaje mi się że w takim układzie najprędzej wyjdzie co jest nie tak. Bo jak użytkujesz system to on się zaśmieca i niektóre instalacje mogą się nie powieść. Wydaje mi się że jeszcze lepiej by było jak byś od razu na początku SP3 podrzucił...
Razorek
Dodano
06.02.2009 22:08:56
Kolejna zgadywanka: reinstalka systemu - bez formatu? Tak, wiem. To świadczy o wyczerpywaniu się pomysłów.
XanTyp
Dodano
06.02.2009 17:05:07
Raczej odpada pod Linuxem mam dzwiek. Sprobuje odinstalowac wszystkie aktualizacje i zainstalowac na nowo.
Lucasp
Dodano
06.02.2009 15:32:35
Może zatem czeka Cię wizyta w sklepie i reklamacja potencjalnie wadliwego towaru?
XanTyp
Dodano
06.02.2009 14:57:52
Przez tyle godzin robilem tak i nic. Nawet odinstalowalem wsystko co sie dalo z menandrzera i nic.
Lucasp
Dodano
06.02.2009 14:16:06
Nie ma co kombinować. Wywal z menadżera urządzeń stery, jeżeli są jakiekolwiek do tego dźwięku i zrestartuj kompa. Po restarcie, jak Ci wykryje nowe urządzenie zainstaluj stery ze strony producenta, ale tylko te [b]dedykowane[/b] i zobacz co będzie.
Ucho
Dodano
05.02.2009 22:48:53
Sa do Aspire 3100 http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_3100.html Chyba znalazlem powod ktory powoduje [b]ATI SMBus[/b] jest zainstalowany ale po wejsciu w wlasciwosci jest [b]Brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia.[/b] W zakladce Sterownik jest wszystko wypelnione ale jak klikam Szczegoly sterownika jest [b]Zadne pliki sterownikow nie sa wymagane dla tego urzadzenia albo pliki te nie zostaly zaladowane[/b] [URL=http://img515.imageshack.us/my.php?image=atismbusjf2.jpg][IMG]http://img515.imageshack.us/img515/7489/atismbusjf2.th.jpg[/IMG][/URL] Jak to rozwiazac ? ********************************* [b]Wysłane: 5 lutego 2009 14:40:37[/b] [quote]Witam juz nie mam sil na zrobienie dzwieku w Windows XP Professional SP2. Powod instalacji sterownikow to usuniecie czegos z rejestru ale podczas usuwania zrobilem kopie reg. Aby system sie uruchomil przywrocilem galaz SYSTEM z c:\windows\repair a pozniej dodalem wpisy system z pliku reg. Dzieki temu mam swojego uzytkownika w systemie, dzialaja wszystkie programy i musialem tylko doinstalowac niektore sterowniki. Ale nadal brak dzwieku tutaj moj problem. http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=610873򕈹 Wpadlem na pomysl zresetowania wszystkich sprzetow w systemie. Ewentualnie ktory wpis posiada informacje o sprzecie i sterownikach ? Mozna to jakos zresetowac ? Moze jest mozliwosc usuniecia wpisow z rejestru i wgrania defauldowych z galezi c:\windows\repair\system (lub innej) RegCleaner ma opcje kasowania wpisow od hadware ale tylko dla windows 9x[/quote] [color=red]Nie dubluj wątków. Założyłeś jeden więc pozostań przy nim.[/color] Xan.
Lucasp
Dodano
05.02.2009 13:50:23
Szczerzemówiąc to nie mogę znaleźć na stronie producenta modelu Aspire 3100. W ogóle nie ma modelu z serii Aspire 3+++. Spróbuj zainstalować starsze sterowniki a te nagrać na płytkę i zaktualizować z Menadżera Urządzeń.
Razorek
Dodano
05.02.2009 11:37:03
Ale mam nadzieję, że te sterowniki to ściągałeś ze strony Acera dedykowane konkretnie do tego modelu co masz, tak ? Ew. z płyty instalacyjnej dołączonej do laptoka ?
Ucho
Dodano
04.02.2009 23:37:32
Windows XP Professional SP2 Chipset - 9-1_xp32-64_sb_74232 (Sterowniki South Bridge ATI dla Windows XP Latka - KB888111xp2pl Sterowniki Realtek - WDM_R214 (Realtek High Definition Audio Driver (2.69 R2.14) Probowalem tez Audio_5_10_0_5273 i Audio_Realtek_ver.10.0.5605_XP_x86 W sumie niema potrzeby instalowac oddzielnie latki bo te sterowniki ja instaluje jak brakuje. Ale dzwieku nadal brak
Lucasp
Dodano
04.02.2009 20:34:16
Podstawowe pytanie: Jaki system i jakie sterowniki instalujesz? Dokładne nazwy.
Razorek
Dodano
04.02.2009 20:20:06
Lucasp
Dodano:
04.02.2009 19:01:35
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1