Inet z kablówki

Juź niedługo będę miała inet z kablówki. Wg nich będzie to wyglądało następująco:
Dostęp do Internetu realizowany jest przy uźyciu modemów kablowych SurfBoard SB 3100. Kaźda osoba decydująca się na skorzystanie z tej usługi otrzymuje taki modem w dzierźawę. Posiada on gniazdo ethernetowe RJ–45, które przy pomocy kabla sieciowego łączy się z kartą sieciową Ethernet 10BaseT zainstalowaną w komputerze klienta. Po dokonaniu prawidłowej konfiguracji, komputer klienta staje się częścią Internetu.

Dodam jeszcze źe modem ten ma mieć szybkość transmisji 256kb/s.
I mam taki problem: Jak to skonfigurować pod xp??
Martwi mnie jeszcze jedno. Poszukałam w necie trochę i znalazłam, źe modem ten nie jest zgodny z xp. Więc będą pewnie problemy przy instalacji. Jak je ominąć????

Moźe ma ktoś coś takiego i wie jak to zrobić by nie było problemów???

Odpowiedzi: 16

To dziwne, niedawno moja qmpela teź zakładoła sobie net przez kablówkę.
Przyszedł monter, pociągnął kabelek, wszystko podłączył, zainstalował i skonfigurował oprogramowanie.
SLAY3R
Dodano
30.10.2002 01:47:03
Slay3r kablówka to teź tepsa..............
Swoje wydzwoniłam dzisiaj, źeby uaktywnili moje ip!!!!!!!!!!! A bez bury się nie obeszło :twisted: .........
agi
Dodano
30.10.2002 00:06:51
Slay3r kablówka to teź tepsa..............
Swoje wydzwoniłam dzisiaj, źeby uaktywnili moje ip!!!!!!!!!!! A bez bury się nie obeszło :twisted: .........
agi
Dodano
30.10.2002 00:06:51
To i tak lepiej bo jak dostajesz esdei w tepsie to po wyjściu z HIS'em z biura obsługi klienta, tepsa ma cię juź w czterech literach. Wszystko musisz sam zrobić, i nawet jeszcze bezczelnie dodają gratisowo do modemu gniazdko telefoniczne, ale kable to misisz sam ciągnąć.
I to jeszcze nie wszystko bo w moim przypadku biedni zapomnieli dodać moje loginy i hasła do bazy danych przez co nie mogłem się wogóle połączyć. Dopiero na drugi dzień jak dostali opieprz.
SLAY3R
Dodano
29.10.2002 23:53:54
Nie będę się brzydko wyraźać ale wiesz w którą część ciała moźe się ugryźć!!!! I tak zapłaciłam za to 260 zł!!!!!!!!!!
agi
Dodano
29.10.2002 23:52:30
Racja niedopatrzenie z mojej stronki sorki :D
Pan technik pewnie chciał zeby mu cos dac za konfiguracje :D
Dark Angel
Dodano
29.10.2002 23:49:29
Mała kwestia wyjaśnienia:

Madem juź mam i działa bez problemowo :lol: !!!
Dark niestety to ty się myliłeś. Jeźeli sygnał idzie prze kartę sieciową to nie potrzebne są źadne stery do modemu tylko do karty! Chyba źe modem jest połączany przez USB wtedy stery są nezbędne (i modem funkcjonuje w systemie jako karta sieciowa).

Pan technik okazał się wielką gapą i tylko przeprowadził kabelek a cała konfiguracja spadła na mnie! No ale sobie poradziłam :)
agi
Dodano
29.10.2002 22:45:44
Mylisz sie fortel potrzebne są sterowniki poniewaz najpierw sygnał jest przesyłany do modemu a potem z kolei do karty sieciowej.Tak to jest w kabluwkach przynajmniej w Autocomie.
Dark Angel
Dodano
20.10.2002 14:44:35
Nie ma Zadnego problemu , gdyź nie potrzebujesz sterowników do modemu tylko do karty sieciowej . Ja mam net z UPC i nie ma najmniejszych problemów z XP , tutaj masz instrukcje konfiguracji XP pod chello

http://www.upc.pl/chello/pomoc/download/WinXP.pdf
fortel
Dodano
19.10.2002 21:36:27
:D ja powiedzial marsit – to nie twoj problem – skoro daja to musi dzialac :)
pedros
Dodano
17.10.2002 19:09:07
:D ja powiedzial marsit – to nie twoj problem – skoro daja to musi dzialac :)
pedros
Dodano
17.10.2002 19:09:07
problemy problemami ale jak powiedział mrsit to juz nie twoja sprawa :d
Dark Angel
Dodano
15.10.2002 11:58:45
Poczekamy, zobaczymy......
Mam nadzieję, źe ów "pan technik" przyniesie ze sobą stery do tego modemu. Bo przeszukałam chyba pół świata i nic nie znalazłam nawet sterów do win 98. Do nowszych modeli i owszem.....
Dzięki za wasz optymizm :), bo po ostatnich problemach z modemem (o których bym mogła ksiąźkę napisać!!) aź mną szarpie ma myśl o mowym a nowymi problemami :(
agi
Dodano
15.10.2002 00:51:08
Sprawa sadze prosta placisz przeciez po instalacji wiec pan technik z odpowiedniej firmy powinien si ewykazac i pokazac ze lacze ruszy pod xp
mrsit
Dodano
14.10.2002 12:53:39
Posłuchaj nie wszystkie modemy popadają w konflikt z WinXp.Muj kumpel ma Kabluwke Autocomu i tez ma modem i jakos działa pod Xp nie było zadnych kłopotów.Pozatym Sp1 powinno cos pomuc (chyba)
Dark Angel
Dodano
14.10.2002 12:30:29
radze szukac takich problemow na amerykanskich stronach , poniewaz u nich modemy kablowe to standard w laczeniu sie z internetem ....... nie potrafie ci powiedziec gdzie konkretnie szukac.......
B3T0N
Dodano
14.10.2002 04:39:04
agi
Dodano:
14.10.2002 01:05:48
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1