Ile Vista potrzebuje miejsca podczas instalacji... ??

Heh :)
Szykowalem sie do reinstalki systemu (win xp),
Pomyslalem sobie ze sprawdze jak dziala Vista, wypalilem plytke z wersja 5308, i zaczalem instalowac,

Uruchomienie elegancko, wszystko pieknie i ladnie, serial number przeszedl, wybor partycji – wybralem ta na ktorej byl stary system (pokazalo 9.8gb), formacik do ntfs'a, elegancko, po kliknieciu na przycisk dalej –––> komunikat ze jest brak wystarczajacej ilosci miejsca na temp ... :[

Ile w takim razie potrzebuje do instalacji Vista ??

Zdenerwowalem sie lekko, bo... stary system sformatowany, plytka z xp'kiem u kumpla,

I teraz musze do rana wytrzymac na Knopixxie... :[

Odpowiedzi: 12

pepe99:
Chęć uźywania tego systemu mija szybko gdy widzi się jeszcze tyle niedopracowań no i szybkość działania os'u

bo...
pepe99:

zainstalowałem Win Vista beta 2 5270

Abstrahując od tego, źe teraz Vista ma wiele zbednego – w przyszłości – kodu, bo wkońcu na razie jest w fazie testowania.
pepe99:
Jedyna szansa na prawie normalne uźywanie Visty w przyszłości przed premierą to Beta 3.

Nie będzie takowej.
Ad@$
Dodano
18.04.2006 20:02:37
Witam!

Pierwsza moja uwaga odnośnie tego tematu: Vista nie zajmuje ani 13 ani 16 GB. Z kąd wy ludzie bierzecie takie informacje. Ja zainstalowałem Win Vista beta 2 5270. System zajął mi około 8 GB. Weźmy teź pod uwagę fakt źe Vista "nakłada" się na xp (stąd tyle zajętego miejsca po instalce).
Po drugie nie radzę na obecną chwilę instalować Visty bo się nie opłaca. Chęć uźywania tego systemu mija szybko gdy widzi się jeszcze tyle niedopracowań no i szybkość działania os'u. Jedyna szansa na prawie normalne uźywanie Visty w przyszłości przed premierą to Beta 3.

Ja tam sobie jednak zaczekam do oficjalnej premiery i jeśli cena mnie nie zabije to kupię Vistę.
pepe99
Dodano
18.04.2006 11:28:22
zajaffka:
Jedyna sluszna przegladarka to Firefox

LOL, teraz to ja uśmiałem sie na maxa :lol: .

Śmiem twierdzić, źe najgorszym i najbardziej dziurawym shitem jesteś ty jako administrator.
Ad@$
Dodano
17.04.2006 12:57:18
Aryam:
dam12:
to nie lepiej bylo wlaczyc opere lub mozille firefox??


Skoro instaluje Viste bete, to zapewne chce sprawdzić jak "teraz" działa jedyna słuszna przeglądarka IE.

LOL,to sie usmialam na maxa :lol: :lol: :lol: :lol: jedyna sluszna :lol: :lol: To najgorszy,najbardziej dziurawy shit gdzie by nie byl.Jedyna sluszna przegladarka to Firefox
zajaffka
Dodano
17.04.2006 05:08:45
Lemurek:
WICKED!:
To jak to w końcu jest z tym instalowaniem Visty? Ona naprawdę potrzebuje ponad 12gb przy instalowaniu?? Ja na C: mam 12gb i teraz nie wiem czy ściągnąć w końcu tego OS'a czy nie... i podobno 5308 ma jeszcze problemy z SATA... :(

Przede wszystkim – witam wszystkich Forumowiczów.
Zainstalowałem Vistę na partycji 9,8GB i jest jeszcze 2,3GB wolnego miejsca. Rzeczywiście – jest problem z SATA, ale dość dziwny: mam płytę na nForce3 i w okienku wybierania partycji jest wszystko ok, natomiast wywala błąd przy próbie formatu. Jest na to rada – trzeba przegrać na dystkietkę stery do IDE i przy instalacji mu je dostarczyć – działa.
Co do prędkości działania – mam GF 6600GT, 1GB, Athlon64 2800+ i działa, chociaź ocenę system wystawił na 2 :–(
Ciekawostką jest to, źe pozostałe elementy (RAM, HDD GPU) miało po 4,2 – 4,5 pkt.
Sterowniki do dźwięku (realtek AC'97) pobiera jako aktualizację.
Lolouk:
Juz nawet do Skystara nie szukalem, bo i tak wszystko godzinami sie wloklo...

Działają najnowsze stery – chyba wersja 4.3.x, ale ProgDVB wywala błąd :–(


No to juź nie wiem... Słyszałem, źę i 16GB to za mało.. tak to jest jak się ludziom wierzy... No ale co zrobić. Dobrze źe się podowiadywałem zamiast tak na pałę instalować VISTĘ... dyskietkę ze sterami mam.. muszę zawsze przy przewalaniu XPka ja podawać.. myślałem, źe VISTA będzie juz o tyle lepsza... no ale cóź.. moźe czymś innym mnie zachwyci.
Dzięki za informacje :) Pozdrawiam.
WICKED!
Dodano
27.03.2006 18:57:26
WICKED!:
To jak to w końcu jest z tym instalowaniem Visty? Ona naprawdę potrzebuje ponad 12gb przy instalowaniu?? Ja na C: mam 12gb i teraz nie wiem czy ściągnąć w końcu tego OS'a czy nie... i podobno 5308 ma jeszcze problemy z SATA... :(

Przede wszystkim – witam wszystkich Forumowiczów.
Zainstalowałem Vistę na partycji 9,8GB i jest jeszcze 2,3GB wolnego miejsca. Rzeczywiście – jest problem z SATA, ale dość dziwny: mam płytę na nForce3 i w okienku wybierania partycji jest wszystko ok, natomiast wywala błąd przy próbie formatu. Jest na to rada – trzeba przegrać na dystkietkę stery do IDE i przy instalacji mu je dostarczyć – działa.
Co do prędkości działania – mam GF 6600GT, 1GB, Athlon64 2800+ i działa, chociaź ocenę system wystawił na 2 :–(
Ciekawostką jest to, źe pozostałe elementy (RAM, HDD GPU) miało po 4,2 – 4,5 pkt.
Sterowniki do dźwięku (realtek AC'97) pobiera jako aktualizację.
Lolouk:
Juz nawet do Skystara nie szukalem, bo i tak wszystko godzinami sie wloklo...

Działają najnowsze stery – chyba wersja 4.3.x, ale ProgDVB wywala błąd :–(
Lemurek
Dodano
27.03.2006 12:06:22
To jak to w końcu jest z tym instalowaniem Visty? Ona naprawdę potrzebuje ponad 12gb przy instalowaniu?? Ja na C: mam 12gb i teraz nie wiem czy ściągnąć w końcu tego OS'a czy nie... i podobno 5308 ma jeszcze problemy z SATA... :(
WICKED!
Dodano
26.03.2006 01:41:54
dam12:
to nie lepiej bylo wlaczyc opere lub mozille firefox??


Skoro instaluje Viste bete, to zapewne chce sprawdzić jak "teraz" działa jedyna słuszna przeglądarka IE.
Aryam
Dodano
18.03.2006 13:11:49
Przepraszam ze zle sformulowalem wszystko :)
Nie o samo IE chodzilo, to byl jeden z najbardziej mnie denerwujacych rzeczy,

Caly system sie wlokl delikatnie mowiac, sterowniki ATI pod ta wersje godzine probowaly cos zrobic po czym i tak sie nie udalo grafiki zainstalowac,

Do SB Audigy nie wyszukalo zadnych sterownikow,

Juz nawet do Skystara nie szukalem, bo i tak wszystko godzinami sie wloklo...

No nic.. moze to tylko moj przypadek i sie cos gryzlo...
Lolouk
Dodano
18.03.2006 13:01:09
to nie lepiej bylo wlaczyc opere lub mozille firefox??
dam12
Dodano
18.03.2006 12:34:59
Ahhh... no i tak, nakombinowalem sie, w koncu zainstalowalem 5308, pobawilem sie pare godzin, i wrocilem w koncu do XP,

Nie polecam jak na razie nikomu, chyba ze tylko u mnie tak cieniutko chodzil (sempron 2200@2500, 1gb ramu, samsung 80gb 8mb cache) IE sie wlokl strasznie a lacze mam 2mb... :/ takze systemowo sie wlokl a nie z winy lacza, no i tyle mialem z dnia wolnego od pracy... :)

Pozdro
Lolouk
Dodano
18.03.2006 04:47:53
u mnie zajmuje ponad 13 GB
dam12
Dodano
17.03.2006 12:07:32
Lolouk
Dodano:
17.03.2006 06:44:24
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1