Idea profili sieciowych

Witam Wszystkich Forumowiczów! Być może niezbyt dobrze wgłębiłem się w system lub może już zamysł ten został wprowadzony w obecnej wersji systemu (ja korzystam z oficjalnej otwartej bety, więc nie wiem jak jest np. w buildzie 7068 i wyższych...). Chodzi mi mianowicie o profile sieci (lokalnej, przewodowej). Jestem zainteresowany (delikatnie ujmując) Windowsem 7, do tego dość dobrze znam systemy od W95 do Vista (odrobinę słabiej rozwiązania sieciowe - ale daję radę ;) ), w związku z czym często z usług moich korzystają różne "znajome" firmy i osoby prywatne. Zwykle u klienta muszę moim laptopem podpiąć się kablem do sieci LAN i tu naszła mnie taka refleksja czy w finalnej wersji systemu zostanie (a mogłaby?) zaimplementowana opcja profili ustawień sieci LAN (IP, maska, brama, DNS itp.). Oczywiście zwykle nie ma problemu z połączeniem gdy sieć jest na DHCP, ale nie zawsze (np. Internet DSL - TPSA) i stąd moje pytanie/pomysł... Stworzenie i możliwość późniejszego wykorzystania takich profili mogłoby niesamowicie przyspieszyć połączenie z siecią LAN klientów. Do tego fajnie byłoby gdyby Microsoft powrócił do rozwiązania znanego z WinXP w związku z okienkiem "Stan" sieci lokalnej, które wywoływało się przyciskając prawy klawisz myszy na "monitorkach" obrazujących połączenie z siecią lokalną i wybierając z menu podręcznego opcję "Stan", co zostało zaniechane w Windowsie Vista (i W7 także), gdzie najpierw należy wybrać opcję "Centrum sieci i udostępniania" a dopiero potem "Wyświetl stan". Być może się czepiam, ale wydaje mi się, że akurat to rozwiązanie było lepsze, a na pewno szybsze w WinXP. Bardzo chciałbym znać Wasze zdanie na ten temat. Pozdrawiam! Orkan

Odpowiedzi: 0

fukomputel@interia.pl
Dodano:
11.04.2009 03:47:46
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0