IBM ThinkPad T60 + Win XP + Vista

Witam mam taki problem: (przejrzałem całe forum i nie znalazłem podobnego tematu) przed instalacja Visty miałem zainstalowanego windowsa xp który jak wiadomo swoją konfigurację bootloadera ma w pliku boot.ini, natomiast w laptopach ibm jest jeszcze taki specjalny przycisk  który jak się nacisnie przed startem windowsa to loaduje  swój program  do odzyskiwania danych.  (nie ma żadnego wyboru czy uruchomic windowsa czy owy program, po prostu jak naciśniesz przycisk to załaduje sie program do odzyskiwania danych jak nie naciśniesz to uruchomi sie windows). Po instalacji windowsa Vista owy program nie chce mi się uruchomic jak naciskam przycisk to uruchamia mi się menu wyboru windowsa visty (bootloader visty), zgaduje że vista olała bootloadera programu i nadmieniła go bez możliwości uruchomienia go. 

No i teraz po małym wstępie pytanie: Jak to zmienić żebym mógł znowu uruchomić program (widział bym to tak: włączam laptopa jak przyciskam przycisk to loaduje się program jak go nie włączam to loaduje mi się bootloader wyboru windowsa (obojętnie dla mnie czy z win XP czy z Visty - obym tylko mógł bezproblemowo wybierać pomiędzy windowsami )

za wszelką odpowiedz będę wdzięczny 

Odpowiedzi: 1

Zerknij na stronkę IBM'a i poszukaj tam odpowiedniego softu, który być może przywróci oryginalnego boot'a, a następnie odtwórz moduł rozruchowy Vista. Zacznij stąd.
Anathema
Dodano
15.01.2007 11:07:07
Pradawny
Dodano:
13.01.2007 14:21:34
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1