HP F2280 - centrum zarządzania nie działa, sterowniki zamulają system.

Witam. Mam pewien problem ze sterownikami do urządzenia HP F2280. Posiada sterowniki w wersji 10.0. Po zainstalowaniu, program 'Centrum zarządzania HP' w ogóle nie działa - po kliknięciu na ikonkę, program nie włącza się. Zero reakcji. Sterowniki od HP strasznie zamulają też system. Po uruchomieniu Windowsa muszę czekać ok. 10 minut, aż w trayu pokaże się ikona 'HP Monitor'. Zanim to nastąpi, nie mogę korzystać z żadnego programu, bo wszystko się na pewien czas 'wiesza'. Windows XP MCE SP2, 1,5GB RAM, Pentium D 2,6 GHz. Sterowniki od HP - 10.0 PS Czytałem temat odnośnie problemu z centrum zarządzania hp, była nawet jakaś poprawka, ale tylko w przypadku aktualizacji IE z 6 na 7. A to mnie nie dotyczy.

Odpowiedzi: 11

Jęsli chodzi o mnie to trudno mi pomagać na odlegość, zatem przyznaję ci rację z tym reinstalem. :(
Aves81
Dodano
15.09.2008 22:43:40
Autostart jest OK, wyłączyłem nawet wszystko ( prócz sterów nvidii i hp ) z autostartu i aplikacja hp nadal sprawia problemy. Pisałem do centrum pomocy technicznej HP, kazali mi zainstalować jakiegoś patcha ( którego o dziwo zainstalować się nie da :lol: ) i przeinstalować stery. Żadna z czynności nic nie daje, widocznie zostaje tylko reinstall systemu :rolleyes:
RuuseKK
Dodano
15.09.2008 19:24:20
wniosek nasuwa się sam. To nie wina HP. Drukarka i jej programy nie powinny robić problemów na żadnym kom,puterze. Masz na kompie coś co nie lubi HP i jak tylko zamontujesz HP tamto coś robi problem. Przyjrzyj się msconfig autostarowi może coś niepotrzebnie sę uruchamia przy starcie i blokuje przez to pracę HP.
Aves81
Dodano
15.09.2008 17:54:23
Odinstalowałem wszystko, co związane z HP. Wyczyściłem rejestr. Użyłem narzędzia czyszczącego z płyty HP. Wyczyściłem rejestr jeszcze raz. Zainstalowałem soft + stery. Efekt? System dalej wczytuje się 10 minut, któryś z procesów HP opóźnia start. Centrum obsługi HP nie działa. Czyli tak jak wcześniej, żadne z rozwiązań nie pomogło. Nie mam już siły na to. Co zrobić?
RuuseKK
Dodano
14.09.2008 23:25:05
Na płycie CD HP jest ukryte narzedzie czyszczące będzies musiał go użyc. Jest to kilka plików .bat o nazwie uninstall. Użyj ich komputer zostanie wyczyszczony z HP. Wtedy będizesz mógł postawić hp na nogi.
Aves81
Dodano
13.09.2008 10:39:28
Przywracanie miałem wyłączone. Dziwi mnie jedna rzecz - sterownik zamulał, ale Centrum zarządzania chodziło. Zrobiłem reinstalację i po niej centrum zarządzania przestało działać. A przecież nic nie zmieniałem, od czasu jednej instalacji do drugiej. Edytuję: Teraz żadna z aplikacji od HP nie chodzi...
RuuseKK
Dodano
13.09.2008 01:11:27
A przywracanie systemu o którym wspomniałem?
Aves81
Dodano
12.09.2008 23:49:03
A więc tak - wyczyściłem rejestr. Program zamula jak zamulał, centrum zarządzania się nie odpala. Usunąłem cały soft i stery, wyczyściłem rejestr jeszcze raz. Zainstalowałem. Bez rezultatu.
RuuseKK
Dodano
12.09.2008 23:04:55
Wyczyść rejestr ale nic więcej nie rób. Po czyszczeniu zrestartuj kompa aby doszedł do siebie. Jak Nnie to spróbuj przywracanie systemu może to cos da (wątpliwe, ale proba nie bomba). Jeśli sytuacja tez się nie zmieni to ja bym na twoim miejscu przeinstalował całe HP i sprzęt i program. Innymi słowy spróboowac wrocić do stanu sprzed aktualizacji.
Aves81
Dodano
12.09.2008 21:03:00
Dzieki za odpowiedź. Rejestru nie czyściłem, zaraz sprawdzę. Oprogramowania nie aktualizuję, tylko instaluję od nowa - wcześniej miałem inny sprzęt ( Lexmark ), teraz pora na HP. Odinstalować oprogramowanie, wyczyścić rejestr i zainstalować ponownie?
RuuseKK
Dodano
12.09.2008 20:50:53
Czyścisz rejestr? Jeśli nie to radzę to zrobić np jv16 1.3. Po aktualizacjach w tym i windowsa zostają pewne niepotrzebne i błędne wpisy które powodują bardzo mocne mulenie i spowolnienie. Może takie cos też zostało po starych sterownikach. Ja też mam HP ale po każdej aktualizacji system działał jakby nigdy nic. Ja bym sprawdził rejestr. Aktualizowałeś też oprogramowanie do HP? Powiem ci że najnowsze wersje narzędzi raczej marnie działają z pierwotnie zainstalowanym oprogramowaniem (w tym i z Centrum HP), a te nie było nigdy odnawiane jedynie poprawiane. Wróciłem niezwłocznie do oryginalnych narzędzi i problemów nie mam. Bo np u mnie Image Express nie działał po aktualizacji. A najnowssza wersja nie pamiętała ustawień itd. Wg mnie możliwości mogą być 2 coś w rejestrze lub konieczny będzie powrót do oryginalnego oprogramowania jesli zmieniałeś.
Aves81
Dodano
12.09.2008 19:46:46
RuuseKK
Dodano:
12.09.2008 17:09:55
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1