HOSTS

witam mam problem z plikiem hosts... mianowicie po jego zmianie nie sa widoczne zadne zmiany ponizej tresc pliku # Copyright (c) 1993-2006 Microsoft Corp. # # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows. # # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each # entry should be kept on an individual line. The IP address should # be placed in the first column followed by the corresponding host name. # The IP address and the host name should be separated by at least one # space. # # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol. # # For example: # # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host 127.0.0.1 localhost 127.0.0.1 firma 127.0.0.1/phpmyadmin phpmyadmin uprzedzajac pytania dodam ze zmieniam plik z prawami administratora. system to Vista Ultimate

Odpowiedzi: 5

:lol:@Chawał Kuja. Zajrzałeś do tego linka czy tylko zrobiłeś kopiuj>wklej? Wybacz mi, ale stwierdziłeś że coś do czegoś nie jest i podałeś linka, który temu zaprzecza. Gdzie byś nie poszukał to Ci wyjdzie t co napisałem. [u]Jest to jedna, ale nie jedyna funkcja tego pliku.[/u]Chyba że piszesz blooga i link będzie do niego prowadził. W Twoim świecie wsszystko wygląda inaczej. Będziesz takim Jeremy Clarkson'em w świecie komputerów. Pozdrowienia z zasypanej śniegiem Łodzi.
Razorek
Dodano
17.02.2009 21:12:27
  • Chawał Kuja 17.02.2009 21:20:19

    [quote=Razorek]Zajrzałeś do tego linka czy tylko zrobiłeś kopiuj>wklej?[/quote] Zajrzałem, przeczytałem i zrozumiałem, Ty natomiast tylko zajrzałeś i postanowiłeś dalej tkwić w swoim gumowym świecie. @nixxon - nie działa dlatego, że jednemu IP przypisałeś kilka nagłówków hosta, a zasada jest taka, że jeden IP = jeden nagłówek.

  • nixxon 17.02.2009 21:46:04

    [quote=Chawał Kuja] @nixxon - nie działa dlatego, że jednemu IP przypisałeś kilka nagłówków hosta, a zasada jest taka, że jeden IP = jeden nagłówek.[/quote] nie koniecznie... wpis ponizej dziala tzn po wpisaniu localhost lub firma przenosi do tego samego miejsca czyli jednemu IP moze byc przypisane wiecej nagłówków... [quote=HOSTS] # Copyright (c) 1993-2006 Microsoft Corp. # # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows. # # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each # entry should be kept on an individual line. The IP address should # be placed in the first column followed by the corresponding host name. # The IP address and the host name should be separated by at least one # space. # # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol. # # For example: # # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host 127.0.0.1 localhost ::1 localhost 127.0.0.1 firma [/quote] bardziej by mi zalezalo na takiej konfiguracji zeby po wpisaniu firma, przeosilo mnie do katalogu wewnatrz katalogu do ktorego odnosi sie localhost... jak napisalem niezrozumiale to wyjasnie bardziej.

oh kolego, prosilem zebys juz nie zabieral glosu w MOIM temacie poniewaz jestes niezbyt kompetenty abu udzielic mi konkretnej odpowiedzi na moj problem... ustosunkuje sie tylko do Twojego pierwszego zarzutu o "kiepski" poziom angielskiego i pytanie czy aby na pewno chodzi mi o plik hosts w ścieżce ktora podales [quote=Wiki] The hosts file is located in different locations in different operating systems and even in different Windows versions: * Windows NT/2000/XP/2003/Vista/7: %SystemRoot%\system32\drivers\etc\ is the default location, which may be changed [/quote] co do blokowanie witryn, to owszem, masz racje, wpisami w pliku hosts mozna blokowac konkretne witryny ale widocznie Ty kolego nie wiesz na czym to blokowanie polega... :-k [quote=Razorek] bo myślałem że coś w zamian za pomoc zaoferujesz [/quote] a co chciales w zamian, moge Ci najwyżej :-({|= Jezeli chodzi o obrazanie to nikogo nie obrazilem, tylko napisalem ze herezje wyglaszasz i dalej to podtrzymuje. Niesty takie sa efekty domorosłych "informatyków"... [size=6][color=red][u][b]Prosze Cie jeszcze raz, nie odpisuj mi juz w tym temacie[/b][/u][/color][/size] bo strace wszelki szacunek do tego portalu a uwazam ze jest bardzo dobry, pozatym nie chce zrobic z siebie błazna kłócąc sie z Toba i wyjasniajac Ci zasadze dzialania pliku [b]c:\windows\system 32\drivers\etc\hosts[/b]. bardzo prosze o zabranie glosu osoby ktore wiedza jak rozwiazac moj problem... pozdrawiam EDIT: takie info po POLSKU znalazlem na jednym z portali IT (dla osob majacych problem z angielskim), moze to troche przyblizy co poniektórym cel istnienia tego pliku... [quote=portal IT] Przyspieszanie Sieci za pomocą pliku HOSTS Istnieje jeszcze inny sposób na szybszy dostęp do Internetu - utworzenie lub edycja pliku Hosts, który przechowywany jest na lokalnym dysku twardym i zawiera adresy oraz odpowiadające im numery IP. Gdy wpisujemy jakiś adres w przeglądarce, system Windows, zanim połączy się z serwerem DNS, najpierw sprawdza plik Hosts w poszukiwaniu tego adresu. Jeśli go znajdzie, samodzielnie tłumaczy go sobie na IP. Dzięki temu nie musisz czekać na serwer DNS przed odwiedzeniem strony WWW. Plik Hosts jest plikiem tekstowym, więc wyedytować można go np. w Notatniku. Plik, zarówno w Windows XP jak i Windows Vista, znajdziesz w C:\Windows\System32\Drivers\Etc (czasem może znajdować się też w $C:\Winnt\System32\Drivers4). Plik nie ma żadnego rozszerzenia. Nazywa się po prostu Hosts. Jeśli go nie ma w żadnej z podanych lokalizacji, należy go utworzyć. Otwórz więc plik Hosts i wpisz najpierw numer IP, a następnie adres interesującej cię strony WWW. Wpis powinien wyglądać tak: 194.69.207.146 pcworld.pl. Każda kolejna strona musi znajdować się w osobnej linii. [/quote]
nixxon
Dodano
17.02.2009 17:38:31
  • Razorek 17.02.2009 20:59:53

    Zgodnie z Twoją prośbą nie napisałbym, ale lubię doprowadzać sprawy do końca. Muszę przyznać że czegoś tu nie doczytałem. Nie musisz mi tłumaczyć czegoś do czego jestem w stanie sam dotrzeć. Zastanawiam się tylko jaki procent użytkowników na forum, którzy rozwiązują problemy są z grupy[quote]domorosłych "informatyków"[/quote]Wybacz złośliwość, ale apeluje do reszty forum: nie macie wyższych studiów informatycznych, jesteście "domorosłymi" nie odpowiadajcie na problem tego Pana. Odnoszę wrażenie że on gardzi takimi, więc się nie podstawiajcie. A co do wypowiedzi Pana[quote="Chawał Kuja"]Ty, Rozporek, w wolnym tłumaczeniu pieprzysz jak po dopalaczach. Poczytaj sobie, czym jest HOSTS: http://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_file choć w sumie Ty po Polsku nie rozumiesz więc po ichniemu tym bardziej nie zrozumiesz, że plik HOSTS nie jest do blokowania czegokolwiek.[/quote] Omówiłem w powyższym poście jak można tego pliku używać. Podałem nawet co należy wpisać w google. Dodatkowo zmartwię Cię: to działa. Dla potwierdzenia tego że jesteś inteligentny dodam że pod linkiem jaki podałeś jest też opisana procedura blokowania:lol:. Pozdrawiam kolegę. P.s. Jeszcze raz napiszę żeby było widoczne. @nixxon chyba wdaliśmy się w niepotrzebną dyskusję. Jeszcze raz przepraszam za moją nie wiedzę. Nie boje się akurat w tym przypadku do niej przyznać. Odbierz moje docinki z humorem.

  • Chawał Kuja 17.02.2009 21:05:56

    [quote=Razorek]Omówiłem w powyższym poście jak można tego pliku używać. Podałem nawet co należy wpisać w google. Dodatkowo zmartwię Cię: to działa.[/quote] To, że coś omówiłeś i Tobie wydaje się to jedynie słuszne nie znaczy, że tak w rzeczywistości jest. Może gdybyś to napisał jeszcze 1000 razy to ktoś by w to uwierzył, a tak to pozostaje Ci satysfakcja, że coś omówiłeś, a że powstała z tego jedna wielka głupota to inna sprawa. Podałbym Ci prosty przykład, ale byłoby to rzucanie grochem o ścianę. http://support.microsoft.com/kb/142309/pl http://support.microsoft.com/kb/309642/pl http://support.microsoft.com/kb/169790/pl http://support.microsoft.com/kb/936211/pl http://support.microsoft.com/kb/119493/pl

Chociaż swoją odpowiedzią zdradziłeś na jakim poziomie jesteś. Otóż plik, który edytujesz w wolnym tłumaczeniu mówiąc odpowiada za blokowanie witryn internetowych: [quote=nixxon] 127.0.0.1 localhost 127.0.0.1 firma 127.0.0.1/phpmyadmin phpmyadmin [/quote] To jest właśnie lista hostów, które są zablokowane. Localhost jest zablokowany domyślnie. Dodawanie stron do listy odbywa się w następujący sposób: adres_ip adres_fizyczny. Np.: 212.77.100.101 wp.pl i w ten sposób po restarcie komputera zostanie wczytana do pamięci reguła, za pomocą której nie wejdziesz na www.wp.pl. [quote]chcialem aby po wpisaniu "localhost" lub "firma" przekierowalo mnie do domyslnego katalogu apache'a w ktorym znajduje sie strona www... natomiast po wpisaniu "phpadmin" przekierowalo do katalogu z phpmyadmin'em...[/quote] gdzie Ty to chcesz wpisywać w start>uruchom?
Razorek
Dodano
16.02.2009 21:44:38
  • nixxon 17.02.2009 09:29:00

    [quote=Razorek] i w ten sposób po restarcie komputera zostanie wczytana do pamięci reguła, za pomocą której nie wejdziesz na www.wp.pl[/quote] kolega nie wie co pisze... totalne herezje polecam koledze Razorek ta oto lekture: [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_file]wiki i hosts[/url] [quote=Wikipedia] The hosts file is a computer file used to store information on where to find a node on a computer network. This file maps hostnames to IP addresses. The hosts file is used as a supplement to (or instead of) the domain name system on networks of varying sizes. Unlike DNS, the hosts file is under the control of the local computer's administrator. [/quote] tym plikiem uprowadzasz ustawienia na zasadach ustawien w DNS'ach... czyli jako pierwszy parametr wpisujesz adres przeznaczenia a jako drugi parametr wpisujesz nazwe... i tak przy podanym przez Ciebie wpisie 212.77.100.101 wp.pl, po wpisaniu w przegladarce wp.pl zostaniesz przekierowany na adres 212.77.100.101 czyli na strone wp.pl polecam doczytac, nie nabijac postów bo za to nie ma nagród... CZY MOGE PROSIC O POMOC Z PROBLEMEM ZADANYM W MOIM PIERWSZYM POSCIE ??? tym razem kogos bardziej dowiadczonego pozdrawiam

  • Razorek 17.02.2009 15:25:43

    Czy Ty aby na pewno piszesz o pliku c:\windows\system 32\drivers\etc\hosts? Bo jeżeli tak to chyba Twój angielski jest na tyle do bani że nie jesteś sobie w stanie przetłumaczyć zawartości pliku, którego edytujesz. Co w ramach wyniku doprowadza do błędnego toku postępowania. W takim układzie chyba na wiki w obcym języku nie powinieneś się porywać. Artykuł, zacytowany z wikipedii [u]nie ma nic wspólnego z plikiem, który edytowałeś[/u]. Nie wierzysz mi? Wpisz sobie w google. Zobaczysz co Ci wyskoczy. Tylko zadbaj aby to było skojarzone z blokowaniem witryn. Albo jeszcze lepiej: od razu wpisz:blokowanie stron. Przedytuj plik tak jak Ci powiedziałem. Za jasną cholerę nie dostaniesz się wtedy na (tj. w przykładzie) wp.pl. zobaczymy czy: [quote]po wpisaniu w przegladarce wp.pl zostaniesz przekierowany na adres 212.77.100.101 czyli na strone wp.pl[/quote] a może jakimś cudem wyskoczy:"Oops! This link appears broken. Page not found - connection failure." lub coś w tym stylu. I co wtedy powiesz? "pewnie serwer im poleciał". A ja na to w Twoim ulubionym języku: "Definitey". No, ale po co wykazywać odrobinę dociekliwości? "Jak, ktoś ma inne zdanie ode mnie to znaczy że jest niekompetentny." - podstawa Twojego toku rozumowania. Dodatkowo: "Mój tok myślenia jest zawsze dobry. Tak przecież tam było napisane. No nie mogę się mylić." Nie będę się powtarzał. To co znalazłeś nie ma nic wspólnego z plikiem znajdującym się pod określoną ścieżką. Wybacz za arogancję, ale to co napisałeś mija się z prawdą. Ja Ci chciałem pomóc, tylko za brdzo jeszcze nie wiedziałem co chciałeś zrobić. Jednakże dostałem podziękowania za dobre chęci wyrażenia opinii dostałem podziękowanie:[quote="nixxon"]nie nabijac postów bo za to nie ma nagród...[/quote]. Dodam że jestem bardzo rozczarowany bo myślałem że coś w zamian za pomoc zaoferujesz. A nie zrównasz mnie do poziomu ziemi sugerując że nie wiem co piszę. Oszczędzę epitetów, które Tobie widzę lekko przyszły. Naszym zadaniem nie jest zniechęcić tylko pomóc. Więc może zacznij o swoim problemie od początku: co chciałeś zrobić i nie pisz o tym do czego sam doszedłeś bo to (podejrzewam) nie ma najmniejszego związku z tym do czego zmierzasz.

  • Chawał Kuja 17.02.2009 20:23:07

    [quote=Razorek]Chociaż swoją odpowiedzią zdradziłeś na jakim poziomie jesteś. Otóż plik, który edytujesz w wolnym tłumaczeniu mówiąc odpowiada za blokowanie witryn internetowych:[/quote] Ty, Rozporek, w wolnym tłumaczeniu pieprzysz jak po dopalaczach. Poczytaj sobie, czym jest HOSTS: http://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_file choć w sumie Ty po Polsku nie rozumiesz więc po ichniemu tym bardziej nie zrozumiesz, że plik HOSTS nie jest do blokowania czegokolwiek.

gdzie masz zablokowanego localhosta ? bo nie bardzo kumam o co Ci chodzi ? chcialem aby po wpisaniu "localhost" lub "firma" przekierowalo mnie do domyslnego katalogu apache'a w ktorym znajduje sie strona www... natomiast po wpisaniu "phpadmin" przekierowalo do katalogu z phpmyadmin'em...
nixxon
Dodano
16.02.2009 19:26:48
Na wszystkim zablokowałeś ten sam adres ip, a localhost jest domyślnie zablokowane. Jakich zmian oczekiwałeś?
Razorek
Dodano
16.02.2009 16:06:21
nixxon
Dodano:
15.02.2009 13:02:58
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1