Heh... Mam pomysł jak ograniczyc clony.

Co by było, gdyby zmienic nazwę z "forum" na np. "encyklopedia wiedzy na termat Windowsa XP i hardware".

Moźe by to ludziom dało do myslenia, źe to czego szukają tutaj juz jest – tylko tzreba się jeszcze trochę wysilić i to znaleźć do końcs.

Odpowiedzi: 20

To moze i ja kamyczek do ogrodka dorzuce skoro taka goraca dyskusja sie tu toczy ?

Zmiana nazwy z "Forum" na "Encyklopedia ..." ? – LOL. Moze od razu zmienimy nazwe CentrumXP na ŚrodekXP ? Przeciez tez ladniej brzmi :P .
Cracki czy tez linki do nich w starych postach – skoro kiedys regulamin na to pozwalal, to nie uwazam, pomimo tego iz jestem przeciwny podawaniu takowych, ze powinno sie wywrocic forum do gory nogami tylko dlatego, ze komus sie nudzi i grzebie w archiwum. Te stare posty to po prostu historia tego forum, dowod na to, ze forum przeszlo "ewolucje". A juz przegladanie postow i poprawianie "ortografii, interpunkcji, no i gramatyki", polozylo mnie po prostu na podlodze a szczeka opadla mi na kolana. To moze jeszcze ustalmy jakies zasady dotyczace tego, ile wyrazow ma byc w jednej linii posta, ile moze byc spolglosek a ile samoglosek, a za zrobienie trzech bledow ortograficznych banujmy delikwenta na miesiac ? Wydaje mi sie, ze ktos tu przegina.
FAQ – tia, piekna sprawa. Tak samo piekna jak forumowa wyszukiwarka. Moderatorzy nie beda nic robic tylko odbierac PW, bo kazdy bedzie je slal z byle pierdołą, uwazajac ze powinno sie to znalezc w FAQ. A pozniej ? A pozniej mnozyc sie beda posty odsylajace "pytaczy" do FAQ zamiast do wyszukiwarki. Dlaczego ? Ano dlatego, ze posty z takimi samymi pytaniami jak sie pojawiaja, tak sie pojawiac beda dalej. FAQ IMO ma racje bytu tam, gdzie nie ma forum.

A moze sworzyc FAQ i zamknac forum ? Bo wtedy przestanie miec racje bytu ? Tylko gdzie niektorzy beda sobie posty nabijac ? :P :P
EL NINO
Dodano
02.01.2004 19:09:56
pomysly sa nawet fajne, trzeba jendak dokladnie sie zastanowic i zaplanowac jak by to mialo wygladac. CIesze sie tez ze tyle osob by chcialo pomóc.

Przedyskutuje to z Moderatorami.
Anonymous
Dodano
02.01.2004 18:59:32
o nie, nie kaźcie mi tego czytać! tak duźo... :–)
Anonymous
Dodano
02.01.2004 18:49:50
o nie, nie kaźcie mi tego czytać! tak duźo... :–)
Anonymous
Dodano
02.01.2004 18:49:50
http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=7943
Do jest dobre rozwiązanie.
Naleźy tylko otworzyć specjalny dział na forum, od razu go zamknąć :wink: – tak by nie zaśmiecać a móc jedynie oglądać; wyznaczyć JEDNEGO odpowiedzialnego za niego Moderatora; wszystkie propozycje problemów i konkretnych rozwiązań kierować do niego na PW – kaźdy problem umieścić w nowym temacie z odpowiednim, łatwym do znalezienia tytułem (oczywiście tematy natychmiast zamykać); późniejsze ewentualne sugestie co do innego sposobu rozwiazania problemu, lub błędów w sposobach juź podanych – na PW do Moeratora, który po ich uwzględnieniu post poprawi.

Pozdrawiam, zgłaszając jednocześnie pomoc

P.S.: Odpowiedzialny za dział Moderator powinien teź dbać o to by porady nie dotyczyły jakiś tam pierdół, a spraw rzeczywiście powaźnych.

P.P.S.: Proponuję aby w tym temacie wypowiedział się Kuba raz jeszcze i konkretnie. Skolei temat załoźony przez Pawek'a niechby pozostał. Userzy muszą gdzieś mieć moźliwość zadeklarowania tematu nad jakim pracują, źeby nie marnować czasu na dublowanie pracy. :)
Gagman
Dodano
02.01.2004 18:33:24
MarcinX:
Gdyby stworzyć kompletne FAQ Windows Xp....


tym bym się nie przejmował bo to akurat nam nie grozi ;) zawsze znajdzie się nowy problem :)
The_judge
Dodano
02.01.2004 17:32:00
Gdyby stworzyć kompletne FAQ Windows Xp,to forum straciło by rację bytu :twisted: :wink:
MarcinX
Dodano
02.01.2004 17:25:59
To jest bardzo dobry pomysl.Np te topici ktore zostaly rozwiazane mozna by albo tam przeniesc w calosci albo strescic.
theboss78
Dodano
02.01.2004 17:25:56
To jest bardzo dobry pomysl.Np te topici ktore zostaly rozwiazane mozna by albo tam przeniesc w calosci albo strescic.
theboss78
Dodano
02.01.2004 17:25:56
Albo zrobic tak jak jest na forum dobreprogramy.com, czyli tam mamy na takie porady osobny dział. Odtad jak ktoś chce sie podzielić swoją wiedzą na temat jakiegoś zagadnienia, to po prostu umieszcza tam swój topic. W ten sposób z tego działu towrzysię powoli całkiem spore źródło wiedzy praktycznej.
Pawek
Dodano
02.01.2004 17:16:51
Pawek:
Obie metody są dobre. Ja się pisze do pomocy przy ewentulanej realizacji kaźdej z nich.
Ja oczywiscie tez, w miare mozliwosci oczywiscie :P
gieras
Dodano
02.01.2004 15:08:30
Obie metody są dobre. Ja się pisze do pomocy przy ewentulanej realizacji kaźdej z nich.
Pawek
Dodano
02.01.2004 14:50:50
generalnie to jedna i druga metoda sa dobre.Tylko gdzie by sie ten FAQ znajdowal, czy jako topic, czy jako link na forum.
theboss78
Dodano
02.01.2004 14:07:27
ja bym to widzial w formie linkow. jest jakas forumowa strona i w niej sa linki (pytania) a po kliknieciu otwiera sie dany topic
gieras
Dodano
02.01.2004 13:36:39
Pawek:
Poza tym jeśli chodzi o poprawianie, to tylko naleźałoby to zastosować, do tych topiców, które zostałyby umieszczone w nowym FAQ.


Nie nie nie. FAQ to nie powinne być odnośniki do topiców. Więc nie będzie potrzeby niczego poprawiać. FAQ powinien być topiciem w którym będzie umieszczone pytanie i cała odpowiedź napisana jako np. cytat, lub odpowiedź opracowana w oparciu o kilka innych postów/topiców.

Proponowałbym np. coś takiego. Zrobienie topica, w którym chętni do współpracy przy tworzeniu FAQ umieszczaliby pytania wraz z całymi odpowiedziami na nie. Lub na PW do moderatorów. Następnie z tego wszystkiego moźna będzie stworzyć topic na forum o nazwie FAQ lub podstronę centrumxp o nazwie FAQ.
Co wy na to???
SLAY3R
Dodano
02.01.2004 13:29:16
Działających linków do cracków jest nadal bardzo duźo.

Poza tym jeśli chodzi o poprawianie, to tylko naleźałoby to zastosować, do tych topiców, które zostałyby umieszczone w nowym FAQ.

Ale pomysł o przyznaniu co bardziej aktywnym forumowiczom jakiś ról z nim związanych jest równieź warty przemyslenia przez Adminów.
Pawek
Dodano
02.01.2004 12:59:13
Dokladnie.Jest tego troche tylko nie wszystkie linki z crackami dzialaja(naszczescie).
theboss78
Dodano
02.01.2004 12:51:33
co do crackow to bym sie niezgodzil, poniewaz przegladalem wlasnie dzial ogloszenia (szczegolnie najstarsze strony) to jest tego nadal duzo. co 2 ogloszenie jest o cracka lub seriala, no i podawane sa linki do najwiekszych stron z crackami.
gieras
Dodano
02.01.2004 12:47:06
to moźe wypowie się teraz jakiś penetrator... ;)

co do poprawiania czyichś postów pod względem interpunkcji, ortografii itp to sądzę, źe jest to zły pomysł.
Netykieta raczej *zabrania poprawiania innych, wytykania itp dlatego dopóki moźna kogoś zrozumieć to nie naleźy poprawiać jego wypowiedzi

* – zabrania to chyba za mocne słowo ;)


co do tych cracków, to zapewne znajdzie się coś jeszcze, ale bardzo głęboko, często linki nie będą juź działać. Z resztą wątpię by ktoś z tego korzystał – bo musiałby się pofatygować by o odszukiwać itd , ale jeśli to wam przeszkadza to zawsze moźeie powiadomić nas o tym, a my się tym zajmiemy

co do FAQ to sądzę iź jest to bardzo dobry pomysł – dla jednej osoby stworzenie czegoś takiego zajęło by duźo czasu, ale jeśli się znajdą chętni, to nie powinno być z tym większego problemu ;)
The_judge
Dodano
02.01.2004 12:25:06
Pawek:
gieras:
Kuba:
Dobrym pomyslem na koluny bylo by stworzenie FAQ. Trazeba by przejzec wszytskie topiki zebrac razem pytania i madre odpowiedzi, i jakos to ulozyc

Teoretycznie brzmi fajnie, nie ? :–)
faq byloby bardzo dobrym rozwiazaniem. tylko poukladanie tych wszystkich topicow to zajmie trroche czasu. przy okazji takiego "sprzatania" mozna by przejrzec stare topici, bo z tego co ostatnio widzialem to nawet linki do crackow jeszcze sie znajda :P


Z TYM FAQ to bardzo dobry pomysł. Moźe na czas jego tworzenia ustanowić stanowisko "penetratorów", którzy przeczesywaliby forum w poszukiwaniu właśnie takich ciekawych topiców i odpowiedzi. Tylko, źe Ci penetratorzy musieliby mieć prawo edycji tych postów, choćby po to by poprafić w wielu przypadkach ortografię, interpunkcję, no i gramatykę. Poza tym jesli chodzi o te linki do cracków, to równieź pod funkcje penetratorów moźna podpiąć obowiązek, gdy przyuwaźą taki topic, najzwyczajniejszego w świecie usuwania. Tylko nie wiem, kto na tym "straci" najbardziej :twisted: :P


Nie no bardzo dobry pomysl.

gieras:
mi sie wydaje ze kazdy powinien miec jakas funkcje. Ty np jestes dobry z polskiego, wiec moglbys poprawiac topici, kto inny powinien wyrywac posty z crackami. Jakl kazdy bedzie mial swoaj funkcje, to wydaje mi sie ze bedzie mniej zamieszania, kazdy bedzie mial swoje zadanie.


A to jest jeszcze leprzy pomysl.PO takiej operacji na forum bedzie porzadek.Tylko nie wiem czy czasem moderatorzy by tego nie zrobili.No ale jak cos to sie zglaszam.
theboss78
Dodano
02.01.2004 12:22:07
Pawek
Dodano:
02.01.2004 02:45:50
Komentarzy:
20
Strona 2 / 3