Heh... Mam pomysł jak ograniczyc clony.

Co by było, gdyby zmienic nazwę z "forum" na np. "encyklopedia wiedzy na termat Windowsa XP i hardware".

Moźe by to ludziom dało do myslenia, źe to czego szukają tutaj juz jest – tylko tzreba się jeszcze trochę wysilić i to znaleźć do końcs.

Odpowiedzi: 20

no to tak jak myslalem. tak bedzie rzecyiscie najlepiej.
gieras
Dodano
13.01.2004 17:15:08
gieras:
to w koncu jak ? mamy podawac linki do topicow w ktorych jest wytlumaczony dany problem czy jak to robic ?

Nie. To muszą być napisane od nowa posty (w oparciu o juź istniejące), ale źadnych linkowni bo poco? Człowiek który zaglądnie do działu porady i będzie szukał porady na jakiś tam temat, chce źeby wszystko było wyłoźone jak na tacy, a nie latać po odnośnikach do postów umieszczonych w kilku działach.
SLAY3R
Dodano
13.01.2004 17:12:00
to w koncu jak ? mamy podawac linki do topicow w ktorych jest wytlumaczony dany problem czy jak to robic ?
gieras
Dodano
13.01.2004 17:07:41
to moźe by go troche uwidocznić i ustawic jako przyklejony na samej górze, albo stworzyc osobny dział "dla ambitnych" np :wink:
fije
Dodano
12.01.2004 23:08:45
fije:
to jak takie generalne porządki, to proponuje stworzyc jakis dział w którym byłyby umieszczane tematy na które nie ma odpowiedzi, źeby sie rzucały w oczy, a nie odchodziły w zapomnienie nie rozwiazane


Ale taki "dział" istnieje:
http://www.centrumxp.pl/forum/search.php?search_id=unanswered
Link na głównej stronie:
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zobacz swoje posty
Zobacz posty bez odpowiedzi


Niestety mało kto tam zagląda... :evil:
Gagman
Dodano
12.01.2004 18:53:47
to jak takie generalne porządki, to proponuje stworzyc jakis dział w którym byłyby umieszczane tematy na które nie ma odpowiedzi, źeby sie rzucały w oczy, a nie odchodziły w zapomnienie nie rozwiazane
fije
Dodano
11.01.2004 00:29:57
Kuba:
Ale chcialem zebyście napisali czy opisana przeze mnie koncepcja działania FAQ wam się podoba czy byście coś zmienili.

Moim zdaniem spora część uźytkowników zagląda tylko na forum i proponuję aby właśnie na forum utworzyć oddzielny temat FAQ, bez moźliwości pisania zwykłych postów.
Kuba:
Czy w gotowych tekstach na FAQ podawało by się linki do postow źródłowych (z których pochodził zaczerpnięty tekst) oraz autora/autorów tego/tych postow)

Myślę, źe FAQ to powinny być często zadawane pytania z odpowiedziami bez linków do oryginalnych postów. Raczej nie ma sensu podawać kto dany post napisał. To nie jest istotne dla tych którzy będą korzystać z FAQ.
krecik
Dodano
07.01.2004 19:07:13
Bardzo dobra koncepcja.Oby to sie na cos przydalo i oby userzy zanim napisza posta to poszukali rozwiazania w tej pracy.
theboss78
Dodano
07.01.2004 18:09:46
Kuba:
ok, ja tez mam matury i duźo "realowej" roboty, dlatego nie obiecuje ze ten system ruszy od jutra. Musze napisac najpierw strone na ktorej bedziecie umieszczac FAQ. Ale chcialem zebyście napisali czy opisana przeze mnie koncepcja działania FAQ wam się podoba czy byście coś zmienili.
koncepcja jest OK. mi to pasuje
gieras
Dodano
07.01.2004 18:08:07
ok, ja tez mam matury i duźo "realowej" roboty, dlatego nie obiecuje ze ten system ruszy od jutra. Musze napisac najpierw strone na ktorej bedziecie umieszczac FAQ. Ale chcialem zebyście napisali czy opisana przeze mnie koncepcja działania FAQ wam się podoba czy byście coś zmienili.
Anonymous
Dodano
07.01.2004 18:01:16
Jestem wolny zaraz po sesji... ale w trakcie jej trwania teź coś mogę przygotować :)
Gagman
Dodano
07.01.2004 16:32:05
No to ja oczywisice, ze pomoge.Bedzie to czasowo ograniczone ale sprobuje(wiecie szkola, matura i te sprawy).
theboss78
Dodano
07.01.2004 16:28:04
Spoko. Ja jestem do dyspozycji od 14 (moźe nawet 16 :( ).1.2004 roku. Do tego czasu mam strasznie duźo "realowej" roboty (w szkole i nie tylko).
Pawek
Dodano
07.01.2004 15:03:17
Kuba:
Czy któś jeszcze oprócz osób które zadeklarowały chęć współpracy chciałby pomóc?

No to i ja mogę dorzucić trzy grosze.
krecik
Dodano
07.01.2004 11:49:59
Więc widze to tak:

Powstała by osobna strona w CentrumXP.pl o nazwie FAQ. Osoby które chciałby współpracować (Moderatorzy FAQ) przeszukiwały by Forum lub dostawały pytania od Userów. W pytaniach i odpowiedzaich które znalazly na Forum poprawiały by błędy i układały, źeby jakoś to wyglądało (ale nie edytowałyby tych postów!), tę poprawioną wersje wklejały w panelu administracyjnym i publikowały.

DO przedyskutowania:
1. Moźna by zrobić jeszce na forum osobny dzial z dyskusjami na temat kazdego pytania opublikowanego na FAQ (oczywiście jeśli ktoś miałby coś do dodania).

2. Czy w gotowych tekstach na FAQ podawało by się linki do postow źródłowych (z których pochodził zaczerpnięty tekst) oraz autora/autorów tego/tych postow)

3. Czy któś jeszcze oprócz osób które zadeklarowały chęć współpracy chciałby pomóc?
Anonymous
Dodano
07.01.2004 11:20:38
Kuba:
Jesteście pewni, źe zajelibyście się tym? Największy problem w tym, źe trzeba by na to duźo czasu poświęcić, aby takie coś utworzyć.

Dzięki EL Nino za wypowiedź.
Zdanie El Nino oczywiście nie znaczy, źe z tym FAQ kończymy. Wg mnie to jednak dobry pomysł.


Zrobię aktuala w sterownikach, Ty Kuba przez ten czas zdecydujesz ostatecznie w jaki sposób tego dokonamy i weźmiemy się do pracy (znaczy Ci co się zadeklarowali).
Pawek
Dodano
03.01.2004 15:40:59
Jesteście pewni, źe zajelibyście się tym? Największy problem w tym, źe trzeba by na to duźo czasu poświęcić, aby takie coś utworzyć.

Dzięki EL Nino za wypowiedź.
Zdanie El Nino oczywiście nie znaczy, źe z tym FAQ kończymy. Wg mnie to jednak dobry pomysł.
Anonymous
Dodano
03.01.2004 11:40:27
EL NINO:
To moze i ja kamyczek do ogrodka dorzuce skoro taka goraca dyskusja sie tu toczy ?

Zmiana nazwy z "Forum" na "Encyklopedia ..." ? – LOL. Moze od razu zmienimy nazwe CentrumXP na ŚrodekXP ? Przeciez tez ladniej brzmi :P .
Cracki czy tez linki do nich w starych postach – skoro kiedys regulamin na to pozwalal, to nie uwazam, pomimo tego iz jestem przeciwny podawaniu takowych, ze powinno sie wywrocic forum do gory nogami tylko dlatego, ze komus sie nudzi i grzebie w archiwum. Te stare posty to po prostu historia tego forum, dowod na to, ze forum przeszlo "ewolucje". A juz przegladanie postow i poprawianie "ortografii, interpunkcji, no i gramatyki", polozylo mnie po prostu na podlodze a szczeka opadla mi na kolana. To moze jeszcze ustalmy jakies zasady dotyczace tego, ile wyrazow ma byc w jednej linii posta, ile moze byc spolglosek a ile samoglosek, a za zrobienie trzech bledow ortograficznych banujmy delikwenta na miesiac ? Wydaje mi sie, ze ktos tu przegina.
FAQ – tia, piekna sprawa. Tak samo piekna jak forumowa wyszukiwarka. Moderatorzy nie beda nic robic tylko odbierac PW, bo kazdy bedzie je slal z byle pierdołą, uwazajac ze powinno sie to znalezc w FAQ. A pozniej ? A pozniej mnozyc sie beda posty odsylajace "pytaczy" do FAQ zamiast do wyszukiwarki. Dlaczego ? Ano dlatego, ze posty z takimi samymi pytaniami jak sie pojawiaja, tak sie pojawiac beda dalej. FAQ IMO ma racje bytu tam, gdzie nie ma forum.

A moze sworzyc FAQ i zamknac forum ? Bo wtedy przestanie miec racje bytu ? Tylko gdzie niektorzy beda sobie posty nabijac ? :P :P


Aler to juź wszystko powyźej zostało napisane przez kilka osób. Wystarczyło poczytać. Ale przynajmnie wiemy jakie masz, EL NINO zdanie.
Pawek
Dodano
02.01.2004 23:37:09
EL NINO:
To moze i ja kamyczek do ogrodka dorzuce skoro taka goraca dyskusja sie tu toczy ?

Zmiana nazwy z "Forum" na "Encyklopedia ..." ? – LOL. Moze od razu zmienimy nazwe CentrumXP na ŚrodekXP ? Przeciez tez ladniej brzmi :P .
Cracki czy tez linki do nich w starych postach – skoro kiedys regulamin na to pozwalal, to nie uwazam, pomimo tego iz jestem przeciwny podawaniu takowych, ze powinno sie wywrocic forum do gory nogami tylko dlatego, ze komus sie nudzi i grzebie w archiwum. Te stare posty to po prostu historia tego forum, dowod na to, ze forum przeszlo "ewolucje". A juz przegladanie postow i poprawianie "ortografii, interpunkcji, no i gramatyki", polozylo mnie po prostu na podlodze a szczeka opadla mi na kolana. To moze jeszcze ustalmy jakies zasady dotyczace tego, ile wyrazow ma byc w jednej linii posta, ile moze byc spolglosek a ile samoglosek, a za zrobienie trzech bledow ortograficznych banujmy delikwenta na miesiac ? Wydaje mi sie, ze ktos tu przegina.
FAQ – tia, piekna sprawa. Tak samo piekna jak forumowa wyszukiwarka. Moderatorzy nie beda nic robic tylko odbierac PW, bo kazdy bedzie je slal z byle pierdołą, uwazajac ze powinno sie to znalezc w FAQ. A pozniej ? A pozniej mnozyc sie beda posty odsylajace "pytaczy" do FAQ zamiast do wyszukiwarki. Dlaczego ? Ano dlatego, ze posty z takimi samymi pytaniami jak sie pojawiaja, tak sie pojawiac beda dalej. FAQ IMO ma racje bytu tam, gdzie nie ma forum.

A moze sworzyc FAQ i zamknac forum ? Bo wtedy przestanie miec racje bytu ? Tylko gdzie niektorzy beda sobie posty nabijac ? :P :P


Aler to juź wszystko powyźej zostało napisane przez kilka osób. Wystarczyło poczytać. Ale przynajmnie wiemy jakie masz, EL NINO zdanie.
Pawek
Dodano
02.01.2004 23:37:09
EL NINO:
(...)
jakby to powiedziec.... jak zwykle nic dodac, nic ujac :? :? :? :roll:
gieras
Dodano
02.01.2004 19:39:49
Pawek
Dodano:
02.01.2004 02:45:50
Komentarzy:
20
Strona 1 / 3