Hasło administratora

Chciałbym by na moim komputerze było jedno konto użytkownika dla wszystkich, do którego logowanie odbywa się bez podawania hasła, natomiast wszelkie operacje dyskowe, instalacje i edycje odbywały się po wpisaniu hasła administratora. Czy można takie opcje ustawić w siódemce.

Odpowiedzi: 15

Ustawienia poświadczeń. To narazie przed nami gdyż nikt nie dotarł do tego jak w ogóle skopiować profil.
TheArt
Dodano
12.02.2011 23:12:30
Nie będzie czasem jakiegoś problemu, kiedy będziesz usiłował dopasować kopię ustawień z profilu administratorskiego do konta o ograniczonych uprawnieniach? Chyba, że ma się to ograniczyć do ustawień tapety z pulpitu o.O
XanTyp
Dodano
11.02.2011 21:44:34
Tak Faker do tego doszliśmy ;). Może w XP było inaczej, jednak tutaj odznaczając Wymagaj od użytkownika wpisania hasła przy logowaniu, odznacza się to dla każdego profilu. Teraz zostaje skopiowanie profilu ADMIN do profilu użytkownika ;). I nad tym się głowimy.
TheArt
Dodano
11.02.2011 19:46:57
Tym można włączyć logowanie automatyczne, jednak to nie ukryje wyboru kont przy logowaniu ;). Moim zdaniem jedyna możliwość to założenie dodatkowego konta, skopiowanie profilu z admina na to konto dodatkowe (żeby uniknąć ponownych instalacji i konfiguracji, jednak nie wiem jak to zrobić), ukrycie konta admina i włączenie autologowania.
TheArt
Dodano
11.02.2011 16:27:45
  • XanTyp 11.02.2011 17:58:47

    [quote=TheArt]jednak nie wiem jak to zrobić[/quote]O powielaniu profili możesz sobie poczytać np. [url=http://wss.pl/FaqList/1,18072/asc.aspx]tutaj[/url]. Albo [url=http://support.microsoft.com/kb/973289/pl]tutaj[/url].[quote]Utwórz plik Unattend.xml zawierający parametr Copy Profile. Użycie parametru Copy Profile spowoduje, że [u]ustawienia obecnie zalogowanego użytkownika zostaną skopiowane[/u] do domyślnego profilu użytkownika.[/quote]Wygląda mi to na zabieg "od tyłu strony", ale zdaje się, że prowadzi do tego samego, pożądanego końca.

  • Faker 11.02.2011 19:13:39

    [quote=TheArt]Tym można włączyć logowanie automatyczne, jednak to nie ukryje wyboru kont przy logowaniu ;). Moim zdaniem jedyna możliwość to założenie dodatkowego konta, skopiowanie profilu z admina na to konto dodatkowe (żeby uniknąć ponownych instalacji i konfiguracji, jednak nie wiem jak to zrobić), ukrycie konta admina i włączenie autologowania.[/quote] Po co te kombinacje ? Jak założysz hasło na konto z grupy administratora to Ci kobieta chyba nie zainstaluje nic na koncie standardowym. Robisz autologowanie na konto z ograniczeniami i gra, bo nawet jeśli założysz hasło na wbudowane konto Administratora to, po jego ukryciu nie będziesz mógł wykonać operacji wymagających uprawnień admina. Nie będzie można tego dokonać, bo jak sam zauważyłeś nie ma miejsca na wpisanie hasła (pole jest nieaktywne, przycisk OK też) i doopa w "kszokach". [quote=TheArt w trzecim poście]Jak napisałem chce jedno konto, tak żeby do Windowsa logowało się automatycznie bez ekranu powitania. Hasło administratora tylko do operacji.[/quote]

Dziwne te linki tu macie, myślałem że tylko bold, linki się podkreśla ;) Żeby ukryć/pokazać konto w Win7 otwieramy CMD w trybie administratora i wpisujemy net user nazwa_konta /active:yes/no co ciekawe jest dodatkowe konto administratora. Dzieki.
TheArt
Dodano
09.02.2011 12:18:57
  • Faker 11.02.2011 11:13:51

    [quote=TheArt] Żeby ukryć/pokazać konto w Win7 otwieramy CMD w trybie administratora i wpisujemy net user nazwa_konta /active:yes/no co ciekawe jest dodatkowe konto administratora. Dzieki.[/quote] Trzeba było tak od razu ;) że chcesz wyłączyć/włączyć konto administratora [b]net user [/b]-funkcjonalna alternatywa przystawki LUSR.MSC (która nie jest obecna w każdej dystrybucji sys. NT), działająca w trybie tekstowym. Wyświetla listę kont, pozwala tworzyć nowe konta ([b]parametr /add)[/b], usuwać dotychczasowe ([b]/delete[/b]), a nawet wyłączać je i ponownie włączać ([b]/active:no i /active:yes)[/b]. Za jego pomocą można zmieniać hasła użytkowników (net user <nazwa_konta> <hasło>). Do nieudokumentowanych należy funkcja ograniczania dopuszczalnej pory logowania (np.[b] net user <nazwa_konta> /times:pn-pt, 14-18[/b]). Ograniczenia te cofa się poleceniem [b]net user <nazwa_konta> /times:all[/b]. Nie ma nic ciekawego, to jest wbudowane konto administratora które tworzone jest w trakcie instalacji niezależnie od konta które uruchamia się zaraz po instalacji. Wbudowane konto admina używane jest np. w trybie awaryjnym. Tylko jak wyłączysz oba konta administratora (wbudowane i Twoje) to jak chcesz uruchamiać opcję [b]uruchom: "jako administrator"[/b] :-k BTW komenda [b]control userpasswords2[/b] działa również w Windows 7, sprawdzałem (wersja professional) ;) jest ono tym samym co [b]netplwiz[/b] w 7 i viście, i to wg. mnie byłoby lepsze, ale wybór należy do Ciebie.

W windows vista działa, 7 nie miałem okazji używać jeśli próbowałeś i nic z tego, pozostaje Ci rozwiązanie zapodane przez [b]Ad@$[/b].
Faker
Dodano
09.02.2011 10:53:12
Wszystko jest w linku, który wcześniej podałem.
Ad@$
Dodano
09.02.2011 04:32:31
To nie Windows XP ;) i nie rozwiązuje logowania do konta administratora, może Adas zgłebił tajniki tej metody w seven.
TheArt
Dodano
09.02.2011 01:59:45
a [b]control userpasswords2[/b] próbowałeś ?? jak zrobić => winlogo key + r i wpisujesz komendę => dalej masz wszystko napisane w okienku zaznaczasz to drugie konto i śmiga, tylko czy to działa w win7 to nie wiem
Faker
Dodano
08.02.2011 22:15:11
Może dałoby się założyć konto administratora (zahasłowane) i konto użytkownika ażeby to drugie logowało się automatycznie a konto administratora było niedostępne z poziomu logowania, tylko jak wówczas do niego się zalogować. Muszę tak mieć gdyż z komputera korzysta też kobieta i nie chcę by instalowała jakieś śmieci na dysku.
TheArt
Dodano
08.02.2011 17:54:37
Teraz rozumiem. Natomiast zastanawiam się, dlaczego za wszelką cenę nie możesz mieć dwóch kont założonych. Gdybyś np. zrobił tak, jak na początku sugerowałem, ale dodatkowo [url=http://www.sevenforums.com/tutorials/377-log-automatically-startup.html]włączył automatyczne logowanie [/url](bo chyba na tym Ci zalezy), to byłoby ok.
Ad@$
Dodano
08.02.2011 17:22:00
Co mi z rozwiązania które mnie nie zadowala i każdy je też zna? Pytam o coś zupełnie innego, gdybym chciał dwa konta założyłbym je. Ja nie kapryszę tylko pytam o konkrety, ktoś wie odpowiada, ktoś nie wie to nie wcina swoich trzech groszy. Dzięki Adas za odpowiedź, jednak nie jest to dla mnie rozwiązanie satysfakcjonujące.
TheArt
Dodano
08.02.2011 16:37:05
Nie kapryś i dostrzeż różnicę między tym, co chcesz, a co da się zrobić. I jak. [b]Ada$[/b] dał ci rozwiązanie. I jak mniemam - jedyne.
XanTyp
Dodano
08.02.2011 16:08:54
Jak napisałem chce jedno konto, tak żeby do Windowsa logowało się automatycznie bez ekranu powitania. Hasło administratora tylko do operacji.
TheArt
Dodano
08.02.2011 11:29:27
Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników Tworzysz dwa konta: jedno konto standardowe i drugie konto admina z hasłem.
Ad@$
Dodano
08.02.2011 02:53:16
TheArt
Dodano:
08.02.2011 02:45:35
Komentarzy:
15
Strona 1 / 1