GTX 280 problem ze sterownikami.

Niecałe półtora roku temu kupiłem sobie kartę graficzna Nvidia GeForce GTX 280 (GV-N28-1GH-B). Zainstalowałem ja na sterownikach dołączonych na płycie. Wszystko śmigało aż miło. Póżniej jak próbowałem zainstalować nowe sterowniki nie chciała w ogóle działać. Objawy na sytemie Vista Ultimate x64 były takie że co chwilę się wieszał a jak już działał to strasznie mulił. Na XP SP3 w ogóle nie wykrywało karty graficznej. Teraz mam Windowsa 7 Ultimate x64. Objawy sa takie że po zainstalowaniu nowych sterowników sam system działa ale jak właczam jakąś aplikacje graficzną to wyskakuje powiadomienie że sterowniki od karty graficznej przestały odpowiadać i system przywrocił sprawność działania i jakoś to działało przy słabych aplikacjach jak np IE 8 ale przy grach od razu koputer się ścina. Wszystko działa jednak na starych sterownikach (numer 177). Zrobiłem test wydajności systemu i przy nowych sterownikach ocena przy grach wynosiła 7,5 a przy starych to zaledwie 6. Posiadanie takiej karty mija się z celem jeśli nie moge wykorzystać jej możliwości. Co mam zrobić? Mój komputer: Intel Core2Duo E8500 3.16GHz Gigabyte GA-EP45-DS3 4.00 Gb RAMu GTX 280 Obecnie system Windows 7 Ultimate x64

Odpowiedzi: 5

Pewnie, że masz. Kłopot w tym, że o ile ta karta nie ma jakichś specjalnych bajerów z prawnego punktu widzenia - to będąc w Twym posiadaniu od półtora roku - straciła gwarancję gdzieś w maju... więc dziwne, że w ogóle w sklepie chcieli się z nią bawić :-k A tak na marginesie - czy sterowniki do kart graficznych są uniwersalne, czy powinny być dostosowane do różnych wersji systemów (32/64 bit)? I z zupełnie technicznego powodu - przenoszę wątek do działu "siódemki" - vide -> ostatnie zdanie z pierwszego postu.
XanTyp
Dodano
23.11.2009 17:27:18
Nie działa. i nie obchodzi mnie czy ona lubi nowe stery czy nie kupiłem ją aby mi najlepsze gry śmigały bez problemu a bez nowych sterow to niestety nie możliwe, więc nie spełnia moich wymagań i mam prawo ja oddać.
m.bond666
Dodano
23.11.2009 02:11:33
IMO nie oddawaj na razie. Wyjmij ją jeszcze raz, przeczyść styki i slot i wciśnij mocno na nowo. Potem odinstaluj sterowniki programem DriverCleaner wg instrukcji w pliku readme.txt. Potem restart i ponowna instalacja nowych sterów. Jeżeli dalej będzie syf to odinstaluj ponownie w/w programem stery i zainstaluj po restarcie stare, dobre. Widać ta karta nie lubi nowych i nic w tym rewelacyjnego, czasem tak bywa.
Ucho
Dodano
22.11.2009 23:30:50
Dałem ją na gwarancji ale stwierdzili że karta jest sprawna. Może muszę ją przesłać do serwisu? Bo oni ją tylko w sklepie sprawdzili.
m.bond666
Dodano
22.11.2009 16:46:33
A może to nie wina sterowników tylko karty, która mogła by się np. zwyczajnie zepsuć? Rzeczy martwe miewają swe humory...
XanTyp
Dodano
22.11.2009 15:51:26
m.bond666
Dodano:
22.11.2009 15:09:01
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1