Gry nie uruchamiaja sie po defragmentacji

Witam Przedwczoraj czyscilem system m.in. defragmentujac poszczegolne partycje. Na partycji z grami nie mialem wystarczajacej ilosci wolnego miejsca do prawidlowego przeprowadzenia defrag., ale zrobilem ja, bo twardy byl juz niesamowicie zasmiecony. Niestety okazalo sie to niefortunnym posunieciem dlatego, ze dwie z kilku gier, ktore mam zainstalowane na twardym nie uruchamiaja sie. Po zainicjowaniu ktorejs z nich ze skrotu na pulpicie na chwile w oknie procesow pojawia sie proces tej gry, ale po chwili znika i gra sie nie wlacza. Ponownie zdefragmentowalem ta partycje, juz z wymagana do tego iloscia wolnego miejca, uzywalem ScanDisk, usunalem te gry i instalowalem na innych partycjach, ale nic to nie daje. Jesli macie jakies pomysly na rozwiazanie tego problemu to bede wdzieczny, bo perspektywa formatowania twardego nie przedstawia sie kolorowo w moim przypadku... Moja konfiguracja sprzetowa to: Athlon 6000+ 64 X2 Dual Core 3070 RAM GeForce GTX 260 896MB Seagate Barracuda 150GB SB Live! 24bit Windows XP Home SP3 BTW_1: Mam problem z uruchomieniem zaawansowanych opcji rozruchowych systemu. Chodzi o to, ze na moim kompie wcisniecie F8 po uruchomieniu komputera wywoluje menu bootowania a nie w/w opcje. Czy wiecie jaki klawisz w takim wypadku mam wcisnac po rozruchu kompa zeby dostac sie do tych opcji? BTW_2: Po uruchomieniu aplikacji przywracania systemu wszystko przebiega jak nalezy - wybieram, ktory punkt kontrolny chce przywrocic, system laduje dane, komp uruchamia sie ponownie, a tu zonk: po zalogowaniu do systemu pojawia sie komunikat, ze nie udalo sie przywrocic wskazanego stanu systemu. Czy wiecie dlaczego tak sie dzieje? BTW_3: Czy wiecie jak w konsoli naprawy systemu przejsc z partycji 'c' na inna partycje? np. w celu wykonania komendy 'chkdsk /p'.

Odpowiedzi: 3

aldente - może zamiast komentować weź, wysil się i CHOĆ SPRÓBUJESZ odpowiedzi której udzielił ci Ad@$ ?? Ja ci mogę odpowiedzieć na pytania BTW1: możemy podejrzewać że naciskasz klawisz funkcyjny w nieodpowiednim momencie; BTW2: nie wiemy. System zapewne wie więcej - ale trzeba się wysilić i zajrzeć do logów systemowych. Temat "czyszczenia systemu poprzez defragmentację" pominę milczeniem, i napiszę jedynie: opisz problem jeszcze raz.
Veers
Dodano
20.08.2011 03:33:58
Liczylem na bardziej entuzjastyczny odzew biorac pod uwage, ze jest to CentrumXP... Coz, pozostaje czekac, a moze jeszcze ktos udzieli sie w tym temacie.
aldente
Dodano
19.08.2011 11:03:41
[quote=aldente]BTW_3: Czy wiecie jak w konsoli naprawy systemu przejsc z partycji 'c' na inna partycje? np. w celu wykonania komendy 'chkdsk /p'. [/quote] d:
Ad@$
Dodano
16.08.2011 15:59:17
aldente
Dodano:
16.08.2011 14:40:09
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1