GRY na Windows Vista w LAPTOPie

([i]po pierwsze, sorry jeżeli coś podobnego było, szukałem na forum ale niestety nie znalazłem nic[/i]) [color=black] [size=6][b]Mam problem. Mój ojciec ma Laptopa z Vindows Vista, neistety nie chodzą żądne gry[/b]. Sprzęt jest dobry jak na laptopa, więc wydaje mi się, że nie w hardware tkwi problem. Podczas instalacji jakiejś gry wyskakuje jakiś bład po czym instalacja się końćzy, w każdej innej grze, ten sam błąd przy instalacji. Mimo tego gdy tylko wkładam DVD z grą do napędu (przed zainstalowaniem) wyskakuje komunikat o jakiejś chyba neizgodności wersji [b]czy coś podobnego[/b] i pisze, że instalacja może nie być zainstalwoana poprawnie, a chodzi o StarForce (wiem, to chyba jakieś zabezpieczenie płyty). Co mamz robić w tej sytuacji? Czy jest może jakieś uaktualnienie do Windows Vista? Jakiś Service Pack? Mam oryginalny system operacyjny więc mogę wszystko legalnie pobrać. [b]Pomożecie?[/b][/size][/color]

Odpowiedzi: 14

[quote] o jakiejś chyba neizgodności wersji czy coś podobnego i pisze, że instalacja może nie być zainstalwoana poprawnie,[/quote] Z tego moge wywnioskować tylko, aby urochomić to jako administator, i z zgodnością xpsp2. A tego komunikatu jak nie było tak nie ma. A zgodnie z tym co powiedział malymulpepe warto to sprawdzić,
Small Mike
Dodano
23.06.2008 18:27:40
Witam. Miałem dokładnie ten bład o ktorym mowa, a winne okazaly się ram-y ( choć niby wszystko działalo ok - tzn. Windows, tylko te instalacje i bład crc, zrezta taki sam wywalal tez często - ale nie zawsze - przy rozpakowywaniu achiwów. Pozdrawiam.
malymulpepe
Dodano
22.06.2008 13:01:54
Ta, tylko skąd ja wezme oryginał. Oryginał po zainstalowaniu też nie chodzi. Instalacja wporządku ale nie da się uruchomić - nie pamiętam już dlaczego. Inna gra.
BUNCH
Dodano
05.03.2008 18:20:15
Włóż oryginalny nośnik a nie nagrywany i sprawdź - jak pisał Rebe.
Żółty
Dodano
05.03.2008 15:48:59
[size=6]Na PC-cie z systemem XP da się zainstalować. A gdyby tak zainstalowac programy emulujące?[/size]
BUNCH
Dodano
05.03.2008 14:35:25
Gdy6byś miał pod reką kogoś z zainstalowanym SP3 do XP lub oryginalną płytę to by mozna było sprawdizć czy to nie zabezpieczenia "antypirackie" się odzywają. Samo wskazanie na łąd sumy kontrolnej pozwala niby wskazywać inne tropy, ale nie wydają się one godne uwagi ze względu na brak weryfikacji poprzez oryginalne nośniki.
Rebe
Dodano
05.03.2008 14:09:50
[size=6]Zainstalowałęm uaktualnienie StarForce do Visty i nic, ten błąd nie wyskakuje. Ale dalej przy instalacji każdej praktycznie gry wyskakuje mi błąd. Nie wiem czy się wogóle rozumiemy. Dlaczego wyskakuje mi taki sam błąd podczas każdej instalacji gry? (prawie każej), już nawet po uaktualnieniu?[/size] [img]http://img151.imageshack.us/img151/4756/errortb1.jpg[/img]
BUNCH
Dodano
05.03.2008 13:59:12
A to dziwne, naprawde nie leży to w jakimś sofcie lub jego braku, bo na Viscie nie chodzi mi np. Oryginalny SPlinter Cell: Chaos Theory (gra), oryginał. OK - już patrzę na archiwum
BUNCH
Dodano
04.03.2008 00:29:55
[quote=BUNCH]...a chodzi o StarForce (wiem, to chyba jakieś zabezpieczenie płyty). Co mamz robić w tej sytuacji? Czy jest może jakieś uaktualnienie do Windows Vista?[/quote] O poprawce StarForce dla Visty juz pisałem, tak wiec proszę skorzystaj z archiwum ;-)
Anathema
Dodano
03.03.2008 22:03:20
Napisałem w pierwszym poscie, że zgaduję, bo nie podąłeś informacji - treści komunikatów. Nie domagaj sie więc ode mnie, szczególnie że Visty nie znam i poznać nie zamierzam, bym coś jeszcze wymyslał. Przyjdą fachowcy i strzelą w sedno z marszu.
Rebe
Dodano
03.03.2008 19:35:05
[color=black][size=6]Otóż nie mam żadnego, Alcohola czy Deamon Toolsa. Żadnych programów emulujących Bo po co? - [b]odpalam z wypalonej płyty a nie obrazu z dysku.[/b] Zaznaczam, ze w WINDOWS XP żaden taki komunikat nie wyskakuje[/size][/color] Naprowadziłeś mnie na coś... W takim wypadku też potrzeba Daemona i[b] Securom[/b]'a? [color=orange]Ale to chyba (brak programów emulujących) objawiał by się w inny sposób - nie działały by po zainstalowaniu, a tutaj w trakcie instalacji wywala. [/color] Co do Ghost Recon 2 to w sumie takie zabezpieczenie może miec miejsce, ale do głupiego Virtua Tennis?
BUNCH
Dodano
03.03.2008 19:28:15
Nie zrozumielismy się - nie o sposób/źróło instalacji chodzi, a o istnienie tego typu programó na dysku .
Rebe
Dodano
03.03.2008 19:12:17
Nie, nagrałem obraz płyty na DVD, odpalam więc zwykłą instalację. (jak dorwę się do laptopa, zrobie screeny)
BUNCH
Dodano
03.03.2008 19:06:47
Gdybyś tak ciut skonkretyzował te komunikaty to nie błoby nic zdrożnego, a tak to sobie ... pozgaduję, że na dysku leży jakiś Daemontools czy inny "stworzyciel" virtualnych napędów i on krzaczy zabezpieczeniom. PS. Sprawę grafiki na razie odkładam na bok, bo ona wyjdzie, albo i nie, potem - juz przy samych grach.
Rebe
Dodano
03.03.2008 18:58:19
BUNCH
Dodano:
03.03.2008 18:44:28
Komentarzy:
14
Strona 1 / 1