gpedit.msc itd...

Mam system Windows vista home basic... i kiedy wpisuję w uruchom gpedit.msc wyskakuje, że System WIndows nie może odnaleźć pliku gpedit.msc bla bla bla... Już ostatnio coś chciałem uruchomić, ale też nie było...

Odpowiedzi: 4

Spoko :-) A z tym pytaniem o dostawce.. Hmm.. Skoro masz internet od niego tzn. ze jego siec dziala rowniez na osiedlach :-P Tak tylko napisalem..
Lamer
Dodano
08.05.2009 17:41:24
Aha :-) wszystko jasne ad.4 Win7 jeszcze nie sciagam, bo czekam na opinie na temat ewentualnych problemow z programami. Przywrocenie uslugi QoS w Win7 prawdopodobnie bedzie mialo zwiazek z technologiami typu Skype itp. W sumie jesli masz taka usluge a chcesz zwiekszyc Cokolwiek :-) to wejdz w: Harm. QoS-> Ogranicz rezerwowalna przepustownosc -> Ustawienia -> Wlaczone -> we wlasciwosciach zmien na 0% w polu Limit Przepustownisci Zamieniles Viste HB na Win7 tylko po to, zeby zyskac pare procent na szybkosci ? :-) Kurde.... ad.6 Nie lapie :-) To jestes w osiedlowej sieci czy nie ?
Lamer
Dodano
08.05.2009 16:05:12
  • Milky 08.05.2009 17:37:43

    [quote=Lamer]Aha :-) wszystko jasne ad.4 Win7 jeszcze nie sciagam, bo czekam na opinie na temat ewentualnych problemow z programami. Przywrocenie uslugi QoS w Win7 prawdopodobnie bedzie mialo zwiazek z technologiami typu Skype itp. W sumie jesli masz taka usluge a chcesz zwiekszyc Cokolwiek :-) to wejdz w: Harm. QoS-> Ogranicz rezerwowalna przepustownosc -> Ustawienia -> Wlaczone -> we wlasciwosciach zmien na 0% w polu Limit Przepustownisci Zamieniles Viste HB na Win7 tylko po to, zeby zyskac pare procent na szybkosci ? :-) Kurde.... ad.6 Nie lapie :-) To jestes w osiedlowej sieci czy nie ?[/quote] Ad.6 Jestem :P Win7 sciągnąłem, bo chciałem zoabczyć jaki jest :D Po pierwszym dniu użytkowania spisuje się świetnie... Normalnie gram w gry na 64 bitach (Nie jak w Viscie, na której trzeba było zmieniać na tryb XP) I korzystam ze wszystkich aplikacji, z których korzystałem z wyjątkiem gadu, które krzyczy, że błąd połączenia z serwerem... Teraz właśnie szukam jakiegoś fajnego komunikatora z obsługą gadulca.

  • XanTyp 09.05.2009 07:23:53

    [quote=Milky]Teraz właśnie szukam jakiegoś fajnego komunikatora z obsługą gadulca.[/quote]Spróbuj z AQQ. Przy okazji powiedz, czy działa na Win7.

  • Milky 09.05.2009 13:19:03

    [quote=XanTyp][quote=Milky]Teraz właśnie szukam jakiegoś fajnego komunikatora z obsługą gadulca.[/quote]Spróbuj z AQQ. Przy okazji powiedz, czy działa na Win7.[/quote] Działa, działa ;] GG okazało się, że wpisywałem złe hasło... A wyskakiwało błąd połączenia... Już jest dobrze... Jedynym problemem jest to, ze system jest 64 bitowy... Coprawda WSZYSTKIE gierki można na nim odpalić, ale tylko tak, jakby był na 32 bitach (Tryb zgodności). Jak narazie jestem bardzo zadowolony z tego systemu... ani razu mi się nie zawiesił... nic :)

W Viscie Home B i P, nie ma przystawki konsoli administracyjnej "zasady grupy", tak samo jak w XP Home... Brak (?) jej odpowiednikow... Co prawda niektorzy intelligenci próbowali kopiowac pliki: *fde.dll *gpedit.exe *gpedit.dll do system32 i uruchamiac install.bat ale cos Im nie wyszlo :-P Temat chyba mozna zamknac... Chyba, ze Milky opisze dokladnie problem a postaramy sie poszukac rozwiazania (jesli istnieje...) Czekamy albo zamykamy...
Lamer
Dodano
06.05.2009 14:23:01
  • Milky 07.05.2009 17:33:09

    [quote=Lamer]W Viscie Home B i P, nie ma przystawki konsoli administracyjnej "zasady grupy", tak samo jak w XP Home... Brak (?) jej odpowiednikow... Co prawda niektorzy intelligenci próbowali kopiowac pliki: *fde.dll *gpedit.exe *gpedit.dll do system32 i uruchamiac install.bat ale cos Im nie wyszlo :-P Temat chyba mozna zamknac... Chyba, ze Milky opisze dokladnie problem a postaramy sie poszukac rozwiazania (jesli istnieje...) Czekamy albo zamykamy...[/quote] Chodzi mi o zwiększenie prędkości połączenia :) Sieć -> Harmonogram pakietów QoS -> Ogranicz rezerwalną przepustowość bodajże.

  • XanTyp 07.05.2009 19:01:05

    [quote=Milky]Chodzi mi o zwiększenie prędkości połączenia :)[/quote]No, to pozostaje Ci sięgnięcie do portfela i zakup szybszego netu.

  • Lamer 08.05.2009 15:05:55

    [quote=XanTyp][quote=Milky]Chodzi mi o zwiększenie prędkości połączenia :)[/quote]No, to pozostaje Ci sięgnięcie do portfela i zakup szybszego netu.[/quote]1.Xan ale tu chodzi: - o zwiekszenie predkosci polaczenia a NIE - o zwiekszenie przepustownosci :-) Chociaz o znaczenie slow mozna sie klocic... A ogolnie to spieralismy sie kiedys o to z panem z Infy i wygralismy, ale to zawile bylo... 2.Rada jest prosta -> jesli chcesz miec wieksza predkosc (szybkosc; czyli zyskac na czasie przy pobieraniu/wysylaniu) to np.: Korzystajac z utorrenta - Wylaczaj inne programy polaczone z netem, a WTEDY uzyskasz Wieksza predkosc polaczenia... 3.Milky - ten parametr, ktory podales [Harmonogram Qos] mozna wogole wylaczyc... Chyba, ze masz neta przez kablowke - bo tam jest niby potrzebny. TYLKO w Xpeku - przepustownosc jest domyslnie ograniczona, wiec ten trik na Viscie nie przejdzie... [QoS - Rezerwuje pasma dla portow, uslug, programow, urzadzen w sieci i nadaje priorytety dla przeplywajacych przez nia pakietow...] 4.Ciekawe jak w Viscie dostales sie do tej opcji poprzez: Siec -> Harmonogram itd. ??? [brak gpedit] 5.W Viscie przydalaby sie jedynie dla Windows Update - ktore w Xp poprzez ta usluge Rezerwowalo sobie jakis procent lacza na wlasne potrzeby.. 6.Ocb ? - Milky jestes w sieci osiedlowej i probujesz zwiekszyc sobie przepustownosc narzucona odgornie ? Tak pytam.. 7.Sie kurde rozpisalem :-) hehe

  • Milky 08.05.2009 15:39:54

    [quote=Lamer][quote=XanTyp] 4.Ciekawe jak w Viscie dostales sie do tej opcji poprzez: Siec -> Harmonogram itd. ??? [brak gpedit] 6.Ocb ? - Milky jestes w sieci osiedlowej i probujesz zwiekszyc sobie przepustownosc narzucona odgornie ? Tak pytam..[/quote] Ad. 4 Właśnie się nie dostałem xD I dlatego pytam... Już zainstalowałem Windowsa siódemkę i tutaj jest jak w XP z tą opcją xD Ad.6 o.O.. Skąd wiesz, że osiedlówka? ;] Wiem jak się dowiedzieć kto jest usługodawcą (DIALOG itp..) Ale czy jest osiedlowy nie wiem jak - Dokształcisz mnie? xD

O ile mi się zdaje, to Vista Home Basic nie posiada m.in. "Zasad grupy" czyli gpedit.msc.
XanTyp
Dodano
06.05.2009 01:05:50
Milky
Dodano:
06.05.2009 00:03:30
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1