gf 6600 gt kod bledu 12

Witam

Wlasnie zainstalowalem sobie viste, i od razu zaczely sie dziac dziwne rzeczy :|

ale aby rozwiazac reszte przydalo by mi sie zaczac od grafiki zeby widziec co kolwiek na monitorze, a nie tylko 4 bity w 800 na 600.

Karta normalnie smigala pod media center, a teraz jak jak wykrylo jako standardowa karte vga to od razu bylo z tym bledem (12),

po instalacji sterownikow dedykowanych pod viste znow to samo, czyli

"This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)

If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system.

Click 'Check for solutions' to send data about this device to Microsoft and to see if there is a solution available."

Karta to gforce 6600gt od xfx, oprocz niej nie mam nic innego 

 

 Do tego iexplorer mi sie wylacza co chwile, pisze ze wystapil blad i ze czasem trzeba zamknac, czasem sie uruchamia ponownie, to cud ze jestem w stanie napisac tego posta :|

 

W ogole cudem jest ze mi sterowniki do dlinka dzialaja i ze ten internet jakos chodzi.

I jeszcze takie male spostrzezenie, co mnie boli, bardzo mi sie rzucilo w oczy ze kursory do wyboru sa takie same jak w windows 98 i od tego czasu byly takie same w kazdym windowsie ;]

Odpowiedzi: 1

Sprawdź w Biosie Assign IRQ to VGA - włącz , jesli jest na disabled

Ps. Z reguły dział Bios Faetures Setup 

Seeker
Dodano
01.02.2007 16:57:14
  • ansic 01.02.2007 17:05:00

    <P>Na innych forach nikt nie udzielil sensownej odpowiedzi, albo na ogol sa takie ktore mnie nie moga pomoc :|</P> <P>Sprobuje, poszukam, mam bios awarda.</P> <P>Wlasnie przed chwila sflashowalem do najnowszej wersji (ktora i tak jest stara, 2005)</P>

  • Anathema 01.02.2007 19:31:58

    Do poczytania -&gt; <A href="http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/334863.aspx">http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/334863.aspx</A>

  • ansic 01.02.2007 19:42:06

    <P>Dzieki.</P> <P>Czytalem to juz wczesniej, i u mnie ta opcja jest wlaczona.</P> <P>&nbsp;</P> <P>I tutaj troszke OT, ale szukajac sterownikow do chipsetu plyty glownej (RS400 od ATI)</P> <P>po dluuugim czasie znalazlem ze to jest ATI RADEON EXPRESS 200 ( a cale zycie myslalem ze radeon express to karta graficzna :| )</P> <P>Tylko nie wiem skad sciagnac sterowniki, bo wszystko co znajduje to jest do grafiki, i tutaj jestem troche zamieszany w tym temacie i mam nadzieje ze mi jakis pomocny moderator odpowie.</P> <P>&nbsp;</P> <P>Mysle ze to jest problemem tego wszystkiego</P> <P>&nbsp;</P>

  • Anathema 01.02.2007 19:56:37

    Zeknij na <A href="http://www.ati.com/">www.ati.com</A> i tam poszukaj, choć podejrzewam że jeszcze paczek do chipsetów ni mają do Vista, to czego ci brakuje spróbuj poprzez WindowsUpdate pobrać.

  • ansic 02.02.2007 01:29:07

    <P>Powiedz mi jedno, tam w dziale downloads wybieram vista 32, pozniej w srodkowej kolumnie wskazuje integrated/motherboard? I wtedy mi sie pokazuje do wyboru m.in. radeon xpress 200, czyli teoretycznie taki jaki posiadam.</P> <P>Ale po sciagnieciu program Catalyst wydaje sie byc po prostu sterownikami do grafiki, i w trakcie instalacji nie moze niczego takiego wykryc bo po prostu takiego czegos nie posiadam,&nbsp;bo chodzi tylko o chipset na plycie glownej,&nbsp;wiec...?</P> <P>&nbsp;</P> <P>&nbsp;</P> <P>edit/</P> <P>troche sie z tym pogubilem, ale starajac sie to zrozumiec wyglada to tak</P> <P>mam sobie plyte glowna z chipsetem ATI radeon xpress 200 ktory ma wbudowany gpu od ati radeon x300.?</P> <P>I to jest wersja RS400 dla procesorow intel.?</P> <P>I dlaczego chca sciagnac jakies sterowniki do tego chipsetu sciaga mi catalysty ktore sa chyba czyms pokroju forceware, czyli sterami do grafiki?</P> <P>I przy okazji, instalujac te catalysty nie wykrywa mi niczego co by moglo zainstalowac i sie po prostu nie instaluje.</P> <P>Ale skoro to ma jakas zintegrowana grafike to moze to powoduje konflikt z 6600?</P> <P>Tylko ja nigdzie nie widze zebym mial cos jako x300, np w menedzerze urzadzen.</P> <P>&nbsp;</P> <P>&nbsp;</P> <P>A w windows update nic nowego, i czy windows instalujac domysle sterowniki do takiego chipsetu uzywa jakis standardowych podstawowych czy tez ma jakies zaktualizowane wersje? Czy trzeba sie o to troszczyc samemu? I gdzie taki chipset widac, np w menedrzeze urzadzen?</P>

  • Anathema 02.02.2007 06:02:31

    Tak, na stronce ATI są na razie tylko stery do grafiki. Jeśli nie jesteś pewien czy coś się zainstalowało, to będziesz to mieć wyróżnione znakiem zapytania w Device Manager.

  • ansic 02.02.2007 17:41:48

    <P>Wyjalem gforce'a i zainstalowalem te catalysty (ktore wg opisu zawieraja w sobie stery do grafiki, ale i takze plyty glownej)</P> <P>I jak na razie wzystko ladnie smiga.</P> <P>Pod X 200 rzecz jasna ;]</P> <P>Zaraz wmontuje gf zpowrotem i zobaczymy.</P> <P>Ew man jeszcze gf 6200 to na nim sprawdze.</P> <P>&nbsp;</P> <P>&nbsp;</P> <P>edit/</P> <P>No i co to ma byc? </P> <P>Na 6200 chodzi normalnie, tylko z 6600 gt sa problemy :|</P> <P>Szukac na forum xfx? Czy co, sam niewiem od czego to moze byc zalezne, karta jest sprawna, bo uzywalem min mce az do czasu instalacji, niczego z nia nie robilem, a po instalacji to co jet teraz :|</P> <P>I sam juz nie wiem czy lepiej uzywac tego zintegrowanego x200 czy tej 6200, obydwie maja 64 fizycznej pamieci i chyba sa na rownym poziomie :|</P> <P>&nbsp;</P> <P>&nbsp;</P> <P>Jeszcze miedzyczasie jak mi sie guide update sciagalo do media center i sie lgowalem do skype wywalilo mi bluescreeena :D</P> <P>&nbsp;</P>

ansic
Dodano:
01.02.2007 13:36:37
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1