Funkcja rozpoznawania mowy

Witam forumowiczów, System Win 7 Prof. PL i pytanie: czy jest jakakolwiek możliwość używania systemu rozpoznawania mowy w wersji angielskiej ? Przy próbie uruchomienia komunikat informuje, że funkcja nie jest dostępna w wybranej wersji językowej systemu. Uważam, że jest to nie fair. I nie mam w tej chwili na myśli braku polskiej lokalizacji, tylko faktu, że nie mogę używać narzędzia, które bardzo ułatwiłoby mi pracę, i które w systemie jest. Większość korespondencji u mnie w firmie opracowuje się w jęz. angielskim, więc brak lokalizacji w tym wypadku nie sprawiałby mi większej różnicy. Może ktoś z forumowiczów poradził sobie z podobnym tematem? Pozdrawiam, P.

Odpowiedzi: 2

[quote=PiotrJot]A czy przypadkiem nie jest to możliwe dla wersji Ultimate?[/quote] Sory myślałem, że jest taka możliwość również w wersji Professional :-# Zatem nie wiem czy jest inna możliwość zmiany na angielski (nie naruszając warunków licencji). Możesz jeszcze sprawdzić czy przypadkiem nie masz już zainstalowanego języka angielskiego. Jest to język podstawowy więc mógł już być razem z systemem. W tym celu otwórz Panel sterowania, Region i język, zakładka Klawiatury i języki, i sprawdź czy poza polskim nie ma innego języka wyświetlania.
kakub
Dodano
06.01.2010 22:36:09
Funkcja rozpoznawania mowy dostępna jest jedynie w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, japońskim i chińskim. Jednak istnieje możliwość używania systemu rozpoznawania mowy w wersji angielskiej w twojej wersji Windows 7. Uruchom "Windows Update" i w opcjonalnych aktualizacjach powinny powinny się znajdować pakiety językowe. zainstaluj jeden język z wymienionych wyżej. po instalacji otwórz "Panel Sterowania", "Region i język" i w zakładce "Klawiatury i języki" wybierz język wyświetlania np. angielski. Potem wyloguj się, a po zalogowaniu możesz już korzystać z funkcji rozpoznawania mowy.
kakub
Dodano
06.01.2010 00:15:56
  • PiotrJot 06.01.2010 10:35:51

    [quote=kakub](...)Jednak istnieje możliwość używania systemu rozpoznawania mowy w wersji angielskiej w twojej wersji Windows 7. Uruchom "Windows Update" i w opcjonalnych aktualizacjach powinny powinny się znajdować pakiety językowe. (...)[/quote] Witaj, A czy przypadkiem nie jest to możliwe dla wersji Ultimate? Oczywiście mógłbym sobie poradzić używając Vistalizatora, ale... No właśnie. Nie wiem, czy jest to legalne bez naruszania warunków licencji. Dlatego miałem nadzieję, że jest jakiś inny sposób na zmuszenie wersji PL do 'rozumienia po angielsku' :) Pozdrawiam, P.

PiotrJot
Dodano:
05.01.2010 15:25:46
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1