Formuła tablicowa w Excelu

Witam Mam takie zadanko: Zdefiniuj formułe tablicową dla zakresu komórek C5:D21, która obliczy odpowiednie odsetki z kwoty w komórce D2, wykorzystując oprocentowanie z pierwszej kolumny tabeli. Nie spotkałam się w podręczniku z pojęciem formuły tablicowej, więc nie mam pewności jak to rozwiązać. Czy chodzi po prostu o to, żeby ustalić jedną dobrą formułę w pierwszej komórce podanego zakresu i przekopiować/przeciągnąć do jego pozostałych pustych komórek? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 5

Robiłam, efekt jest, ale trudno tu określić czy takie rozwiązanie będzie dobrze ocenione na egzaminie...
lalalabamba
Dodano
20.09.2010 18:28:29
No Excela uczę się sama i niestety nie mam się kogo poradzić. Ale znalazłam właśnie na stronie microsoftu instrukcje Excela, więc jest światełko w tunelu :) Więc dzięki XanTyp :) Nie wiem czy powinnam zakładać nowy temat, więc napisze jeszcze tutaj: Czy ktoś wie jeszcze JAK DO WORDA WSTAWIĆ DANY ZAKRES Z EXCELA? Bo tego nie widzę w spisie treści w wyżej wymienionym poradniku, a wydaje mi się, że przez zwykłe skopiowanie, to bedzie zbyt banalne rozwiązanie i że chodzi tutaj o coś więcej...
lalalabamba
Dodano
20.09.2010 11:38:34
  • XanTyp 20.09.2010 17:14:43

    [quote=lalalabamba]to bedzie zbyt banalne rozwiązanie[/quote]Minęło kilka godzin więc zapytam: Spróbowałaś? Dało to wymierny efekt?

Cóż, ja ci nie pomogę. Excel nigdy nie należał do moich faworytów :] Sugeruję jednak nawiązać kontakt z wykładowcą, skoro tak bardzo ci pilno z wyjaśnieniami.
XanTyp
Dodano
20.09.2010 11:27:22
Taki termin widnieje w przykładowym teście z zaawansowanych funkcji Excela... Właściwie już w dwóch testach widziałam takie sformułowanie no i nie wiem jak mam to rozumieć. Miałam nadzieję, że ktoś tutaj będzie orientować się o co chodzi, bo jest mi to bardzo potrzebne.
lalalabamba
Dodano
20.09.2010 10:51:34
[quote=lalalabamba]Nie spotkałam się w podręczniku z pojęciem formuły tablicowej[/quote]A gdzie się z tym terminem spotkałaś? Bo podejrzewam, że tam też znajdziesz najlepszą odpowiedź na swój problem. Nie zbywam Cię, ale ten termin również nic mi nie mówi, a może to zwykły skrót myślowy wykładowcy i powinien ci to on właśnie wyjasnić?
XanTyp
Dodano
20.09.2010 10:43:38
lalalabamba
Dodano:
20.09.2010 10:21:39
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1