Format a praca magisterska! Pomocy!

Witam bardzo serdecznie. (ponownie) Będąc na delegacji, kolega spytał mnie czy zrobiłbym na laptopie od jego dziewczyny formata. Zgodziłem się bo nie robiłem tego pierwszy raz, miał płytę z windowsem jakąś z patchem (komplet sterowników i inne takie rzeczy) No to ok! Przystąpiłem do robienia tego jak zawsze w ten sam sposób, włożyłem płytkę, wyłączyłem laptopa, włączyłem na nowo, wyskoczył komunikat "..dowolny klawisz uruchomi odczyt danych CD" - czy jakoś tak... Potem wyskoczyło okno na jakim dysku zainstalować system windows (każdy wie o co chodzi) i sformatowałem dysk C oczywiście tam gdzie był zainstalowany wcześniej system windows no i zaczęło się instalować... Po zrobieniu już wszystkiego włączył się windows (piękny bo nowiutki) ale... No właśnie. Ten windows musiał mieć coś w sobie, bo sformatował dysk D a tam były wszystkie dane takie jak [b]PRACA MAGISTERKA[/b] W przyszłym tygodniu jego dziewczyna musi oddać tą pracę na studia. Bardzo proszę o pomoc, jak można odzyskać te dane. Czytałem bardzo dużo na internecie na ten temat, ale jeden poleca ten program drugi poleca inny, a trzeci znowu mówi że nie da się odzyskać. Nie chciał bym testować sam wszystkich programów żeby tego totalnie nie zaprzepaścić, dlatego też wolę spytać się specjalistów takich jak WY (Ci którzy pomagają ciemnym osobą takim jak ja) Byłbym bardzo wdzięczny za konkretną pomoc a nie typu "ten program przetestuj". Jestem w stanie nawet podjechać do kogoś żeby mi pomógł w tym i zapłacić jeśli będzie taka potrzeba. Z góry chciałbym podziękować za pomoc wszystkim tym, którzy dadzą mi jakieś konkretne wskazówki. Pozdrawiam. Wojtek. Drodzy moderatorzy! Jeśli ten post nie jest w odpowiednim dziale, PROSZĘ! - nie kasujcie, tylko przenieście ten wątek do odpowiedniego działu.

Odpowiedzi: 2

Nic to, Oluś. Nic to ;) I na twoje szczęście - tym razem się udało.
XanTyp
Dodano
10.11.2010 13:21:06
Get Data Back, Recovery My files. Dwa, które przychodzą mi na myśl, chociaż mam wątpliwości, czy uda się odzyskać coś po formatowaniu partycji. Programy nie są aż tak skomplikowane, aby wymagało to wizyt tu czy tam. Instalacja to formalność - tak samo ich działanie.[quote=jimfox]miał płytę z windowsem jakąś z patchem (komplet sterowników i inne takie rzeczy)[/quote]Jeśli to jakaś samoróbka, zasadniczo nikt nie powinien mieć do ciebie pretensji, że tak się porobiło. Zwykły, legalny -> czytaj: nieprzekombinowany instalator XP nie robi nic, czego mu się nie każe. Chyba, że jednak coś poknociłeś i stąd wyrzuty sumienia. Proszę się nie oburzać - zarzut wynika z doświadczenia. Wszyscy kłamią - jak mawiał House. Nie zbyt to fortunne, ale niezaprzeczalnie prawdziwe w 99 procentach przypadków poszkodowanych.
XanTyp
Dodano
06.11.2010 22:16:28
  • jimfox 10.11.2010 01:41:08

    [quote=XanTyp]Get Data Back, Recovery My files. [/quote] Jednak działają ;) Pomogły! Dzięki XAN!

jimfox
Dodano:
06.11.2010 19:26:36
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1